Коклюш у дітей

Коклюш представляє собою гостре інфекційне захворювання, для якого характерні важкі напади спазматичного кашлю. Воно має бактеріальну природу і викликається коклюшевої паличкою. Поширюється повітряно-крапельним шляхом, і може передаватися від хворого або носія бактерій дітям, які не мають специфічного імунітету. Найвища сприйнятливість до захворювання спостерігається у дітей раннього та дошкільного віку, а для малюків, які не досягли року, коклюш смертельно небезпечний.

Сьогодні є дієвий метод захистити малюків від цієї хвороби - щеплення АКДС, назва якої говорить про введення дитині адсорбованого коклюшно-дифтерійно-правцевого анатоксину. Вона спрямована проти дифтерії, правця і коклюшу. Вакцинація проводиться на першому році життя дитини – в 3 місяці-4,5 місяці і 6 місяців, тобто, трикратно. Далі її роблять через рік і після досягнення дитиною 6-7 років (перед тим, як він почне відвідувати школу).

Сьогодні ведеться багато розмов про ускладнення від щеплень, проте, медична статистика має дані тільки про 5% дітей, що мають реакцію на щеплення АКДС у вигляді температури, зниження апетиту, невеликого нежитю. Враховуючи, що іншого способу створити у малюка стійкий імунітет від трьох найтяжких захворювань сьогодні поки не придумано, думається, що зазначені реакції не співставні з тією захистом, яку отримує дитина разом із щепленням.

Коклюш у дітей - симптомиУ початковому періоді захворювання не має яких-небудь специфічних ознак і за своїм протіканню нагадує звичайне респіраторне захворювання. Воно проявляється незначним підвищенням температури (зазвичай не вище 37,5 °С), легким нездужанням, слизовими виділеннями з носа, рідкісним сухим кашлем, який поступово посилюється.

До кінця другого тижня хвороби з'являються її головні симптоми - спазматические напади, які складаються з серії кашльових поштовхів, змінюваних глибоким свистячим вдихом. Вони чергуються з кашлем, і залежно від тяжкості коклюшу може відбуватися 2-15 таких циклів на один напад. Приступ проходить дуже важко, і супроводжується посинінням особи дитини, крововиливами на склерах і кон'юнктивах очей, набуханием шийних вен. У грудних малюків може трапитися зупинка дихання, також можуть розвинутися судоми. Про закінчення нападу можна судити по виділенню невеликої кількості в'язкої склоподібної мокротиння або блювота.

В день може відбуватися від 5 до 50 нападів залежно від ступеня тяжкості захворювання. Вони можуть тривати від 3 до 4 тижнів, потім їх змінює простій не судомний кашель, який триває ще 2 — 3 тижні.

Коклюш у дітей - способи лікування

Діти, які не досягли 1 року, і малюки з ускладненнями повинні отримувати лікування в умовах стаціонару. Решта захворілі можуть отримувати лікування вдома. При такому діагнозі необхідно забезпечити дитині обстановку, яка виключає вплив можливих агентів-подразників, здатних спровокувати приступ спастичного кашлю. Потрібно також частіше провітрювати кімнату, де перебуває хворий малюк.

Застосування антибіотиків є доцільним на початковій стадії захворювання, до появи спазматичного кашлю, для придушення розвитку збудника коклюшу. Якщо наступила стадія спазматичного кашлю, застосування антибіотиків не буде ефективним.

Препарати для лікування повинні призначатися тільки лікарем. Як правило, найчастіше лікування проводиться за допомогою еритроміцину та азитроміцину, а також протиалергічних засобів і препаратів кальцію, так як коклюшний токсин є причиною серйозної алергізації організму дитини. Рішення про застосування антигістамінних препаратів також приймає лікар.

При лікуванні коклюшу потрібно забезпечити малюкові дієтичне та збалансоване харчування, основу якого повинні складати каші, відварне м'ясо, картоплю, свіжі фрукти і овочі.Переглядів: 887
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!