» » Калатея - види, вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Калатея - види, вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Батьківщиною калатеи з сімейства марантових є Центральна і Південна Америка, однак, вона прекрасно почувається в наших квартирах і офісах. Це дуже численний рід, який займає в сімействі перше місце по числу різновидів (їх близько 150). Перш за все, це рослина привертає увагу квіткарів своїми красивими і незвичайними по виду візерунчастими листям, прикрашеними химерними різноманітними малюнками. Деякі різновиди калатей здатні до цвітіння. Познайомимося з найбільш відомими видами цієї рослини.

Калатея Мако є найпопулярнішою з кімнатних культур. Вона приваблива своїми широкими, притупленими листям, зверху ніби забарвленими в сріблястий колір і зеленими по краях. Дуже красиво виглядає тонкий малюнок листя, схожий на орнамент, сплетений із прожилок і темно-зелених плям різної величини.

Калатея чудова відрізняється листям, що мають хвилясті краї, за формою близькими до ланцетні. З нижнього боку вони мають фіолетове забарвлення. Ця рослина має по одному листу в розетці.

Калатея Варшевіча - дуже декоративна, завдяки своїм великим оксамитовим листю. Але для її успішного вирощування потрібно багато місця, так як перед цвітінням у рослини утворюються буйно розростаються колінчаті пагони, які потребують опори.

Калатея - вирощування та догляд

Для вирощування цієї квітки потрібна помірна температура, яка взимку не повинна опускатися нижче 16С. Калатея не виносить протягів і різких перепадів температури. На недотримання цих правил вона обов'язково відповідає загниванням і обпаданням листя.Для утримання цієї рослини краще вибрати пухкий, повітропроникний, слабокислий грунт. Найкращим варіантом буде покупка спеціального грунту для марантових рослин. Квітка потребує хорошого дренажу, щоб уникнути застою води в горщику.

Це рослина світлолюбна, але прямого сонця не виносить, причому це правило стосується і зимового періоду часу. Калатея добре переносить і півтінь, однак, найкраще почувається в добре освітленій кімнаті.

Влітку квітка вимагає рясного поливу м'якою, відстояною, обов'язково теплою водою. Для нього дуже важлива постійна помірна вологість кореневого кома, проте, заливати його теж не можна, краще здійснювати полив при просиханні приблизно 2-3 см верхнього шару грунту. У зимовий час полив слід скоротити.

Обприскування потрібно проводити регулярно. Одним з головних умов успішного вирощування калатей є висока вологість повітря. Виконати його можна різними способами. Наприклад, шляхом розпилення над квіткою по кілька разів на день теплою кип'яченою води з обприскувача, або приміщення горщика в піддон з вологим сфагнумом або керамзитом таким чином, щоб його дно не стикалося безпосередньо з водою. При обприскуванні потрібно уникати потрапляння великих крапель на листя, щоб не залишилися плями і рослина не втратило виду.

Калатея вимагає обов'язкової підгодівлі мінеральними добривами. Навесні і влітку її здійснюють раз на два тижні, з настанням холодного періоду підгодівлю скорочують.

Калатея - пересадка і розмноження

Кожні два роки, в весняний період, калатею потрібно пересаджувати. Грунт для пересадки повинна складатися з листової і перегнійної землі, торфу (по одній частині) і піску (0,5 частини). Так як влітку рослина рясно поливають, при пересадці потрібно подбати про хороше дренажі (він повинен займати не менше чверті посадкової ємності).

Розмножується квітка діленням куща в момент пересадки. Щоб укоренити розділені частини рослини, слід посадити їх в накриті плівкою горщики і тримати в теплому місці. Після вкорінення плівку знімають і доглядають за рослиною в звичайному порядку.

Калатея - хвороби і шкідники

Якщо квітка почав сохнути, його листя на кінцях стали коричневими і сухими, це, швидше за все, говорить про нестачу вологи і занадто сухому повітрі, який калатея переносить дуже важко. Виправити становище можна, підвищивши вологість повітря або збільшивши кількість обприскувань, або помістивши рослина в скляну ємність.

При розведенні калатей потрібно пам'ятати про їх вимогливості до світлового режиму. Занадто яскраве освітлення призводить до втрати листям забарвлення, а якщо на них потрапляють прямі сонячні промені, то може статися опік.

Занадто сухе повітря може стати також причиною появи на квітці павутинного кліща. Він є дуже маленьким червоним павучком, який, з'явившись на нижній стороні листя, обволікає їх тонкої білої павутиною. Позбутися його допоможе обприскування і обмивання листя, особливо з нижньої сторони, слабким тютюновим настоєм з милом, запилення меленою сіркою або обробка рослини готовими інсектицидами.

Після обробки листя розчинами через кілька годин потрібно обмити їх прохолодною водою. Обробка рослини виробляється доти, поки шкідники не будуть знищені повністю. Для профілактики ураження калатеи павутинним кліщем потрібно дотримуватися оптимальні умови її утримання, забезпечити достатню вологість повітря і не тримати її поблизу від батарей центрального опалення.

Підвищена вологість грунту на коренях може стати причиною зараження рослини ризоктониозом і появи гнилі. Це призводить до того, що листя рослини уражаються специфічними плямами. Лікують його в цьому випадку шляхом обробки відповідними фунгіцидами.

Ка бачимо, догляд за Калатея, хоча і має свої складнощі, але цілком посильний навіть початківцю квітникарю. Зате за ваші труди це рослина принесе у ваш будинок прекрасну атмосферу затишку, краси і комфорту.Переглядів: 3211
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!