» » Вагинит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вагинит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вагинит увазі собою запалення піхви, незалежно від того, чим воно викликано – алергією, інфекцією або хімічним роздратуванням. Не дивлячись на те, що вагініт в більшості випадків обумовлений різними інфекціями, які викликаються статевим шляхом, мається ймовірність в 30%, що він виникне й з інших причин. За статистикою близько 20% жінок в репродуктивному віці в підсумку захворюють вагінітом. Близько 50% всіх випадків захворювань пов'язані з бактерією Gardnerella.

Вагинит - причини

Основною причиною захворювання вагінітом вважаються інфекції, що потрапляють статевим шляхом, а також досить слабкий імунітет. Знову ж причиною може служити відносно часта зміна статевих партнерів. Не останню роль відіграє наявна екологія. Не дотримання правил особистої гігієни, гіпофункція яєчників, які-небудь порушення в гормональній системі – все це одні з причин, що викликають вагініт.Грибок кандіта здатний викликати бактеріальний вагініт, що в підсумку призводить до грибкового зараження піхви. Його причиною стає прийом стероїдів, зміни в гормональній системі, протизаплідні засоби, прийом ванни зі всілякими пенами. Небактеріальний вагинит з'являється під виглядом подразнень шкіри навколо піхви. Нерідко таку реакцію викликають різного роду засоби особистої гігієни, а також місцеві контрацептиви.

Вагинит - симптоми

До основних симптомів вагініту можна віднести почервоніння, а також набухання слизової оболонки піхви. Нерідко спостерігаються рясні виділення білей (в деяких випадках з кров'ю). Болі в нижній частині живота, неприємний запах, постійні відчуття печіння – все це одні з симптомів вагініту. Якщо були помічені забруднення нижньої білизни вагінальними виділеннями, то це одні із симптомів гострої стадії вагинита. Виділення при такому захворюванні можна легко відрізнити від нормальних за кольором, кількістю, а також запаху. Вони найчастіше є грузлими, мутнуватими і тягнуться.

Вагинит - діагностика

Діагностика такого захворювання починається безпосередньо з огляду лікарем піхви, а також шийки матки. Виходячи з наявних симптомів, лікар зможе зробити висновки про те, які саме причини викликали вагинит. Для точнішої діагностики будуть потрібні додаткові лабораторні дослідження мазків з піхви. Якщо спостерігається збільшена кількість лейкоцитів, то цей факт вказує на запальний процес захворювання.

Варто відзначити, що для діагностики також може здійснюватися вимір кислотності вагінальних виділень. Для того, щоб діагностувати захворювання, яке передаються статевими шляхами, застосовуються більш складні лабораторні методи, наприклад, ПЦР. Це дуже точний спосіб діагностики, який надає результати через 1-2 дня.

Вагинит - лікування

Дуже важливим фактором одужання служить повне припинення статевого життя на строк, яке займе безпосередньо саме лікування. При необхідності необхідно провести лікування і статевого партнера.

У разі, якщо спостерігаються густі гнійні виділення, то в якості лікування проводять спринцювання піхви антисептичними розчинами. Коли подібні виділення закінчуються, то спринцювання піхви виробляють з відваром дума та іншими в'яжучими засобами. Що стосується антибіотиків, то вони призначаються тільки після визначення чутливості до них збудника. Зазвичай вони застосовуються у вигляді спеціальних мазей.

Дуже велику увагу необхідно приділяти лікуванню вагініту у вагітних. З одного боку, першорядним є прибрати весь запальний процес, а з іншого боку, вагітність накладає певні обмеження на спектр, а також дозування ліків. Якщо було використано правильне лікування і подальша профілактика рецидивів, то можна в підсумку сподіватися на позитивний результат.Переглядів: 448
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!