ГРВІ (ОРЗ) у дітей

Терміном ГРЗ (гострі респіраторні захворювання) називають інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів, які передаються повітряно-крапельним шляхом. При вірусної природі хвороби її називають ГРВІ (гострої респіраторної вірусної інфекцією). Враховуючи, що випадки ГРЗ в основному бувають викликані вірусними інфекціями, ці терміни часто вважають тотожними.

ГРВІ (ОРЗ) у дітей - причини

Найбільш часто збудниками ГРЗ (ГРВІ) є віруси грипу, парагрипу, РС-інфекції, риновіруси, аденовіруси. Для кожного з них характерно первинне осадження і розмноження в клітинах слизової облочки дихальних шляхів, після чого вони гинуть, і розвивається запалення. Головний шлях передачі інфекції - повітряно-крапельний.

ГРВІ (ОРЗ) у дітей - симптоми

Основні симптоми ГРЗ (ГРВІ) виникають внаслідок ураження дихальних шляхів і виражаються в нежиті, першіння в горлі, осиплости голоси, кашлі. Також для всіх видів захворювання характерна загальна інтоксикація організму: лихоманка, біль в м'язах, слабкість і т.д.Кожен з видів захворювання має і свої специфічні симптоми:

Грип - починається гостро, проявляючись високою, до 39-40 & # 778-С температурою, яка не спадає від 3 до 5 днів. Супроводжується загальною інтоксикацією організму, нежитем. Можлива поява кашлю, ларингіту, трахеїту. Лімфатичні вузли збільшуються тільки в разі ускладненого перебігу. Грип небезпечний виникненням різноманітних ускладнень.

Парагрип - починається гостро, але для нього не характерні висока температура і загальна інтоксикація організму. Супроводжується сухим, гавкаючим кашлем, хрипотою, сильною нежиттю. Парагрип небезпечний можливістю розвитку крупа (сильного звуження гортані).

РС-інфекція - характеризується гострим початком, температурою до 38 & # 778-С, яка тримається від 3 до 7 днів, слабкий загальною інтоксикацією організму. Супроводжується сухим кашлем з вираженим утрудненням дихання. Може ускладнюватися бронхітом, закупоркою бронхів, а також розвитком бронхопневмонії або загостренням бронхіальної астми.

Аденовірусна інфекція - починається гостро, проявляючись високою, до 38-39 & # 778-С температурою, яка може триматися до 10 днів, то спадаючи, то знову підвищуючись. Супроводжується наростаючим вологим кашлем. Можливе виникнення сильного нежитю, фарингіту, ангіни, пневмонії. Як правило, характеризується збільшенням шийних лімфатичних вузлів.

ГРВІ (ОРЗ) у дітей - лікування

За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, ГРВІ з легким перебігом і середньотяжкі ГРВІ не потребують специфічного лікування, крім полегшення симптомів « домашніми » засобами. Однак, для важких форм необхідна невідкладна терапія, для бактеріальних ГРЗ – лікування антибіотиками. Разом з тим, застосування будь-яких лікарських препаратів для дітей можливе тільки після призначення їх лікуючим лікарем.

У перші дні захворювання ефективним є застосування противірусних засобів та інтерферонів (наприклад, Анаферона для дітей). Застосування антибіотиків при лікуванні доцільно лише при розвитку бактеріальних ускладнень (синуситу, отиту, пневмонії, бронхіту і т.д.). Не допустити розвитку таких ускладнень - це головне завдання батьків, які доглядають за хворим малюком. Слід уважно спостерігати за розвитком перебігу хвороби.

Як правило, лікування ГРЗ (ГРВІ) не вимагає госпіталізації. Для одужання малюкові слід забезпечити дотримання постільного режиму, посилене харчування і рясне пиття, яке складається з трав'яних чаїв, журавлинному-медового морсу, соків і т.д. При сильному сухому кашлі необхідно застосовувати протикашльові препарати.

Коли кашель стає вологим, потрібно подбати про отхождении мокротиння, замінивши протикашльові кошти на відхаркувальні. При необхідності вживаються заходи для зниження температури, також, в залежності від стану дитини, лікування доповнюють ингаляциями, прогрівають процедурами, вітамінотерапією.Переглядів: 2727
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!