» » Уретрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Уретрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Уретрит – це запальне захворювання сечівника. Воно зазвичай викликано мікроорганізмами (грибами, вірусами або бактеріями), але не гонококками, хламідіями, уреаплазмами, мікоплазмами, трихомонадами або герпесом. Від цієї недуги можуть страждати не тільки чоловіки, але і жінки.

Як і більшість захворювань сечостатевої системи, деякі форми уретриту ставляться до венеричної групі, тобто, його збудники потрапляють в організм статевим шляхом і викликають запалення в органах партнера.

Це одне з тих захворювань, яке поки ще не остаточно досліджено. Причин запалень може бути безліч, і від особливостей збудника буде залежати вибраний лікарем метод лікування.

Уретрит – причини

Причинами виникнення уретриту можуть бути наступні фактори:

• Незахищений секс,

• Недотримання правил особистої гігієни,

• Переохолодження організму,

• Цистит і інші захворювання сечостатевої системи, що не венеричного характеру,• Попадання в сечовипускальний канал вірусів, складових нормальну мікрофлору рота, піхви або прямої кишки.

Уретрит – симптоми

Прояв уретриту в чому схоже з іншими захворюваннями сечостатевої системи. Тому точна діагностика в поліклінічних умовах допоможе не тільки визначити суть захворювання, а й задати курс для правильного та ефективного лікування.

Уретрит характеризується:

• Виділеннями з сечовипускального каналу,

• Палінням і неприємними відчуттями в області статевих органів і сечового міхура,

• Болями і сверблячкою при сечовипусканні,

• Підвищенням кількості лейкоцитів в аналізі мазка.

Оскільки всі ці ознаки характерні і для більш серйозних венеричних захворювань, діагноз « уретрит » може бути поставлений тільки після виключення таких хвороб, як гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, герпес або мікоплазмоз.

Уретрит – діагностика

Діагностика для захворювань сечостатевої системи має багатосторонній характер. Для того щоб правильно поставити діагноз « уретрит » ;, необхідно провести цілий комплекс дослідницьких заходів, в числі яких:

• Взяття загального мазка із сечовивідного каналу,

• Дослідження на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом,

• Посів на мікрофлору виділень з уретри,

• Обстеження передміхурової залози у чоловіків з метою виключення простатиту (УЗД-діагностика, пальцеве дослідження і аналіз секрету).

При першому зверненні до уролога, лікар з'ясовує у пацієнта характер його статевої поведінки, який є головним чинником при визначенні ступеня ризику виникнення захворювань, що передаються від статевих партнерів. В обов'язковому порядку з'ясовується, яка кількість зв'язків у пацієнта, до уваги беруться постійні і випадкові сексуальні партнери. Якщо буде встановлено, що інфекція в уретрі виникла в результаті незахищеного сексу, то потрібно лікування всіх людей, що вступали в статевий контакт з хворою людиною.

Уретрит – лікування та профілактика

Після того як буде визначено збудник уретриту, пацієнту призначається курс антибіотиків, які активно знищують виявлений при посіві мікроорганізм. Якщо крім уретриту в результаті діагностичних заходів буде встановлено наявність й іншого, супутнього захворювання, то курс лікування буде проходити паралельно по двох (або декільком) напрямками.

Але оскільки зняття і усунення неприємних відчуттів – справа досить просте, а саме захворювання носить значно більш глибокий характер, лікарю важливо позбавити пацієнта не від наслідків, а виключити причину. Якщо не виявити джерело запалення, після лікування через деякий час захворювання може виникнути з новою силою.

В першу чергу призначається курс медикаментів, які знищать в організмі інфекції, що призводять до запалення сечовипускального каналу. Навіть таке невинне захворювання, як молочниця у жінок, яке загострюється і загасає в залежності від стану імунітету, може не давати можливості повністю позбутися від уретриту. Тому виліковування всієї сечостатевої системи є невід'ємною частиною усунення запалення в уретрі.

Дуже ефективним методом зняття запалення є інсталяція, тобто введення лікарських препаратів безпосередньо в сечовипускальний канал. Крім антибіотиків уролог, напевно, випише і курс імуностимуляторів, які зможуть підвищити ефективність лікування.

В якості профілактики уретриту слід дотримуватися правил особистої гігієни і не допускати випадкових статевих зв'язків.Переглядів: 646
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!