» » Спатифиллум - вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Спатифиллум - вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Спатифиллум (Spathiphyllum) являє собою рід багаторічних рослин з сімейства ароїдних, деякі представники якого є популярними кімнатними рослинами. У природі це багаторічна вічнозелена рослина, яка росте в Південній Америці, Східній Азії, Полінезії.

Всього відомо 36 видів цього представника флори. До основних його декоративним видам, придатним для вирощування в оранжереях або кімнатних умовах, відносять спатіфіллум каннелістний, спатіфілллум обільноцветущій, спатіфіллум геліконіелістний, спатіфіллум Уолліса.

Спатифиллум - вирощування та догляд

Спатифиллум вважається світлолюбна рослина, однак, прекрасно себе почуває в умовах півтіні і навіть в тіні. Кращим місцем для його розміщення є північна сторона. Однак, при здрібнінні листя, або їх витягуванні, слід забезпечити квітці більш інтенсивне освітлення.

Крім того, ця рослина любить тепло і успішно розводити його можна, лише забезпечивши температуру не менше 18 °C, а в ідеалі - 22 °C-23 °C. Ця квітка дуже страждає від протягів. Щоб забезпечити повторне цвітіння, необхідно на 2-3 місяця забезпечити йому зміст в приміщенні, де температура становить не вище 20 °C і не нижче 16 °C.

Правильний полив також має величезне значення для гарного росту і розвитку рослини. У весняний та літній періоди, коли воно цвіте, полив повинен бути рясним, взимку - помірним, проте, без пересушування земляної грудки. Полив потрібно робити тільки відстояною водою (час відстоювання не менше 12 годин).

Крім того, спатіфіллуми дуже вдячно сприймають обприскування, так як люблять підвищену вологість. Для її забезпечення можна також використовувати піддон з вологим мохом або піском або атмосферу акваріума. Який би спосіб ви не вибрали, це буде дуже корисним для квітки, який є уродженцем вологого клімату. Але потрібно пам'ятати, що в період зимового спокою для нього буде корисний більш сухе повітря.В період з весни до осені рослину слід раз на тиждень підгодовувати, використовуючи для цього універсальне добриво або добриво для квітучих рослин. В інший час підгодівлю потрібно проводити не частіше одного разу на 2-3 тижні. Достатня підгодівля в кінці зими або початку весни є другим фактором, від якого залежить, чи буде квітка цвісти повторно.

У ті кілька місяців, коли рослина цвіте, потрібно не забувати зрізати старі суцвіття, які втратили свій декоративний вигляд. Це активізує утворення нових суцвіть і дозволить їм зберігатися довше.

Спатифиллум - пересадка і розмноження

Щорічно квітка потребує пересаджуванні в трохи більший горщик. Для цього потрібно брати суміш, до якої входять дві частини дернової і взяті по одній частині листова, торф'яна, перегнійна земля і одна частина піску. Також в цю суміш слід додати трохи деревного вугілля і цегляної крихти і подбати про хороше дренажі. Для пересадки не потрібно брати горщик, який за розмірами набагато перевершує попередній, так як в цьому випадку він не буде цвісти.

Якщо ви помітите, що після пересадки листя почнуть в'янути, то слід почати його рясно, по кілька разів на день, обприскувати.

Розмножують рослина діленням і насінням (перший спосіб використовують частіше). Після вкорінення рослини потрібно висадити в горщики з діаметром близько 9 см в земляну суміш, що складається з листової і торф'яної землі, узятих по одній частині, а також дернової землі і піску, узятих по 1/2 частини.

При пересадці і розмноженні діленням слід уникати пошкодження коренів, яке може привести до в'янення рослини. Після пересадки рослині необхідні рясний полив і обприскування.

Спатифиллум - можливі хвороби і шкідники

Якщо за рослиною доглядати неправильно, то можуть з'явитися різні проблеми в його зростанні і розвитку. Наприклад, при зайвому зволоженні на листках з'являються сухі коричнево-жовті плями, або вони будуть

чорніти і сохнути по краях.

Якщо спатіфіллум не цвіте, то, швидше за все, горщик занадто просторий для нього. Для цвітіння необхідно, щоб коріння заповнили всю ємність, в якій він міститься.

Поганий ріст рослини може бути викликаний зайвої освітленістю і перезволоженням земляного кома, що приводить до проблем з кореневою системою.

При ослабленні рослини або недостатньої вологості повітря на ньому можуть оселитися паразити. До одним з основних його шкідників відноситься щитова попелиця, яка висмоктує сік з рослин. Про її появу розкажуть темні плями на пагонах і листі рослини.

Також спатіфіллум може зазнати впливу павутинного кліща. Він майже непомітний для неозброєного ока, але його присутність можна вгадати по тоненькій білястої павутинці, яка з'являється між листям.

Для знищення шкідників рослина обприскують готовими системними інсектицидами або обмивають його листя слабким тютюновим настоєм з милом. Можна запилювати квітка меленою сіркою, але робити це слід тільки поза житлового приміщення. Через 2-3 години після обробки рослини його листя слід обмити теплою водою.

Ми з'ясували, що найбільше це рослина страждає від пересушування земляної грудки, занадто низької температури в приміщенні, де утримується квітка, і прямих сонячних променів. Якщо дотримуватися головні умови вирощування спатифиллума, то він відповість вам рясним цвітінням і прекрасним зовнішнім виглядом, який прикрасить будь-яке приміщення.Переглядів: 1758
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!