» » Драцена - види, вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Драцена - види, вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Ця квітка належить до найбільш ефектним декоративно-листяним рослинам сімейства драценових. Більшість його видів (всього їх близько 150) мають тропічне походження, виростаючи в тропічній та субтропічній Африці і на островах Південно-Східної Азії.

Про його походження є стара індійська легенда. Відповідно до неї, колись на острові Сокотра, розташованому в Аравійському морі, жив кровожерливий дракон, який нападав на слонів і випивав їх кров. Один з слонів став захищатися, і, впавши на дракона, розчавив його. На місці, яке було зрошена кров'ю дракона і слона, виросли дерева, яким дали назву драканові, або драцени (грецькою це слово позначає " самка дракона ").

Найпоширенішою вважають драцену облямовану, або маргината (Dracaena marginata). Вона має деревовидний стовбур, що досягає у висоту 3 м і вінчаний пучком довгих вузьких листів, які мають вигляд розпатланою зачіски. Виростаючи, листя опадає, і на стовбурі з'являється характерний малюнок з рубців.

Добре знають квітникарі і драцену відігнуту, або рефлексу (Dracaena reflexa). Ця рослина має слабке стебло, який галузиться майже від кореня. Назву воно отримало через нахилених вниз витягнутих яскраво-зеленого листя, прикрашених жовтими поздовжніми смугами.

Дуже цікава драцена Годсефа (Dracaena Godseffiana), яка сильно відрізняється від інших видів. Вона має овальні темно зелені, загострені на кінцях листя, зібрані в кущ, на яких є золотисті або кремові цятки. Тому в народі цю квітку отримав назву плямистої, або золотий драцени.

Драцена запашна (Dracaena fragans) є одним з найбільш великих представників пестролистного виду. Вона може досягати у висоту 6 м! Її вигнуті звисають листя має довжину до 80 см і ширину близько 3 см. Запашних її називають через білих або жовтих квіток, що мають сильний запах. Однак, в кімнатних умовах таке цвітіння можна побачити не часто.Драцена деремская (Dracaena deremensis) також є великим екземпляром, що досягає у висоту близько 3 м. Її товстий деревовидний стовбур покритий темно-зеленим листям, мають довжину до 50 см і завширшки до 5 см. Листя у деяких форм цього виду бувають прикрашені поздовжніми білими і жовтими смугами. У природі настає цвітіння яскраво-червоними квітами, що мають неприємний запах, але в кімнатних умовах ця рослина цвіте вкрай рідко.

Драцена - вирощування та догляд

Це рослина вельми невибагливо у догляді, однак, все залежить від виду. Самими невимогливими є драцена дракон і драцена Годсефа, тому їх і можна найчастіше зустріти в житлових приміщеннях, офісах і різних установах.

Рослина найкраще почувається при помірній температурі - влітку від 20 °С до +25 °С, взимку від 12 °С до +15 °С. Вибираючи для нього місце, потрібно пам'ятати про те, що ці представники флори дуже хворіють від протягів.

Ця квітка дуже світлолюбний, проте, прямих сонячних променів не переносить. Тобто, ідеальним місцем для нього буде східна або західна сторона. Види, що мають темне листя, потребують меншої кількості світла, ніж рослини пестролистні, які від нестачі світла втрачають забарвлення. Непогано почувається ця рослина при штучному освітленні.

Полив для різних видів повинен бути різним. Так, драцена запашна дуже вологолюбна, для неї пересушування земляної грудки може закінчитися загибеллю. Хоча й заливати її неприпустимо. Земля повинна бути завжди трохи вологою, цього достатньо. Влітку квітка поливають щодня, а взимку полив потрібно скоротити.

Вологість повітря також визначається видом рослини. Невибагливим формам сухе повітря не зашкодить, а от інші потребують частих обприскуваннях. Це потрібно робити і в літню спеку, і взимку, якщо в приміщенні центральне опалення. Дуже любить рослина, коли його миють під душем або хоча б протирають листя від пилу.

Ця квітка дуже добре відгукується на внесення спеціальних комплексних добрив для кімнатних рослин, якими його слід підгодовувати раз на два тижні з квітня по серпень.

Драцена - пересадка і розмноження

Пересаджують рослину кожні два роки, в весняний сезон. Для пересадки беруть суміш важкої дернової і листової землі з перепрілим гноєм або парникову землю з додаванням піску. Місцем розташування коренів цієї квітки є верхній шар грунту, тому слід подбати про великий дренажі.

Для розмноження використовують верхівкові живці, шматки стовбура, що мають довжину не менше 10 см, відводки. Відрізавши верхівку рослини і поставивши її в банку з водою, через три місяці можна отримати відросток з корінням, придатний для пересадки в горщик (проте, в банку потрібно обов'язково додати шматочки деревного вугілля). На материнській рослині там, де була зрізана верхівка, з бічних нирок з'являться нові пагони.

Драцена - хвороби і шкідники

Правильний догляд за цією квіткою практично виключає його захворювання. На недостатній полив він завжди відповідає сухими краями листя, а при попаданні на листочки прямого сонячного світла на них з'являються світлі сухі плями. Тоді потрібно відрегулювати полив і обприскування рослини, і помістити його в боле комфортні умови.

До шкідників рослини відносяться щитівка (її появу можна дізнатися за коричневим бляшкам на нижній стороні листа) і павутинний кліщ (він паразитує на нижній половині аркуша, внаслідок чого на верхній з'являються жовті плями).

Для видалення щитівки використовують мильну воду, потім рослина піддають обробці інсектицидом. У разі сильного ураження шкідником обробка проводиться протягом декількох тижнів.

Для видалення павутинного кліща також використовують обприскування інсектицидом. Однак, регулярне обприскування водою і обтирання листя драцени мокрою ганчіркою є відмінною профілактикою ураження рослини шкідниками і хворобами.Переглядів: 1970
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!