Ангіна у дітей

Ангіна - це гостре інфекційне захворювання, при якому уражаються піднебінні мигдалини. Але запальний процес при цьому зачіпає всі скупчення лімфаденоїдного тканин гортані і глотки.

Ангіна буває вірусної, гнійної, катаральной, фолікулярної, лакунарної і т. Д. Маленькі діти найчастіше хворіють вірусної ангіною, для якої характерна поява червоних блискучих пухирців, що розташовуються по краю неба, збільшення мигдаликів і обкладений язик.

Причин, якими може бути викликана ця хвороба, досить багато. Найчастіше вона з'являється під впливом стафілококів, стрептококів або аденовірусів, які можуть потрапити в дитячий організм з навколишнього середовища або передатися від дорослих.Для дитини такий стан досить небезпечно своїми ускладненнями, які можуть проявитися на пієлонефрит, отитом та іншими хворобливими станами, аж до ревматизму.

Симптоми ангіни у дітей

Найчастіше початок захворювання буває раптовим, і проявляється високою температурою (іноді до 40 градусів), збільшенням шийних і підщелепних лімфатичних вузлів. Дитина стає дратівливою, перестає їсти, так як це приносить йому сильний біль. Він скаржиться на головні болі, ломоту в суглобах.

Якщо спробувати провести візуальний огляд горла дитини, то на мигдалинах буде помітний білий або жовтуватий наліт. Як би там не було, при появі будь-яких симптомів захворювання перше, що повинні зробити батьки - це викликати малюкові лікаря для своєчасного надання йому кваліфікованої медичної допомоги.

Способи лікування ангіни у дітей

Лікування повинно бути, перш за все, направлено на ослаблення тимчасових симптомів. До приходу лікаря необхідно забезпечити, якщо це можливо, повсякчасне полоскання горла дитини, краще - самостійно приготованими настоями ромашки, шавлії або слабким теплим розчином солі або соди. Цей захід буде доречно і при подальшому лікуванні.

Доктор, швидше за все, порекомендує полоскати горло розчинами антибактеріальних засобів, а також, з урахуванням віку дитини, випише таблетки для розсмоктування і аерозолі для зрошення горла (наприклад, ингалипт). Якщо у дитини діагностують гнійну ангіну, то для її лікування, швидше за все, будуть призначені антибіотики, щоб уникнути розвитку ускладнень.

Якщо у малюка висока температура, що часто буває при такому захворюванні, її збивають будь-яким дитячим жарознижуючим препаратом – парацетамолом, панадол, еффералганом, Калпол та ін.

І все ж, першим і головним лікувальним заходом при ангіні є полоскання, яке дозволяє звільняти горло від гною, мікробів та продуктів їх діяльності. Так як цю хворобу зазвичай супроводжують різні прояви бактеріальної інтоксикації, при ній рекомендовано багато пити. Батьки повинні пам'ятати строго стежити за дотриманням дитиною постільного режиму, хоча б протягом двох-трьох днів.

Пам'ятайте, що ангіна - це небезпечне захворювання, тому лікування хворій дитині повинен призначати тільки лікар, який випише необхідні препарати з урахуванням віку малюка, стану його організму та індивідуальних особливостей.Переглядів: 1354
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!