» » Гербера - вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Гербера - вирощування, догляд, пересадка і розмноження

Рід Гербера (Gerbera) з родини Складноцвіті представлений приблизно 70 видами трав'янистих крупноцветущіх рослин. Гербери є багаторічними рослинами з прикореневими листям і квітками, які нагадують великоквіткову ромашку. В природних умовах вони виростають в Африці та Азії, в наших умовах в культурі поширена гербера Джемсона (Gerbera Jamesonii) з її численними сортами і садовими формами.

В саду гербера цвіте з ранньої весни до кінця осені. Висота деяких різновидів цієї рослини досягає 60 см, але в умовах домашнього та садового розведення більш поширені компактні форми, що не перевищують 25 – 30 см у висоту. Залежно від виду у гербер бувають прості, напівмахрові і махрові квітки, що досягають в діаметрі від 12 до 16 см. Вони можуть мати найрізноманітнішу окрасу: білу, жовту, кремову, помаранчеву, рожеву, червону і ін.

Крім краси, гербери володіють ще цілим рядом достоїнств: несложностью в догляді культури, швидким ростом і розвитком, тривалим періодом цвітіння, а також стійкістю в зрізаному вигляді.

Гербера - вирощування та догляд

Гербера придатна для вирощування в саду тільки в областях з м'яким, теплим кліматом і досить жарким літом. В цьому випадку на зиму її слід вкривати великим шаром сухого листя, ялиновим гіллям або соломою. У нас зимова температура є занадто низькою для цієї рослини, тому гербера вирощується або як однорічна рослина, або викопується восени з грудкою землі і міститься до весни в об'ємному горщику для кімнатних рослин в освітленому, прохолодному і добре провітрюваному приміщенні. Під час домашнього зимівлі не можна утримувати квітка в занадто теплих умовах, найоптимальнішим варіантом буде температура 7-8 °C.

При вирощуванні в саду гербера найкраще почувається в теплому грунті, присмачене неорганічними добривами. Вибираючи місце для посадки, потрібно розраховувати так, щоб не менше половини дня воно було освітлено сонячними променями. Таким чином можна запобігти зайвому витягування квітконосів і забезпечити такий колір і розмір квіток, який передбачений для даного сорту.Поливати герберу під час активного зростання слід рясно, під час спокою - більш обережно, однак, однаково шкідливо допускати як пересихання коренів, так і заболочування грунту. Поливаючи рослину, потрібно стежити, щоб вода не потрапляла на листову пластинку і не стікала в розетку листя, викликаючи загнивання. Вода для поливу повинна бути м'якою, кімнатної температури.

Також під час активного росту для гербери необхідно забезпечити регулярну (раз на два тижні) підгодівлю мінеральним добривом.

Гербера - пересадка і розмноження

Восени герберу викопують і пересаджують в просторий горщик з діаметром не менше 20 см (величина горщика визначається розмірами рослини). Для пересадки слід скласти грунтову суміш з узятих по дві 2 частини торфу і листової землі і 1 частини піску. Слід подбати про хороше дренажі (для цього можна взяти керамзит або биті глиняні черепки). Щоб не з'явилася гниль, при посадці і пересадці коренева шийка рослини повинна залишатися над землею.

Розмножують герберу діленням куща і насінням. Перший спосіб є більш поширеним і простим. Для цього навесні (в квітні або травні) двох-або трирічні кущі потрібно розділити на 5-7 частин, що мають по два-три молодих аркуша. При необхідності можна здійснити підрізування коренів до 10-15 см. При посадці потрібно стежити за тим, щоб розетка виступала над поверхнею грунту на 1-1,5 см, це необхідно для гарного росту і цвітіння рослини.

Насіння слід висівати з січня по березень в легку грунтову суміш, заглубляя на 2-3 мм. Утримують їх при температурі не нижче 18 °C. Приблизно через 1-2 тижні мають з'явитися сходи, і після утворення 4-5 листочків сіянці необхідно висадити в горщики з діаметром 8-10 см. Цвітіння гербер відбувається через 10-11 місяців після посіву. Рослини, які отримують з насіння, не несуть материнських властивостей.

Гербера - хвороби і шкідники

Гербера відноситься до садових квітам, які дуже чутливі до шкідників і різних захворювань, тому посадка в необроблену грунт може стати причиною ураження її кореневої системи грибковими захворюваннями. Одним з найпоширеніших захворювань гербери є загнивання кореневої шийки. Воно може трапитися через грибків, що містяться в зараженій грунті, або через застій води. Основними заходами профілактики цього захворювання є дотримання режиму поливу і поліпшення дренажу грунту,

Також гербери можуть страждати від появи сірої гнилі, яка теж викликається надмірною кількістю вологи. Тому періодично слід обробляти квітка спеціальними препаратами, які знищують сіру гниль. Однак, при цьому не можна допускати їх потрапляння на квітку, щоб на ньому з'явилися некрасиві плями.

В період літньої спеки через підвищену температури на Гербері може з'явитися борошниста роса. Позбутися від неї можна, застосувавши відповідні фунгіциди або сірковмісні препарати.

До основних шкідників гербер відносяться тля, трипси і павутинні кліщі, в результаті впливу яких рослина може жовтіти, в'янути і навіть загинути. Щоб їх позбутися, необхідно обробити квітка спеціальними інсектицидними препаратами.

Якщо квіти гербери зрізати, а не виламувати з гнізда, то залишився шматочок квітконосу може загнити і заразити гниллю все рослина.

Отже, виростити герберу в наших умовах не дуже просто. Але якщо трохи постаратися, то ваш сад буде прикрашений прекрасними екзотичними квітами, які наповняють його найяскравішими фарбами з ранньої весни до осені!Переглядів: 844
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!