» » Вітрянка (вітряна віспа) у дітей

Вітрянка (вітряна віспа) у дітей

Вітрянка (вітряна віспа) у дітей представляє собою гостре інфекційне захворювання, для якого характерні невелика інтоксикація і папулезно-везикулярні висипання на шкірі і слизових оболонках. Збудник вітрянки у дітей - вірус герпесу третього типу, нестійкий у зовнішньому середовищі. Як правило, перехворівши ним у юному віці, людина отримує природний імунітет до цього вірусу на все життя.

Зараження відбувається повітряно-краплинним шляхом. Сама назва " вітряна віспа " говорить про те, що вірус, поширюючись по повітрю, може вражати цілі колективи дітей. Хоча, перехворіти нею в дитинстві краще, ніж у дорослому віці, оскільки діти переносять цю хворобу набагато легше (це не стосується малюків до 1 року, імунна система яких ще не є достатньо сформованою для того, щоб дати вірусу гідну відсіч).

Хворий на вітрянку є заразним за добу до появи перших висипань (бульбашок) і до п'ятого дня після появи останнього їхнього прояву.

Симптоми вітрянки у дітейПісля зараження вірус вітряної віспи перебуває в організмі дитини близько 2 тижнів без будь-яких симптомів - він готує свій наступ. Потім він дає про себе знати різким підвищенням температури (до 39 градусів) і висипом по всьому тілу, в деяких випадках - головним болем, нудотою, слабкістю.

Спочатку висипання мають вигляд рожевих цяток, які протягом пари годин перетворюються на пухирці, наповнені прозорою рідиною. Вони можуть вражати не тільки шкіру, але і слизові, наприклад, ротової порожнини. Чіпати їх не можна щоб уникнути інфікування і вторинного бактеріального зараження.

Бульбашки сверблять, покриваються скоринкою, на місці гояться утворень з'являються нові. Поступово нових висипань стає все менше, і на місці пухирів залишаються тільки підсихаючою скоринки. Приблизно через тиждень вони самостійно відвалюються і не залишають слідів.

Лікування вітрянки у дітей

Напевно, немає потреби говорити, що лікування при вітрянці дитині повинен призначати тільки лікар на підставі проведеного обстеження. В цілому воно полягає в постільному режимі і симптоматичної терапії. Тобто, при наявності лихоманки необхідні рясне пиття і прийом жарознижуючих засобів. Але слід пам'ятати, що збивати високу температуру тіла у дітей при вітряної віспи аспірином категорично забороняється через високу ймовірність появи ускладнення з боку печінки.

Цікаво те, що відомий всім нам з дитинства метод " лікування " вітрянки шляхом змазування пухирців зеленкою як такого лікувального ефекту не має. І все ж, кожна мама, при захворюванні її малюка на вітрянку, щодня займається виконанням цього ритуалу, оглядаючи шкіру дитини і замазуючи свіжі висипання. І хоча скоринки утворюються незалежно від того, будуть підведені й пухирці чи ні, медики не мають нічого проти цього ритуалу. По-перше, зеленка додатково дезінфікує бульбашки. І потім, мама таким чином контролює появу нових висипань і відчуває себе спокійніше, а значить, комфортніше себе відчуває і дитина.

При вітрянці діти дуже страждають від шкірного свербіння, що змушує їх розчісувати бульбашки. Батьки повинні допомогти малюкові перенести цей непростий час, відволікаючи і розважаючи його, так як при розчісуванні бульбашок терміни їх заживання збільшуються і з'являється небезпека появи рубців, які залишаться на все життя.

Можна полегшити стан дитини, зменшивши свербіж шляхом прийому антигістамінних препаратів. Можна одягати йому на руки перчаточки, щоб він не роздряпували висипання. Важливо в цей період забезпечити дитині саму ретельну гігієну та щоденну зміну білизни, в тому числі постільної, і не допускати його перегрівання.Переглядів: 387
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!