» » Мистецтво сказати «ні»

Мистецтво сказати «ні»

Дуже часто через острах опинитися в незручному становищі, образити оточуючих або просто не вміючи відстояти свою точку зору, ми починаємо займатися не зовсім приємним для нас самих же ділом, відчуваючи при цьому колосальний дискомфорт. Чи готові ви витрачати свою частину життя на виконання завдань, які даються вам через силу? Або можна навчитися говорити « немає » ;, присвячуючи тим самим свій дорогоцінний час більш корисним саме для вас справах?

Про те, як навчитися правильно відмовляти оточуючим, не ставлячи при цьому себе в незручне становище і не випробовувати докорів сумління, допоможуть розібратися наступні поради.

На думку психологів, причинами, за якими більшість людей не вміють відмовляти є:

  • Почуття провини за небажання допомогти.
  • Страх виглядати в очах інших людей егоїстом. Соромлячись цього, багато стають якимось « містером безвідмовність » ;, глибоко страждають через свою м'якості людиною, якого всі намагаються використовувати в своїх цілях.


Існує думка, що вміння відмовляти – це вроджена риса характеру. Багато хто говорить, що це мистецтво. Насправді ж – ні те, ні інше. При певній роботі над собою говорити іншим людям « немає » досить просто. Ми пропонуємо вам кілька порад. Скористайтеся ними і через якийсь час ви не тільки відчуєте впевненість в собі, але і, як не дивно, дивовижну свободу.

– Проаналізуйте, наскільки актуальна прохання і що може статися, якщо ви відмовите. Одна справа, якщо близькі люди нечасто просять вас про допомогу і саме сьогодні не можуть обійтися без вас і зовсім по-іншому виглядає прохання недобросовісного колеги, який користуючись вашою м'якістю, просто намагається нахабно маніпулювати ситуацією. Тим більше, якщо його зовсім не хвилюють ваші плани на майбутній день.

– Пам'ятайте, що нікому ви нічого в цьому житті не повинні. Ну не зобов'язані ви 3 рази на тиждень доглядати за сусідським дитиною на шкоду особистим справам і затримуватися в офісі допізна, виконуючи недоробки недбайливих колег, теж не входить у вашу прерогативу. А ось відмовити твердо і рішуче – ваше право.

– Добре б потренуватися говорити « немає » в домашніх умовах. Розіграйте ситуацію: нехай ваші близькі попросять виконати справу, за яку ви б ні за яких умов не погодилися. Напевно у відповідь послідує рішучу відмову. Заповніть, яким тоном і з яким виразом обличчя ви проговорили те саме « немає » ;. Потім постарайтеся максимально повторити теж саме перед дзеркалом. У той час, коли ви відмовляєте співрозмовнику, намагайтеся говорити суворим рішучим тоном, дивлячись йому прямо в очі.

– Не беріть в звичку придумувати якісь мляві відмовки, типу: « можливо, я ще подумаю » ;, « ну, якщо знайду час » ;, « подивлюся по ситуації » ;. В цьому випадку ви будете почувати себе зобов'язаним виконати прохання навіть на шкоду собі. А хороший маніпулятор буде намагатися « добити » вас, поки ви не погодитеся виконати його прохання. Тому « немає » потрібно говорити на самому початку розмови, припиняючи тим самим будь-які спроби умовити вас.

– Не потрібно надмірно вибачатися за свою відмову. Ви не зобов'язані виконувати чужі прохання, якщо це не входить у ваші плани. Говоріть « немає » спокійно, якщо хочете назвати причину відмови, будьте лаконічні.

– У перший час за вміння відмовляти можете робити собі невеликі подарунки. Чи не придумуйте виправдань на свої відмови і перестаньте відчувати постійні докори сумління.

Пам'ятайте, то, як ви проживете власне життя, залежить тільки від вас. Ви вправі розпоряджатися своїм часом і будувати особисті плани. Не варто піддаватися на виверти маніпуляторів і постійно перебувати в ролі « жертви » ;. Уміння правильно відмовляти – одна з ознак сильної і впевненої в собі особистості.Переглядів: 446
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!