» » Замиокулькас - вирощування, догляд та розмноження

Замиокулькас - вирощування, догляд та розмноження

Замиокулькас (Zamioc & uacute-lcas) є монотипним родом рослин із сімейства ароїдних, представленим єдиним видом Замиокулькас заміелістний (Zamioculcas zamiifolia). Батьківщиною квітки, як і деяких інших сукулентів, є гірські райони Східної Африки і прибережні території Занзібару. Це говорить про те, що він виростає в природі в умовах тривалої посухи.

Замиокулькас заміелістний був описаний ботаніками ще в першій половині XIX століття, але в нашій країні це кімнатна рослина з'явилася не так давно. Взагалі, практично до кінця XX століття воно не застосовувалося в якості кімнатної культури, і тільки після 1996 року, коли його почали масово продавати на голландських квіткових аукціонах, ця квітка стала дуже затребуваний в кімнатному квітникарстві.

Замиокулькас - доглядЗамиокулькас є дуже невибагливим, відносно легко переносячи сухе повітря, недостатній полив, різне освітлення і склад грунту. Однак, щоб досягти найкращих результатів у його розведенні, все ж слід створити йому певні умови утримання.

Вибираючи для рослини місце, краще зупиниться на підвіконні або іншому світлому місці, бажано характеризующимся розсіяним освітленням, тому що прямі промені сонця можуть привести до появи на листках опікових плям. Якщо говорити про вологість повітря, то ця квітка не страждає в приміщеннях з центральним опаленням, де повітря буває дуже сухою.

Доглядаючи за ним, потрібно пам'ятати про здатність сукулентів запасатися про запас вологою. У цієї рослини також є бульби, що знаходяться в потовщеною нижній частині черешка і м'ясистої осі аркуша, в яких акумулюється рідина. Однак, при надлишковому поливі навіть вони не врятують наш замиокулькас, і у нього почнуть жовтіти і опадати листя, загнивати бульба. Тому, основним правилом при поливі в даному випадку є поміркованість. В осінній та зимовий періоди полив потрібно скоротити, особливо це стосується змісту в прохолодних приміщеннях, де підтримується температура повітря не вище 16 °С.

Якщо ви хочете, щоб у вашого вихованця були красиві блискучі глянсові листи, слід підгодовувати його в період вегетації комплексними добривами для кімнатних рослин (в невеликій концентрації) або добривами для кактусів та інших сукулентів.

Замиокулькас - пересадка і розмноження

Замиокулькас не боїться пересадки, тому бажано проводити її щорічно, поки це не стане складним через габарити рослини. Пересадку великих екземплярів проводять рідше, віддаючи перевагу частковій заміні грунту в горщику. Якщо після пересадки рослина перестає рости, не потрібно панікувати, так як через деякий час воно знову інтенсивно піде в ріст.

Найбільш швидким і вдалим способом розмноження цієї квітки є розподіл його великих екземплярів так, щоб кожна з отриманих частин мала точку росту. Найкраще це робити під час пересадки.

Можна розмножувати його й іншим способом: вкорінюючи окремі листові пластинки, зрізані з крупного листа. Щоб процес вкорінення окремого листочка НЕ


Переглядів: 3159
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!