» » Лямбліоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Лямбліоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Лямбліоз являє собою інфекційне паразитарне захворювання. Збудник цієї хвороби живе, завдяки господареві, тобто людині. Лямбліоз вважається досить широко поширеним захворюванням. У більшості випадків їм хворіють діти.

Перебіг даного захворювання дуже різноманітно. Воно в першу чергу залежить від ураження лямліямі печінки, а також тонкого кишечника. Варто відзначити, що іноді можуть зустрічатися випадки безсимптомного перебігу хвороби, при цьому людина буде паразитоносіїв.

Лямбліоз - причини

Причиною такого захворювання служать безпосередньо лямблії, що представляють собою мікроскопічний одноклітинний паразит, який відноситься до найпростіших. Як правило, лямблії мешкають у водоймищах із стоячою водою, а також у стічних водах.Зараження лямбліозом може відбуватися від заражених людей, до того ж найчастіше це саме діти. Досить часто зустрічаються випадки, коли цією хворобою заражаються від домашніх тварин.

Основним шляхом передачі захворювання служить вода. Варто відзначити, що в водоймах лямблії здатні жити до декількох місяців. Вони дуже живучі. Здатні з легкістю переносити, як нагрівання, так і заморожування, однак, моментально гинуть при кип'ятінні.

Заразитися лямбліозом можна з легкістю при вживанні некип'яченої води або при митті овочів і фруктів під такою ж водою. У літню пору року людина може заразитися, скупавшись у відкритому водоймищі, який, в свою чергу, заражений цистами лямблій. В деяких випадках можна спостерігати зараження новонародженого при родах.

Лямбліоз - симптоми

Інкубаційний період складає від 1 до 4 тижнів. Варто відзначити, що дане захворювання не володіє певними специфічними ознаками, тому можуть виникнути деякі складності під час діагностики. В різних віках лямбліоз може проявлятися по-різному. Необхідно знати той факт, що деякі люди самі можуть бути носіями цієї хвороби. Паразити можуть знаходиться в організмі, при цьому не викликаючи абсолютно ніяких змін у стані здоров'я людини.

Зазвичай лямблії паразитують у кишечнику. Звідси й випливають такі симптоми, як постійне бурчання в животі і рідкий водянистий стілець. Також може спостерігатися незначне зниження маси. Такий феном спостерігається по причині того, що лямблії в організмі поглинають певну кількість поживних речовин, які призначаються безпосередньо для людини. Хворі можуть скаржитися на періодичні болі внизу живота, відчуття важкості в шлунку, істотне зниження апетиту.

Лямбліоз - діагностика

Діагностика при такому захворюванні викликає великі складнощі. Для цього потрібно застосовувати різні способи інструментального і лабораторного дослідження. Також трудність полягає в тому, що неможливо виявити цисти лямблії в калі під час лабораторної діагностики, якщо від моменту отримання калових мас до самого дослідження проходить більше однієї години. Найвірніший спосіб лабораторної діагностики полягає в серологічне дослідження крові за допомогою иммунофлюоресцентного аналізу.

Лямбліоз - лікування

Гострий лямбліоз увазі собою для лікування відновлення процесів травлення. Можуть застосовуватися такі протипаразитарні препарати, як трихопол і фурозолідон.

Що стосується хронічної форми лямбліозу, то її лікування проходить в три етапи. Перший етап являє собою механічне видалення паразитів, а також збільшення захисних сил організму. При цьому необхідно дотримуватися суворої дієти. Другий етап – це противопаразитарное лікування кількома курсами. Останній етап передбачає собою вже збільшення імунітету, а також створення таких умов, які перешкоджають розмноженню паразитів в кишечнику.Переглядів: 894
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!