» » Юкка - вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Юкка - вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Рід Юкка (Yucca) з родини агавових представлений приблизно 40 видами деревовидних багаторічних рослин. Батьківщиною цієї рослини є вологі ліси Північної Америки. Сьогодні місцями його зростання в природі є Мексика, Ямайка, Бермудські острови, Центральна Америка, південні регіони Північної Америки.

Там вважають, що юка в будинку є супутником щастя, здоров'я, успіху в справах, а також сімейного спокою і взаєморозуміння. Може, тому це гарне вічнозелене дерево є дуже популярним серед квітникарів у всьому світі й успішно вирощується в наших будинках і квартирах. На Кавказі і в Криму юка росте і у відкритому грунті, але жителі північної та центральної смуги можуть культивувати її тільки в кімнатних умовах.

Найбільш часто серед освоєних у нас культур цієї рослини можна зустріти юку садову, юку алоелістную, юку слонову і юку нитчатую. Найцікавішою з них є юка слонова, що досягає у висоту до 10 м. Але найбільш поширена юка нитчатая, що отримала свою назву через те, що її листя використовуються для отримання волокон. До речі, саме з таких волокон були пошиті перші джинси! Одним словом, це зовсім дивне рослина, догляд за яким полягає у виконанні деяких простих правил, посильних навіть початківцям любителям екзотичних рослин.

Юкка - вирощування та догляд

Перш за все, юка дуже світлолюбна. Якщо є така можливість, то в літній період горщик з квіткою найкраще тримати на свіжому повітрі, хоча б на балконі. Взимку для нього слід знайти місце біля вікна, так як в цей період хороше освітлення є одним з ключових умов успішного вирощування юки. Якщо її не вдасться забезпечити достатньою кількістю світла, то густого віяла листя у рослини не буде.

Поливати юку з ранньої весни і до осені потрібно рясно, проте, скупчення води в піддоні може привести до загнивання коренів і розвитку стеблової гнилі. В зимовий період спокою полив повинен бути помірним. Чим прохолодніше температура змісту рослини в зимовий період, тим рідше його потрібно поливати, однак, пересушування земляної грудки також є неприпустимим.Юкка не потребує обприскуванні, але необхідно протирати вологою ганчірочкою її листя для підтримки декоративності рослини і видалення пилу, яка заважає диханню рослини. Обприскувати юку слід лише тоді, коли в зимовий період вона міститься поблизу від центрального опалення.

У квітні-серпні кожні два тижні рослину потрібно підгодовувати комплексними добривами.

Юкка - пересадка і розмноження

Пересадка юки повинна проводитися кожні два роки у весняний період. Для цього готують грунтову суміш з узятих по дві частини глинисто-дернової землі і перегною, а також торфу з річковим піском (по одній частині). Обов'язково потрібно передбачити хороший дренаж. Для цієї рослини необхідний великий горщик або діжка.

Розмножувати юку можна навесні, шляхом вкорінення верхівок стебла, або фрагментами стовбура, мають довжину трохи менше 10 см. Також практикується її розмноження за допомогою насіння або дочірніх розеток. Розетки, які слід зрізати навесні або влітку, укорінюють у вологому піску, а потім пересаджують в горщик із землею.

При розмноженні насінням потрібно обов'язково брати свіжий насіннєвий матеріал. Після замочування на добу в теплій воді насіння висівають в грунтову суміш з торфу та легкої листової землі. З метою створення оптимального мікроклімату, ємність, в якій вони перебувають, накривають склом. Періодично його потрібно знімати і провітрювати посів. При забезпеченні всіх цих умов приблизно через місяць насіння повинні прорости.

Юкка - можливі хвороби і шкідники

Як і кожне інше рослина, юка може страждати від неправильного догляду. Так, на зайво сухе повітря, недостатній полив або протяги вона реагує коричневими краями листя, на занадто низьку температуру - м'якими скрученими листям і коричневими краями.

При недостатньому поливі на листі можуть з'явитися коричневі плями, при надлишку сонця - світлі коричневі.

Якщо на листках юки з'явилися сірувато-коричневі плями - значить, вона страждає грибковим або бактеріальним захворюванням, викликаним підвищеною вологістю повітря і грунту. В цьому випадку потрібно видалити уражені листя і обприскувати рослину системним фунгіцидом. Також слід зменшити полив.

Якщо спостерігається розм'якшення частини стебла або крони та їх загнивання, то, швидше за все, мова йде про такий грибковому захворюванні, як гниль стебел, яка найчастіше виникає через перезволоження грунту. На жаль, найчастіше гниль стебел закінчується загибеллю рослини, хоча, якщо вдасться в початковій стадії хвороби видалити всі уражені тканини, то його можна врятувати.

Також юка може страждати від шкідників, серед яких найпоширенішими є ложнощитовка і павутинний кліщ. Ложнощитовка може не тільки стати причиною уповільнення зростання юки, а й привести до її загибелі. Для боротьби з нею рослина обприскують таким засобом, як актеллик (20 крапель на 1 л води) і протирають листи по обидва боки губкою, яка змочена в цьому ж розчином.

Павутинний кліщ може з'явитися при надмірній сухості повітря. Він стає причиною відмирання листя, і його присутність можна вгадати по їх блідо-зеленої забарвленні і суцільним білястим плямам. З метою боротьби з павутинним кліщем рослина обприскують будь-яким системним інсектицидом і обов'язково збільшують вологість повітря в приміщенні.

Звичайно, для того, щоб виростити солідне росле рослина, потрібно багато часу і терпіння. Але якщо у вас це вийде, то юка стане вашою гордістю і справжньою окрасою вашої вітальні або холу, тому ваші труди будуть достойно винагороджені!Переглядів: 3181
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!