» » Сказ - причини, симптоми, діагностика, лікування

Сказ - причини, симптоми, діагностика, лікування

Сказ представляє собою гостре інфекційне захворювання, яке з'являється після укусу зараженої тварини. Дане захворювання протікає з досить важким ураженням нервової системи і може закінчитися смертельним результатом.

Сказ - причини

Близько 60% захворілих сказом відбувається після укусу собак. Зараження людини здійснюється під час укусу або ослинення хворим на сказ твариною. Такий вірус віддається зі слиною. Найбільшою мірою небезпечні укуси в область кисті рук або голови.

Захворювання біженство в більшості випадків пов'язані з дуже пізнім зверненням укушених до лікаря, з порушенням режиму під час щеплень, а також незавершеністю їх курсу. Велика частина хворих після безпосереднього контакту з твариною не звертаються за медичною допомогою. Серед хворих десь 25% складають діти віком від 4 до 14 років. Як правило, потерпілі мали контакт з твариною на території сільської місцевості в теплу пору року.

Сказ - симптомиВсього існує три стадії захворювання на сказ. Перша – продромальний період, який триває від 1 до 4 днів. Зазвичай він виявляється збільшеною температурою, сильним головним болем, втратою апетиту. Може спостерігатися підвищена чутливість шкіри в тому місці, де був укус, слабкі посмикування м'язів.

Друга стадія передбачає собою збудження, яке триває від 4 до 7 днів. Зазвичай дана стадія сказу проявляється нападами психомоторного збудження. Напади можуть виражатися в збільшеній чутливості до яскравого світла, шуму, всіляким видам звуків.

Хворі на сказ зазвичай стають більш агресивними і буйними, у них починають проявлятися галюцинації, почуття страху, парези, а також паралічі м'язів. Зазвичай стадія порушення супроводжується лихоманкою при температурі 40 градусів.

Третя і остання стадія паралічів. В цей час доповнюються ознаки ураження черепних нервів: парези лицьових м'язів і нервів, диплопія. Відбувається параліч очних м'язів, при цьому порушується ковтальні функція. Надалі може з'являтися піна в роті, яка є характерною до хворих на сказ. Половина хворих боїться води.

Сказ - діагностика

На самому початку захворювання сказом біохімічний аналіз крові, а також рівень гемоглобіну знаходяться в нормі. Що стосується вмісту лейкоцитів, то воно може бути, як трохи збільшено, так і бути в нормі. Найбільш поширеною є лабораторна діагностика. Сюди можна віднести виділення збудників з тканин і біологічних рідин. Серологічні дослідження, виявлення вірусної РНК, виявлення вірусних антигенів в тканинах, гістологічне дослідження для пошуку тілець Негрі – все це основні способи діагностики сказу.

Досить надійним і чутливим методом діагностики є иммунофлюоресцентное фарбування. Але при затяжному перебігу даного захворювання, результати можуть бути помилково негативні з причини високого титру нейтралізуючих антитіл в крові організму.

Сказ - лікування

На самому початку місце укусу обробляється антисептиками, а місця ослинення обмиваються мильним розчином. Відразу ж варто звернутися за медичною допомогою. Варто відзначити, що ефективних способів лікування на даний момент не існує. Здійснюється симптоматична терапія з метою знизити страждання хворого. Пацієнт поміщається в затемнену плату, яка повністю ізольована від яскравого світла і шуму. У досить великих дозах вводиться морфін, димедрол, пантопон. Прогноз завжди є несприятливим. Існують тільки поодинокі випадки одужання пацієнтів, які отримали повний курс імунізації антирабічною вакциною.Переглядів: 2290
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!