Герпес у дітей

Герпес - це інфекційне захворювання, яке викликається вірусом простого герпесу і характеризується висипаннями у вигляді згрупованих бульбашок на слизових оболонках і шкірі. Ця хвороба буває декількох видів, проте, для дітей характерний первинний герпес. Малюки перших років життя хворіють їм вкрай рідко, так як вони володіють імунітетом від матері. Вони стають більш схильними вірусу до 3-4 років, але приблизно до 5 років від 60% до 80% їх кількості вже мають до нього антитіла.

До носіїв цього захворювання відноситься 90% населення земної кулі, однак, його активізація в організмі дитини відбувається лише при ослабленому імунітеті, коли він переохолоджується, переносить стрес або інше інфекційне захворювання.

Симптоми герпесу у дітейДо симптомів захворювання у дітей відносять, перш за все, висипання у вигляді пухирців на слизових оболонках і обличчі. Місцем їх появи може бути будь-яка ділянка шкірного покриву, але частіше за все вони утворюються на обличчі, губах, слизовій оболонці порожнини рота (при герпетическом стоматиті), крилах носа і рогівці.

Також це захворювання може проявлятися ринітом, ерозивно-виразковим гінгівостоматіта, рідше - кератоконьюнктівіта. Для нього характерна велика площа ураження, лихоманка, а також гострий початок захворювання.

Способи лікування герпесу у дітей

Лікування герпесу у дітей є дуже серйозним заходом, яке обов'язково має проходити під контролем лікаря. Як правило, воно буває комплексним, заснованим на результатах проведеної діагностики. Головна роль в лікувальному процесі відводиться иммуномодуляторам, противірусним лікарським засобам, индукторам інтерферону, естрогенів інтерферону, а також місцевим препаратам.

Таким чином, сьогодні існують різні ефективні антигерпетичні препарати для лікування гострих проявів цього захворювання. З їх допомогою можна істотно (в 2 рази) скоротити його тривалість і значно полегшити його перебіг. Найбільш ефективним вважається застосування хіміопрепаратів місцевої дії в комплексі з запропонованими доктором лікувальними засобами всередину, у формі таблеток і капсул. Як правило, вони призначаються у випадках, коли хвороби супроводжують деякі загальні явища, наприклад, збільшення лімфатичних вузлів, або коли ефект від препаратів місцевої дії відсутня. Однак, потрібно пам'ятати, що тривале застосування одного і того ж препарату веде до того, що вірус виробляє резистентність до нього (звикання), тому одні ліки слід застосовувати не більше 10 днів, а потім лікар повинен призначити інший препарат.

Профілактика герпесу у дітей

І на закінчення - кілька слів про профілактику. Дітям, які страждають герпесом, протипоказано переохолодження, тому батьки повинні слідкувати за тим, щоб вони завжди були тепло, по погоді, одягнені. Найчастіше до цього захворювання бувають схильні діти, які страждають набутими або вродженими відхиленнями в імунній системі, тому лікар може призначити дитині препарати для стимуляції імунної системи - не нехтуйте ними! Також в цілях профілактики цього захворювання рекомендується вживати їжу, багату вітамінами і білками, і уникати надмірного фізичного перенапруження.Переглядів: 359
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!