» » Гонорея - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гонорея - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гонорея - це один з видів венеричного захворювання, яке викликається гонококом. При цьому будуть вражені слизові оболонки сечостатевих органів. Також можуть бути уражені: пряма кишка, кон'юнктиви, слизова оболонка глотки.

Гонококи мало стійкі до навколишнього середовища, вони не здатні існувати поза організмом людини і гинуть в той час, коли субстрат висихає, так само цей вірус гине у воді з милом, крім цього, на гонококк мають згубну дію антибактеріальні та антисептичні засоби. Варто відзначити, що гонококи в людському організмі здатні швидко звикати до різних сульфаніламідних препаратів і антибіотиків.

Взагалі, дане захворювання передається статевим шляхом. Також можливе побутове зараження, це якщо були порушення гігієнічних правил.

Гонорея - причини захворюванняОтже, ми вже розібралися, що таку хворобу як гонорея викликають гонококи. Вони здатні оселитися в клітинах слизової і сечівнику, при цьому викликають запальний процес. Під час статевого акту ці бактерії передаються партнеру. Оскільки ці бактерії не можуть жити у зовнішньому середовищі, ймовірність зараження через рушник, мочалку, а також інші предмети туалету дуже мала.

Гонорея - симптоми захворювання

Найпершими симптомами зараження гонореї у чоловіків служать виділення жовтого кольору із статевого члена, а також може бути хвороба при сечовипусканні. Такі ознаки можуть з'явитися через два-десять днів, але бувають випадки, коли перші симптоми з'являються через місяць, викликані бактеріальною інфекцією і обумовлені запалення сечовипускального каналу. Однією з реакцій організму на такі бактерії – це виділення, схожі на гній, вони здатні бруднити білизну. Найцікавіше, що у десяти відсотків чоловіків можуть повністю відсутні симптоми, а це означає, що людина здатна поширювати гонорею навіть не знаючи того, що він захворів.

Ось у жінок, в більшості випадків, зараження таким захворюванням як гонорея протікає зовсім безсимптомно, тому до початку лікування проходить досить великий термін. Такий термін значною мірою підвищує ризик того, що з'явиться ряд ускладнень, так що, навіть не підозрюючи про свою хворобу, жінки автоматично стають розповсюджувачами цієї інфекції.

Гонорея - діагностика захворювання

У чоловіків гонорея діагностується завдяки мікроскопічним дослідженням, тих виділень з уретри після фарбування виділень спеціальним барвником. І надійність такого методу складає більше дев'яноста відсотків, тому час від часу варто здавати аналізи. А у тих чоловіків, які мали гомосексуальні зв'язки беруть ще й аналізи з уретри.

А ось для жінок єдина можливість провести діагностику – це посів. Але в будь-якому випадку не обійтися без мазків шийки матки і з прямої кишки. Також в деяких випадках беруться мазки з горла. Головне те, що в наш час не існує максимально ефективним методом виявлення такої хвороби гонореї.

Гонорея - лікування і профілактика

Найбільш ефективними методами лікування гонореї є ін'єкції пеніциліну з одночасним прийомом таблеток пробенецида, який здатний пригнічувати виведенні пеніциліну з сечею. Багато центрів рекомендують ще, і лікувати цю хворобу антибіотиком – цефтриаксона з доксицикліном.

Для профілактики рекомендується регулярно здавати кров на сифіліс, а також аналізи на ВІЛ-інфекцію. Крім цього, ті, хто мав акт з хворим гонореєю, впродовж тридцяти днів має в обов'язковому порядку пройти обстеження, сюди входить посів і пройти певний курс лікування, тому що ймовірність захворіти гонореєю – велика.

Не забудьте про особисту профілактику: користуйтеся презервативом, а якщо стався статевий акт з випадковим партнером мийте статеві органи водою з милом, а також фахівці рекомендують відвідати пункт індивідуальної профілактики в плині двох годин після статевого акту.Переглядів: 2747
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!