» » Баланопостит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Баланопостит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Баланопоститом називають урологічне захворювання, яке проявляється запаленням голівки статевого члена (баланита) і внутрішнього листка крайньої плоті (постітом).

Баланопостит - причини

У більшості випадків природа виникнення баланопостіта є інфекційною. Причиною запалення головки статевого члена може бути неспецифічна мікробна флора у вигляді стептококков або анаеробних коків, а також збудники захворювань, які передаються статевим шляхом (бліда трепонема, трихомонада і ін.). Іноді баланопостит може бути викликаний вірусами (наприклад, вірусом папіломи людини) або грибками (кандидами).

Без участі інфекційного агента баланопостит розвивається рідко. У такому випадку він може бути алергічним, токсичним і т.д.Існують сприятливі фактори, які мають велике значення для розвитку баланопостіта. Перш за все, йдеться про нехтування правилами особистої гігієни, цукровому діабеті, хімічних раздражителях (миючих засобах, змащеннях), фимозе, патологічних станах, які викликають затримку рідини в організмі (захворюванні нирок, цирозі печінки, серцевої недостатності).

Баланопостит - симптоми

Баланопостит починається гостро, відчуттям печіння, свербіння і дискомфорту в області головки статевого члена, з подальшим розвитком набряку і гіперемією (почервонінням) крайньої плоті. Головка статевого члена покривається брудно-білим нальотом, іноді - мелкопапулезная висипаннями.

Якщо гострий баланопостит, викликаний неспецифічним інфекційним агентом, не лікувати, то він стане хронічним. Також баланопостит має всі передумови перейти в хронічну форму при наявності важких супутніх захворювань, а також при наявності захворювань, що передаються статевим шляхом (трихомонозу, генітального герпесу, сифілісу).

Хронічний баланопостит характеризується печінням і болем в ураженій області, растрескиванием шкіри крайньої плоті і появою на ній поверхневих ерозій і виразок. Виражене запалення може призводити до пахового лімфаденіту. З часом через рубцювання крайньої плоті виникає фімоз, який посилює перебіг захворювання.

Баланопостит - діагностика

Діагностують захворювання шляхом мікроскопічного дослідження мазків з уретри, а також посівом виділень з уретри і препуціального мішка.

Баланопостит - лікування і профілактика

Легка форма баланопостіта може виліковуватися промиванням головки статевого члена за допомогою антисептичних розчинів (фурациліну, перекису водню, перманганату калію).

Серйозніші випадки захворювання вимагають антибактеріальної терапії. Якщо запалення викликано фимозом, то лікування супроводжується оперативним втручанням у вигляді обрізання крайньої плоті, яке проводиться шляхом кругового висічення крайньої плоті статевого члена. Ця операція дозволяє голівці статевого члена залишатися голою і тоді, коли він спокійний, і коли перебуває в стані ерекції.

Таку процедуру можна проводити і дорослим, і дітям. Найчастіше обрізання призначають при фімозі, у випадках, коли немає можливості розширити крайню плоть простішим шляхом-іноді показаннями до нього є хронічний баланопостит, пухлини крайньої плоті, загострені кондиломи крайньої плоті.

Проведення обрізання є важливим для лікування і профілактики баланопостіта ще й з іншої причини. Справа в тому, що між крайньою плоттю і головкою статевого члена відбувається скупчення смегми, в якій дуже легко розвивається інфекція, особливо при недотриманні гігієни. Обрізання призводить до поліпшення гігієни статевого члена, зниженню ризику розвитку інфекцій сечових шляхів, а також ризику захворювань, що передаються статевим шляхом, та ризику розвитку раку статевого члена.Переглядів: 1018
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!