» » Герпес - причини, симптоми, діагностика, лікування

Герпес - причини, симптоми, діагностика, лікування

Герпес – це вірусне захворювання, яке характеризується висиваніем на різних ділянках шкіри, а також на слизових оболонках.

Найчастіше це захворювання вражає:

- шкіру;

- очі (проявляється у вигляді кон'юнктивіту, кератиту) ;

- центральну нервову систему;

- слизові оболонки статевих органів;

- слизові оболонки особи;

- корені волосся.

Як самостійне захворювання в медицині розрізняють простий герпес та оперізувальний. Простий герпес проявляється групою дрібних пухирців, що містять прозора речовина. Як правило, цей вид герпесу переважно вражає губи, очі, крила носа, слизові оболонки ротової порожнини, статеві органи. Оперізувальний герпес провокується вірусом вітряної віспи і спостерігається тільки у дорослих людей. У дітей до 10 років це захворювання не зустрічається, але при контакті з хворим таким герпесом діти можуть захворіти вітряною віспою.

Герпес - причини захворювання



Зараження цією інфекцією відбувається при безпосередньому контакті з людиною, яка має відкриті поверхні шкіри, уражені герпесом. Вірус герпесу дуже швидко оселяється в шкірних клітинах і там інтенсивно розмножується. Якщо стан імунної системи погане, то можливе загострення захворювання. Процесу загострення також можуть сприяти такі фактори:

- стрес;

- переохлажденіе;

- гострі респіраторні захворювання;

- будь-які інфекційні захворювання, які пригнічують іммунітет;

- надмірне вживання алкоголя;

- різні отруєння організму.

Герпес - симптоми захворювання

Герпес досить легко можна виявити на ранніх стадіях, але для цього потрібно знати деякі нюанси перебігу даного захворювання. Ця хвороба має 4 стадії розвитку, кожна з якої характеризується своїми симптомами.

1 стадія – пощипування. Перед появою вогнищ ураження котра захворіла відчуватиме пощипування, поколювання, легкий біль, свербіж в деяких місцях шкіри або мови. З часів шкіра в місці потенційного рецидиву почервоніє.

2 стадія – запалення. З'являється маленький болючий пухирець, який поступово починає збільшуватися в розмірах. Вміст бульбашки спочатку прозоре, але пізніше набуває мутний колір.

3 стадія – виразка. Збільшений міхур розривається. При цьому з нього витікає прозора рідина, що містить мільярди вірусних тел хвороби. На місці розриву утворюється язвозка.

4 стадія – освіта струпа. Над утворилася виразкою з'являється скоринка, пошкодження якої супроводжується болем і кровотечею.

Герпес - діагностика захворювання

Обстеження хворого герпесом людини проводиться комплексним методом, який включає в себе кілька різноспрямованих досліджень, що дозволяють з максимальною точністю визначити типологію вірусу. Діагностика передбачає такі аналізи:

- вірусологічна методика для виявлення вірусу простого герпеса;

- полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) ;

- виявлення антигенів герпеса;

- реєстрація відповідної імунної реакції до вірусу простого герпеса;

- цитоморфологические методи;

- іммуноферметний аналіз (ІФА).

Герпес - лікування і профілактика

На сьогоднішній день в медицині ще немає ліків, які б змогли повністю вбивати вірус герпесу в людському організмі. Але існує ряд спеціальних противірусних препаратів, здатних ефективно пригнічувати розмноження цих вірусів. Будь-які рецидиви цього захворювання, які вражають губи або слизову носа, піддаються місцевому лікуванню мазями. Ефективність лікування герпесу залежить від своєчасності звернення до лікаря, тому що на ранніх стадіях кількість вірусних тіл не настільки велике, що дозволяє швидко погасити їх розмноження.

Основним профілактичним методом є зміцнення імунітету. Тому необхідно завжди дотримуватися режиму сну і відпочинку, а також не забувати про загартовування організму. Зоною ризику виступають людні місця, особливо під час епідемій грипу та ГРВІ.



Переглядів: 3013
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!