Краснуха у дітей

Краснуха є гострим інфекційним захворюванням з відносно легким перебігом, яке супроводжується мелкопятнистой висипом, збільшенням лімфатичних вузлів і незначним короткочасним підвищенням температури.

Краснуха у дітей - причини

Збудник захворювання - вірус, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, проникаючи в організм через слизову оболонку носоглотки. Там він розмножується і фіксується в лімфатичних вузлах, які збільшуються в захворілого на початковому етапі захворювання, до появи висипань на шкірі. Діти і дорослі однаково сприйнятливі до краснухи, але в останніх вона протікає набагато важче.

Краснуха у дітей - симптомиЧас прояву симптомів хвороби становить від 11 до 24 днів після зараження. Найчастіше інкубаційний період становить приблизно 21 день. До появи головного її симптому – появи висипки, хворого нічого не турбує, хоча за кілька днів до цього хвороба може проявлятися незначним нездужанням, підвищеною стомлюваністю, слабкістю. Спочатку висипом, елементи якої мають діаметр від 3 – 5 мм, покриваються особа і верхня частина тіла, на наступний день - сідниці. Протримавшись близько 3 днів, висипання безслідно зникають. Їх може супроводжувати підвищення температури тіла до 38 & ordm-C, також у хворих збільшуються потиличні лімфатичні вузли, спостерігається запалення слизової оболонки рота, може з'явитися нежить і сухий кашель. Внаслідок хвороби можуть виникнути специфічні ускладнення у вигляді нефриту, артриту і енцефаліту.

Краснуху у дітей, які заразилися в утробі матері, називають вродженою. Вона дуже небезпечна для плода, так як може стати причиною різних вад розвитку, про які стає відомо після народження дитини. Особливо це стосується ранніх термінів вагітності, так як при інфікуванні вірусом плоду на терміні 3 – 4 тижні вагітності в 60% випадків виникає його пораженіе- на терміні 9 – 12 тижнів частка уражень становить 15%.

Краснуха у дітей - способи лікування

Як правило, для цього захворювання не передбачається специфічного лікування, воно проводиться в домашніх умовах. В постільному режимі потребують тільки діти з високою температурою, в інших випадках це визначається самопочуттям дитини. Хвора дитина потребує рясного пиття, його слід частіше поїти будь-якою рідиною (соками, компотами, киселями, чаєм з молоком). Під час появи висипки рекомендується застосування препаратів кальцію у віковому дозуванні. Після того, як зникнуть ознаки хвороби, малюкові слід почати давати полівітамінні препарати.

Госпіталізація передбачена тільки для випадків захворювання, при яких розвиваються неврологічні ускладнення. Діти, які перенесли краснушний енцефаліт, потребують спостереження у невропатолога протягом двох років після настання одужання.

Щоб запобігти поширенню інфекції, хворої дитини слід ізолювати на 5 днів (починаючи з моменту появи висипу). Особливо важливо не допустити контакту хворого з вагітними жінками.

На сьогоднішній день кращою профілактикою захворювання є щеплення від краснухи, яку дитина отримує в 12-15 місяців рік і в 6 років. Майже у всіх щеплених через 15-20 днів відбувається розвиток специфічного імунітету, який зберігається на період не менше 20 років.Переглядів: 1208
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!