» » Аденовірусна інфекція у дітей

Аденовірусна інфекція у дітей

Аденовірусна інфекція є гострим гарячковим захворюванням, супроводжуваним ураженням органів дихання і очей, лімфатичних вузлів і кишечника. Воно викликається особливими збудниками — аденовірусами, і належить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), становлячи приблизно їх п'яту частину. Найчастіше від цього захворювання страждають немовлята і діти молодшого віку.

Аденовірусна інфекція у дітей - причини

Як правило, дитина заражається інфекцією повітряно-краплинним шляхом, але шлях передачі може бути харчовим, водним і контактно-побутовим. Носіями інфекції можуть бути хворі як з явними, так і з прихованими формами захворювання в перші 2 тижні захворювання. Аденовіруси потрапляють у навколишнє середовище в основному під час кашлю та чхання хворого, однак, їх можуть містити і виділення з очей.

Враховуючи, що аденовіруси можуть прекрасно існувати і розмножуватися в епітеліальних клітинах слизової оболонки кишечника, можна також легко заразитися допомогою брудних рук, використання загальних предметів догляду, загальних іграшок і т. Д.

Аденовірусна інфекція у дітей - симптомиПочаток хвороби буває, як правило, гострим, з підвищенням температури тіла до 39 °C, головним болем, болем у м'язах, погіршенням апетиту, загальною слабкістю. Тривалість гарячкового періоду, як правило, становить від 6 до 14 днів. Початок аденовірусної інфекції також проявляється закладенням носа, нежиттю, болем у горлі при ковтанні.

Хвороба характеризується одночасним запаленням слизових оболонок носа і глотки, також запалення може одночасно торкнутися ніс, глотку і мигдалини. У дітей часто розвивається ларингіт, трахеїт, бронхіт, може розвинутися пневмонія.

До ускладнень аденовірусної захворювання відносять запалення придаткових пазух носа, яке може супроводжуватися кон'юнктивітом.

Аденовірусна інфекція у дітей - лікування

Лікування проводиться в домашніх умовах і визначається клінічними проявами і наявністю ускладнень. Важкі форми захворювання, поява ускладнень і наявність супутніх захворювань, які обтяжують перебіг справжнього захворювання, є підставою для госпіталізації.

У період лихоманки дитина повинна дотримуватися постільного режиму. Йому необхідно забезпечити повноцінне і збалансоване харчування, бажано включати в раціон побільше молочної їжі та продуктів з великим вмістом вуглеводів.

Антибактеріальна терапія застосовується тільки при важкому перебігу хвороби та появі ускладнень бактеріальної природи, у решті випадку застосування антибіотиків не показано.

Якщо хвороба супроводжується високою температурою, необхідним є застосування жарознижуючих засобів. Виражений сухий кашель вимагає застосування муколитических (відхаркувальних) препаратів, вологий кашель можна лікувати із застосуванням масажу, ЛФК. Лікування нежиті проводиться судинозвужувальними краплями.

Крім того, дитина обов'язково повинна приймати препарати, що відновлюють кількісний і якісний склад корисної мікрофлори і діють на шкідливі бактерії. Лікування аденовірусної інфекції у дітей проводиться з активним використанням противірусних препаратів.Переглядів: 550
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!