» » Паротит (свинка) у дітей

Паротит (свинка) у дітей

Епідемічний паротит є гострим інфекційним захворюванням, яке характеризується ураженням слинних залоз. Найбільше йому схильні діти до 15 років (вони становлять 90% від числа всіх недужих), причому серед захворілих хлопчиків в два рази більше, ніж дівчаток. Діти переносять захворювання легше, ніж дорослі.

Легкий перебіг хвороби характеризується не тривалої субфебрильної температурою, при ньому загальне самопочуття дитини задовільний, уражаються тільки слинні залози. Для середньотяжкоготечії характерні висока і тривала лихоманка і поразка, крім слинних залоз, інших залізистих органів-погіршення загального самопочуття дитини, яке виражається в слабкості, головного болю, порушення сну і апетиту. При тяжкому перебігу хвороба супроводжується ураженням слинних і більшістю інших залоз, а також центральної нервової системи. При цьому температура підвищується до 40 °С і не спадає близько 1 — 2 тижнів.

Паротит у дітей може ускладнюватися запаленням мозкових оболонок (менінгіт), а також ураженням органа слуху з розвитком необоротної глухоти, панкреатитом і т.д.

Паротит (свинка) у дітей - причиниЗбудником паротиту є вірус епідемічного паротиту. Головний шлях його проникнення в організм - повітряно-крапельний, не виключається також зараження контактним шляхом через предмети, на яких знаходиться слина хворого, наприклад, через дитячі іграшки або предмети побуту. Потім вірус, потрапивши в кров, добирається з її струмом до слинних або інших залоз і центральної нервової системи, і там розмножується.

Паротит є високозаразливий захворюванням. Хвора людина стає розповсюджувачем інфекції за два дні до закінчення прихованого періоду і залишається таким від 9 до 11 днів після початку гострого перебігу хвороби.

Паротит (свинка) у дітей - симптоми

Захворювання характеризується гострим початком, з високою (до 38-40 & # 730-C) температурою і погіршенням загального самопочуття дитини, яке проявляється головним болем, зниженням апетиту, ознобом, болем при жуванні і відкриванні рота. Цьому передує прихований період, який від моменту зараження до появи явних ознак захворювання складає від 11 до 23 днів.

До специфічних ознаками свинки відносять біль в області вух, яка посилюється в момент розмови або жування, і запалення залоз, яке може бути одно-або двостороннім. Біля вушної раковини виникає припухлість, що досягає максимального розміру приблизно через 3-7 днів після появи, яка може зачіпати і поверхня шиї. Це супроводжується оттопиріванія мочок вух вперед і догори, тому хвороба і називають " свинкою " ;. Потім припухлість поступово, приблизно протягом тижня, скорочується. Весь цей час у дитини підвищена температура, але це не повинно викликати тривоги. Якщо ж вона піднімається після нормалізації, це вказує на запальний процес будь-якого органу і можливе ускладнення, тому слід негайно показати дитину лікарю.

Способи лікування паротиту (свинки) у дітей.

Специфічного лікування для цього захворювання не передбачено. Головним чином, лікувальні заходи зводяться до режиму і дієті, які необхідні для попередження ускладнень. Хворий дитина повинна строго дотримуватися постільного режиму. З його раціону повинна бути виключена жирна, гостра, борошняна піща- щоб не розвинувся панкреатит, дитину не слід перегодовувати. В період хвороби малюк повинен вживати переважно молочно-рослинну їжу, можна готувати йому страви з рису, картоплі.

При легкому перебігу хвороби і відсутності ускладнень показано рясне пиття. Лікар також може призначити лікування протиалергійними засобами і препаратами кальцію у вікових дозуваннях.

Сьогодні найефективнішим методом профілактики цього захворювання у дітей є вакцинація. Перше щеплення від епідемічного паротиту (свинки) роблять разом із щепленням від кору і краснухи, коли дитині виповнюється рік, ревакцинацію проводять в 6 років.Переглядів: 920
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!