» » Фімоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Фімоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Фімоз – це вроджене або придбане звуження крайньої плоті, тобто пелюстки, прикриває головку статевого члена. Фімоз є найбільш поширеним пороком розвитку чоловічого статевого органа. Головка пеніса при цьому іноді відкривається з великими труднощами, в запущеній формі – може не оголятися зовсім.

Фімоз – причини

У новонароджених хлопчиків фімоз – фізіологічне явище, що проходить, як правило, до 3-4 років.

У чоловіків захворювання зберігається з дитинства або розвивається в період статевого дозрівання. У більшості випадків фімоз має спадкові корені – патологія може перейти від батька до сина.

Розвиток хвороби під час статевого дозрівання обумовлено тим, що в стадії порушення головка пеніса збільшується в кілька разів, шкіра крайньої плоті при цьому, маючи низьку еластичність, не може розтягнутися до потрібних параметрів, тому відбувається постійна микротравматизация її шкірного покриву. Живцем, тріщинки утворюють щільний рубець, який не може розтягуватися, так як рубцева тканина не еластична. Чим більше мікротріщин, тим більше рубців. Відповідно шкіра ущільнюється, грубіє, а крайня плоть звужується.

Перенесені травми пеніса можуть спровокувати утворення рубцевої тканини. Сифіліс, цукровий діабет, генітальний герпес і баланопостит (запалення пелюстки крайньої плоті) також можуть сприяти появі фімозу у чоловіків.

Фімоз – симптоми

У медицині виділяють 4 ступеня патології:1 ступінь – головка члена оголюється легко в спокійному стані, при ерекції ж виникають незначні труднощі.

2 ступінь – головка оголюється насилу в спокійному стані, під час ерекції – практично не відкривається.

3 ступінь – голівка не оголюється зовсім, навіть в спокійному стані, сечовий прохід залишається відкритим, проблем із сечовипусканням немає.

4 ступінь – процес сечовипускання затруднен- спочатку набухає препуциальний мішок, потім сеча стікає назовні тонкої струйкой- головка повністю закрита.

Хворі фимозом скаржаться на біль при спробі оголити головку пеніса, особливо в стані ерекції. Фімоз частково або повністю виключає проведення гігієнічних заходів в області головки члена, це неминуче призводить до застою в препуціальной порожнини. Скупчення в ній смегми (жироподобного секрету) створює сприятливе живильне середовище для розмноження хвороботворних бактерій. Розвивається набряклість і запалення.

При 3 і 4 ступеня хвороби, зважаючи на те що головка члена практично не відкривається, може відбутися її повне або часткове зрощення з пелюсткою крайньої плоті. Які-небудь спроби розділити їх супроводжуються не рясною кровотечею і різким болем. Даний стан вимагає негайного лікування.

При спробі оголити головку, наприклад, під час мастурбації або в момент статевого зносини, може розвинутися грізне ускладнення – парафимоз (защемлення головки кільцем крайньої плоті). Розвивається набряк тканин, синіє головка. Потрібно спробувати вправити крайню плоть, якщо не виходить цього зробити, негайно викликайте швидку, а на місце набряку прикладіть холод.

Фімоз – діагностика

Зазвичай не викликає труднощі. Огляд і постановка діагнозу здійснюється, як правило, лікарем-урологом або хірургом.

Фімоз – лікування та профілактика

Існують три основні методи усунення патології: насильства терапія, розтягнення крайньої плоті і хірургічне лікування (на сьогоднішній день – саме результативне та ефективне).

Суть кортикостероїдної терапії полягає в постійному і тривалому нанесенні спеціальних мазей на шкіру статевого члена. Вважається, що стероїдні мазі роблять шкіру більш еластичною, знімають набряк і прискорюють процес загоєння мікротравм. Може пройти чимало часу, перш ніж відбудеться зсув в позитивну сторону.

Метод розтягування крайньої плоті – заснований на планомірному і поступовому розширенні шкіри пальцями або спеціальними інструментами. Процедуру необхідно проводити по 30-60 хвилин на день протягом декількох місяців. Можливе комплексне поєднання з кортікостероідной терапією. Не у кожного чоловіка вистачає терпіння на настільки тривалі маніпуляції. До того ж перераховані вище методи ефективні при перших двох стадіях фімозу. При 3 і 4 – без хірургічного втручання не обійтися.

Циркумцизия (обрізання) – найшвидший спосіб усунення фімозу. Суть операції полягає в частковому або повному видаленні крайньої чоловічої плоті, в результаті чого проблема повністю усувається. Однак якщо розвинулося виражене запалення, циркумцизію проводити не можна.

В екстрених випадках, при сильному набряку або парафімозі, роблять подовжній розтин стягивающего кільця крайньої плоті, щоб запобігти некроз дітородного органу.

При вираженому запаленні лікар може призначити антибактеріальну терапію у вигляді мазей і таблеток, і тільки після терапії застосовують обрізання.

Профілактика фімозу: фактично не розроблена, оскільки захворювання обумовлено генетичними факторами. Єдине, що необхідно, це стежити за станом пеніса новонароджених хлопчиків: обробляти головку і крайню плоть, проводити періодичну очистку для запобігання запалення. Якщо до 6-и річного віку фімоз у хлопчика не проходить, потрібно звернутися до хірурга або уролога для призначення відповідного лікування.Переглядів: 852
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!