» » Кондилома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кондилома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кондилома – запальне явище, яке виражається специфічним розростанням слизових оболонок і шкіри. У разі занедбаності хвороби кондиломи нерідко переростають в виразки. Захворювання вимагає своєчасного лікування, хоча і не виключається самолікування.

Кондилома - причини

Основною причиною виникнення кондилом є вірус папіломи людини. Однак у багатьох людей даний вірус знаходиться в стані спокою і не впливає на здоров'я. Провокуючим фактором розвитку кондиломи є неохайність людини і недотримання ряду гігієнічних норм.

Кондилома - симптоми

Кондиломи виникають звичайно в тих місцях, які травмуються під час статевих контактів. Причому від моменту зараження вірусом до появи перших кондилом може пройти від тижня до декількох років.

Захворювання починає проявляти себе бородавчастими утвореннями тілесного або рожевого кольору, які розташовані на статевих органах. Розмір даних утворень коливається від міліметра до декількох сантиметрів, при цьому висипання можуть розростатися, набуваючи вигляду цвітної капусти.У чоловіків кондиломи часто виникають на голівці пеніса, вінці головки, внутрішньому листку крайньої плоті і вуздечці. У жінок вражається великі і малі статеві губи, вуздечка статевих губ, зовнішній отвір сечовипускального каналу, клітор, дівоча пліва, шийка матки і піхву.

Кондилома - діагностика

Як правило, для діагностики кондилом достатньо огляду лікарем, при типовому перебігу хвороби відсутня необхідність у визначенні типу вірусу папіломи людини. При постановці діагнозу необхідно виключати такі захворювання як широкі кондиломи (один із проявів сифілісу), а також контагіозний молюск.

За гострі кондиломи у чоловіків часто приймають папульозні намисто статевого члена (виявляється наявністю на члені декількох рядів окремо розташованих папул, діаметр яких 1-2 мм), однак такий випадок не є відхиленням від норми.

У жінок за кондиломи можуть прийняти мікропапілломатоз статевих губ (окремі папули, які симетрично розташовані в області передодня піхви або на внутрішній поверхні статевих губ).

Кондилома - лікування і профілактика

Сучасна медицина пропонує велику кількість методів лікування кондилом, проте жоден з даних методів не дозволяє позбутися від вірусу папіломи людини. Сучасна терапія кондилом за своєю суттю є симптоматичною, її головна мета – зменшити вплив симптомів хвороби на життя пацієнта

Кріодеструкція за допомогою рідкого азоту. Даний метод передбачає знищення кондилом за допомогою низьких температур. Процедура не вимагає знеболювання, легко переноситься і не залишає рубців.

Лікування лазером. Метод передбачає випалювання кондилом лазером. Процедура вимагає знеболення, також для неї характерні залишкові рубці. Терапія лазером використовується в якості резервного методу лікування.

Електрокоагуляція. Вплив на осередок захворювання високих температур. Метод також вимагає знеболювання і для нього характерні залишкові рубці.

Використання препарату подофіллотоксін (протипоказаний вагітним, жінкам дітородного віку під час лікування необхідна надійна контрацепція). Препарат викликає некроз кондилом. З побічних явищ можна відзначити помірне печіння і болючість. Лікування препаратом рекомендується проводити під контролем лікаря, незважаючи на те, що до ліків додається детальна інструкція.

Профілактика кондилом передбачає ретельне дотримання правил особистої гігієни.Переглядів: 929
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!