» » Апендицит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Апендицит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Апендицит являє собою запалення апендикса, який також має назву червоподібного відростка сліпої кишки. Безпосередньо саме запалення викликають різні гноєтворні мікроби, що потрапляють в апендикс з потоком крові. Апендицит може зустрічатися різних видів: катаральний, флегмонозний, а також гангренозний. Кожен з цих видів проявляється в залежності від того, яка в даний момент спостерігається стадія хвороби. Апендицит є одним з найбільш частих захворювань черевної порожнини, який для свого вилікування вимагає хірургічного втручання.

Апендицит - причини виникненняНа сьогоднішній день точна причина виникнення такого захворювання, як апендицит невідома. Відомий лише той факт, що для розвитку цього захворювання необхідна наявність двох умов. Перша умова полягає в наявності бактерій в кишечнику. Друга умова – закупорка просвіту червоподібного відростка, до причин виникнення якої можна віднести калові маси, що потрапляють в просвіт червоподібного відростка. Також причиною можна вважати вживання в їжу насіння і всіляких кісточок. Не можна забувати і про сторонніх тілах, наприклад, дрібна деталь від іграшки. Найчастіше сторонні тіла викликають апендицит у дітей.

Апендицит - симптоми

Існує безліч різних симптомів виникнення апендициту. Сигналом ж початку захворювання служить сильний біль. На самому початку вона не має щодо чіткого місця розташування. Хворому може здаватися, що у нього просто болить живіт. Однак після закінчення 4-5 годин біль концентрується ближче до правої клубової області. Варто відзначити, що апендикс у різних людей може розташовуватися по-різному, все залежить від будови тіла. У разі, якщо відросток має нормальне положення, то біль буде спостерігатися в правої клубової області. Якщо відросток розташований трохи вище, то біль буде праворуч під ребрами. Ну, а, якщо відросток опущений вниз, то буде хворіти в області таза. Крім усього іншого, хворого може турбувати і блювота, а в деяких випадках пронос. Серед інших найбільш популярних симптомів виникнення можна відзначити наступні: сухість мови, потемніння сечі, підвищення температури, яке може досягати 40 градусів, у вагітних може проявлятися підвищена біль під час повороту з лівого боку на правий.

Апендицит - діагностика

Визначити апендицит досить складно, адже його симптоми можуть змінюватися в залежності від місця розташування відростка. Зазвичай дане захворювання діагностують, грунтуючись на аналізах сечі і крові – в сечі з'являється білок, а в крові з'являється більше білих кров'яних тілець. Проте подібними фактами діагностика апендициту не обмежується. Рентген проводиться відносно рідко. На ньому можна виявити лише каловий камінь, який закупорив отвір червоподібного відростка. Щоб визначити гострий апендицит, застосовують УЗД. Ще один вид діагностики – комп'ютерна томографія, яка дає зображення збільшеного відростка. Також будуть видні змінені тканини кишечника.

Апендицит - лікування

Під час прояву симптомів апендициту, ні в якому разі не можна приймати проносне, знеболюючі, а також прикладати грілку. Краще прикласти щось прохолодне і викликати швидку допомогу. При показаннях зазвичай здійснюється видалення відростка, що можливо 4 способами: типовий, ретроградний, лапароскопічний і транслюмінальну.

Якщо спостерігається нескладна форма аппендеціта, то пацієнт вже на перший день може перевертатися на ліжку, починати присаджувати у другий день, а вставати на третій або четвертий день. Вживати їжу зазвичай дозволяється з третього дня. Їжа повинна бути рідкого виду або кашоподібного. Починаючи з 6 дня, можна потроху переходити на дієтичне харчування. Однак всі ці рекомендації бажано уточнювати у лікуючого лікаря.Переглядів: 3272
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!