» » Плеврит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Плеврит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Плеврит увазі собою запалення плеври, яка покриває зовні легені, а також вистилає зсередини порожнину грудної клітки. Грудна і легенева частина носить також назву зовнішньої і внутрішньої плеври. Під час порушення плеври відбувається порушення освіти змащуючого секрету, при цьому змінюється його склад. У підсумку листки плеври труться, що викликає біль.

Причини плевриту

У молодих людей плеврит може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Досить рідко плеврит спостерігається в якості самостійного захворювання або, як вторинне прояв позалегеневих інфекцій.

Що стосується причин плевриту, то сюди можна віднести різні травми грудної клітки, проникаючі поранення, а також переломи ребер. У подібних ситуаціях захворювання найчастіше поєднується пневмотораксом, туберкульозом і пухлиною легенів.

Симптоми плевриту

Симптоми даного захворювання проявляються певній болем у грудній частини. Вони характеризуються різким початком і тривалим утрудненням дихання. Безпосередньо самі болі в більшості випадків спостерігаються з одного боку грудей. Іноді вони можуть переноситися в плече або живіт. Біль під час плевриту може загострюватися при кашлі, різких рухах або чханні. Полегшується же біль, в свою чергу, під час спокою, при затримці дихання. Щоб уникнути біль, хворі дуже часто намагаються дихати поверхово.Кожна людина повинна знати, що подібні болі в грудях можуть також спостерігатися і інших станах, які ніяк не пов'язані з плевритом. Сюди можна віднести міжреберних невралгію або хворобливе напруга міжреберних м'язів.

Якщо плеврит утворився в результаті вірусних інфекцій, то у хворого можуть спостерігатися головні болі, болі в м'язах, підвищена температура.

Діагностика плевриту

Існує безліч станів, що призводять до плевриту, тому лікареві на початку знадобиться визначити його причину. Знадобиться в обов'язковому порядку провести загальне обстеження, а також рентгенографію грудей. Необхідний аналіз крові, а в деяких випадках і інші додаткові дослідження, які дозволять повною мірою визначити всі причини виникнення плевриту. До таких причин належать всілякі вірусні інфекції, туберкульоз і пневмонія, згустки крові в судинах легенів та інші.

Якщо, на думку лікаря, плеврит був викликаний аутоімунними захворюваннями, наприклад, ревматоїдний артрит, то основний упор буде робитися на аналіз крові.

У разі, якщо в плевральній порожнині був знайде випіт, то проводиться пункція, як з лікувальною, так і діагностичною метою. Отриманий зразок рідини відправляється на аналіз, щоб визначити можливі причини захворювання.

Лікування плевриту

Що стосується лікування плевриту, то його вибір здійснюється, виходячи з причин його виникнення. Якщо причинами служили бактеріальні інфекції, то лікарем призначаються антибіотики.

Досить часто для полегшення болю, що супроводжує дане захворювання, лікар може запропонувати використовувати деякі нестероїдні протизапальні препарати. Щоб полегшити дуже сильні болі, можуть прописатися болезаспокійливі препарати, а також засоби від кашлю. Крім усього іншого, полегшити самопочуття допоможе напівлежаче стан на хворому боці з м'якою подушкою під головою.

Якщо спостерігається випіт, то може знадобитися дренаж плевральної порожнини, який полягає в установці трубки, що відводить рідину.

Плеврит цілком реально запобігти, в залежності від його причин. Наприклад, при захворюванні серця або легенів, управління головної хворобою допоможе в деякій мірі запобігти безпосередньо накопичення рідини.Переглядів: 559
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!