» » Монстера - вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Монстера - вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Монстера є вічнозеленою ліаною сімейства ароїдних. Батьківщиною її є Східна Індія та Південна Америка. Однак, екзотичне походження не завадило їй стати одним з найпопулярніших кімнатних рослин в наших умовах. Секрет цієї популярності полягає, насамперед, у невибагливості квітки, а також оригінальності і яскравості забарвлення, яка робить його бажаним гостем у багатьох житлових приміщеннях і офісах.

Однак, якщо монстері створені хороші умови, то дуже скоро вона розростається і через кілька років їй може знадобитися половина простору невеликої кімнати. Тому найчастіше місцем її розміщення є офіси або в просторі холи і фойє, де вона уособлює собою респектабельність і успішність.

У кімнатних умовах успішно вирощується тільки Монстера делікатесна - Monstera deliciosa. Коли її листя зовсім молоденькі, вони цілісні, але в міру росту рослини вони стають повністю розрізними. Навіть цвітіння у цієї рослини дуже оригінальне: воно випускає суцвіття - качани, які складаються з невеликих квіточок. Якщо дотримуватися всіх умов вирощування, то через рік після цвітіння монстера може плодоносити, причому її зрілий плід є цілком їстівним, що нагадує за смаком ананас. В недозрілі стані він може стати причиною опіку слизової оболонки рота.

Монстера - вирощування та догляд

Це рослина тіньовитривала, але все ж краще підшукати для нього місце з яскравим розсіяним світлом або легкої півтінню. Потрібно пам'ятати, що воно однаково не переносить як глибокій тіні, так і прямих сонячних променів. Кращим варіантом для розміщення квітки буде простір біля вікон (бажано східних чи західних). Якщо правильно підібрати освітлення, то рослина відповість на це швидким укрупненням листя. Дорослі монстери не люблять зміну освітленості, тому не слід міняти звичне для рослини місце без потреби.Активно рости вона починає при температурі 16 °C, але оптимальною вважається температура близько 25 °C. Для зимового періоду оптимальною є температура від 16 °C до 18 °C, хоча протягом нетривалого часу квітка може без проблем витримувати температуру до 10-12 °C.

Полив для нього повинен бути рясним навесні і влітку, з використанням м'якої відстояної води. Рослина вимагає поливу при підсиханні верхнього шару субстрату. З осені його поливають менше, взимку - через пару днів після висихання верхнього шару субстрату. Надмірного зволоження слід уникати, щоб уникнути появи на листках темних плям і загнивання коренів. Однак, пересихання земляного кома також є неприпустимим.

Також квітка потребує регулярного обприскуванні м'якою відстояною водою, що має кімнатну температуру, і періодичному протиранні листя вологою ганчірочкою з метою очищення від пилу.

Дорослі екземпляри вимагають обов'язкової підгодівлі мінеральними і органічними добривами (з березня по серпень - кожні 2 тижні), так як без них їх зростання сповільнюється. Для молодих внесення добрив не є обов'язковим.

У міру зростання рослині стає необхідна опора. Зазвичай нею стає порожниста трубка з мохом, але можна використовувати для цього решітку, палиці, уткнуті в горщик, натягнутий шнур і т.д. Формуючи підв'язку, потрібно пам'ятати, що у монстери є повітряні корені, сприяючі її кращому харчуванню і не підлягають обрізці, тому їх слід спрямовувати до опори.

Монстера - пересадка і розмноження

Молоді рослини потребують щорічної пересадке- для 3 — 4-річних достатньою є пересадка раз в 2 роки-після досягнення 5-річного віку монстеру пересаджують кожні 3 — 4 роки за умови щорічної підсипки землі. Для пересадки молодих рослин беруть суміш, що складається з дернової (1 частина), перегнійної (2 частини), торф'яної (1 частина) землі і піску (1 частина). Суміш для дорослих рослин складається з 3 частин дернової і по 1 частини листяної, торф'яної, перегнійної землі і піску. Слід також передбачити дренаж. Для хорошого розвитку рослини краще брати горщики великого розміру.

Розмножується монстера живцями і повітряними відводами. Робиться це просто: разросшуюся верхівку рослини підрізають разом з декількома повітряними коренями і висаджують самостійно. Материнське рослина після цієї операції продовжує успішно рости.

Монстера - можливі хвороби і шкідники

Як і інші, ця рослина страждає насамперед від неправильного догляду. Наприклад, якщо його листя почали жовтіти, або на них з'явилися бурі плями, то, швидше за все, в місці розміщення квітки є протяг, якого він не виносить. Недолік харчування також призводить до пожовтіння листя.

У тіні це рослина починає погано рости, його стебло подовжується і закручується, однак, надлишок сонячного світла може стати причиною появи блідих листя з жовтими плямами. Перезволоження грунту може привести до пожовтіння і навіть загнивання листя. Якщо листя має цільну платівку, значить, квітці не вистачає світла або поживних речовин.

Монстера може пошкоджуватися такими шкідниками, як павутинний кліщ і щитівка. Від них позбуваються шляхом механічного очищення листя мильною губкою з наступним обприскуванням розчином актеллика (на літр води береться 1-2 мл засобу).Переглядів: 2409
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!