» » Мікоплазма - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мікоплазма - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мікоплазма представляє собою дрібні бактерії, які можуть мешкати, як в рослинах, так і в організмі тварин і людини. Що стосується людини, то в його організмі мешкає 16 різних видів мікроплазми. З них 10 видів знаходяться в роті і горлі, а що залишилися 6 на статевих органах і сечових шляхах.

Мікоплазма - причини

В більшості випадків зараження здійснюється статевим шляхом. Лише зрідка людина може заразитися побутовим шляхом. Під час даного захворювання у чоловіків уражаються яєчка, сімейні бульбашки, сечовий міхур, парауретральних ходи й інше. Що стосується жінок, то у них уражаються уретра, піхва, шийка матки, яєчники, маткові труби, вестибулярні залози.

Мікоплазма - симптоми

При даному захворюванні у чоловіків і жінок можуть спостерігатися певні симптоми. У жінок мікоплазма може проявлятися у вигляді болю в середині або наприкінці менструального циклу. Також може спостерігатися « мазня » коричневого відтінку до і після менструацій. Серед симптомів можна відзначити міжменструальна виділення крові.Якщо людина спостерігає у себе уривочние рідкі виділення в області статевих органів, які своїм зовнішнім виглядом чимось нагадують молочну сироватку, то це ще один симптом такого захворювання, як мікоплазма. Різні шкірні висипання, більша схильність до застуди, свербіж зовнішніх статевих органів, болі в області печінки, які ніяким чином не пов'язані з холециститом – все це симптоми мікоплазми.

Мікоплазма - діагностика

Унаслідок того, що не існує характерних ознак безпосередньо для микоплазмоза, при цьому розміри мікроорганізмів не надають можливості побачити їх за допомогою мікроскопії – діагностика даного захворювання здійснюється виключно за допомогою різних лабораторних досліджень, які, в свою чергу, є досить складними. На сьогоднішній день серед найважливіших методів діагностики мікроплазми можна вважати метод імунофлуоресценції, дослідження специфічних тел, використовуючи спосіб імуноферментного аналізу, а також ДНК-діагностика та ПІФ.

Мікоплазма - лікування

Мікоплазмоз, подібно іншим інфекціям, які віддаються статевим шляхом, досить складно піддається лікуванню. Однак, не дивлячись на це, десь в 95% випадків лікування захворювання дає позитивний результат і призводить до повного одужання пацієнта. Одним з найефективніших способів лікування є застосування антибіотиків.

При цьому обов'язково варто відзначити, що не всі сучасні препарати є ефективними. Складність лікування мікоплазми характеризується особливістю безпосередньо самої інфекції: вона не володіє клітинної оболонкою. А більша частина антибіотиків діє як раз на білкові елементи.

Тому вкрай рекомендується в даному випадку звернутися до лікаря, які припише найбільш підходящий курс лікування. Що стосується самостійно лікування мікоплазми, то воно не тільки не дасть позитивного результату, але і може істотно зіпсувати здоров'я людини.

Так як організм людини не володіє імунітетом до цієї інфекції, зазвичай лікування мається на увазі відразу в обох статевих партнерів. При цьому лікування обов'язково має призначатися індивідуально. Після того, як хворий пройшов курс терапії, знадобиться повторно здати всі аналізи. Завдяки такому підходу дослідження покаже, наскільки ефективно протікало лікування, на основі якого можна констатувати про одужання пацієнта.

Що стосується профілактики мікоплазми, то вона повинна виходити із сучасних поглядів епідеміологію, а також етіологію розглянутого захворювання. Методи профілактики є такими ж, як і у випадку з іншими інфекціями, які передаються статевим шляхом.Переглядів: 2611
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!