» » Хламідіоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Хламідіоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Хламідіоз – це широко розповсюджене венеричне захворювання, що характеризується гострим, вялотекущим або безсимптомним перебігом. Збудник – хламідія, найпростіший мікроорганізм, що мешкає в клітинах людського організму.

Хламідії вражають слизові оболонки сечостатевої системи, прямої кишки (при анальному статевому контакті) з подальшим поширенням на всі органи статевої сфери. Можливе ураження очей, слизової оболонки рота і глотки під час орального статевого акту.

Урогенітальний хламідіоз – одна з найсерйозніших соціальних проблем сучасності. Захворюваність поширена переважно серед молодого населення (18-40 років).

Хламідіоз – причини

Безладні статеві контакти – головна причина поширення хвороби. Як правило, у 70% молодих людей, ведучих бурхливу і розгульне статеве життя, виявляються хламідії.

Дитина, проходячи через інфіковані родові шляхи матері, також ризикує стати носієм інфекції. Дуже часто у таких діток після народження виявляються хламідії в носоглоткової порожнини, статевих органах і очах. Вони можуть викликати у немовляти серйозні захворювання: кон'юнктивіт, запалення носоглотки, вуха і навіть легких. У практиці зустрічалися і випадки внутрішньоутробного зараження хламідіозом.

Вірогідність підхопити захворювання контактно-побутовим шляхом – мінімальна. По-перше, це пов'язано з тим, що хламідії поза людського організму моментально погібают- по-друге, навіть якщо якась кількість проникне у ваш організм, не факт, що цієї концентрації буде достатньо для інфікування.

Хламідіоз – симптоми

Від моменту зараження хламідіозом до появи першої симптоматики може пройти від 1 до 4 тижнів.Найчастіше хворі скаржаться на виникаючі під час сечовипускання і статевого акту болі, свербіж у отвору сечовипускального каналу. У жінки з'являються неприродні жовтуваті виділення, що супроводжуються неприємним запахом, хворобливі відчуття в низу живота, можливі кровотечі під час або після статевого контакту.

У чоловіка спостерігаються печіння і біль в процесі сечовипускання, виділення з пеніса, набряклість яєчок, можлива поява каламутній сечі з прожилками гною.

Поразка прямої кишки проявляється у вигляді незначних болів і виділень з ануса.

Попереджаємо, яскраво виражені симптоми з'являються тільки у 3-5 заразилися людей з 10, у решти 7 – ознаки або повністю відсутні, або не викликають приводу для занепокоєння (вялотекущий хламідіоз).

Дослідження показують, що у кожного третього чоловіка, який страждає хламідіозом, розвиваються ускладнення у вигляді порушення статевої потенції. До того ж інфекція не стоїть на місці, а пересувається все далі і далі, досягаючи сечового міхура і передміхурової залози. Наслідки можуть бути плачевними, аж до розвитку безпліддя.

У жінок хламідіоз також поширюється в область матки, маткових труб, яєчників, викликаючи глибоке запалення тазових органів (СОТ), це в свою чергу призводить до безпліддя.

Зробимо висновок: вчасно не розпізнана і не вилікувана інфекція може зробити безплідним як чоловіка, так і жінку, тому будь-які неприємні відчуття і біль під час сечовипускання повинні вас насторожити.

Хламідіоз – діагностика

1. ПЛР-аналіз. У пацієнта беруть мазок з сечовипускального (а у жінки і з цервікального) каналу і відправляють в лабораторію. Даний метод заснований на виділенні ДНК збудника. На сьогоднішній день це один з найбільш точних методів виявлення хламідіозу. Його ефективність становить 95-97%.

2. Культуральне дослідження зіскрібка на наявність збудника.

3. Прямий іммунофлюоресцентний тест (ПІФ) – дослідження матеріалу проводять за допомогою спеціального мікроскопа.

4. Імуноферментний аналіз (ІФА) – заснований на виділенні специфічних антитіл до хламідій.

Хламідіоз – лікування та профілактика

Хламідіоз лікують антибіотиками. Не припустимо самолікування сумнівними і народними засобами. Схему лікування виробляє тільки фахівець, керуючись отриманими результатами аналізів і фізіологічними особливостями пацієнта.

Традиційно використовують антибіотики, здатні проникати всередину клітини (хламідія – внутрішньоклітинний паразит). Таку здатність мають препарати тетрациклінового ряду, макроліди і фторхінолони. Позитивний результат дають Ерітромецін, що володіє подвійною активністю, і Кларитромицин – при змішаних інфекціях.

Профілактика хламідіозу: Набагато легше запобігти захворюванню, ніж лікувати його, тому не варто забувати про профілактичні заходи, що дозволяють значно знизити ризик зараження. Профілактика включає в себе:

- запобігання безладних статевих зв'язків;

- використання бар'єрних методів контрацепції (якісних презервативів).

І на останок хочеться сказати: зберігайте вірність один одному – і ніякої хламідіоз не буде страшний!Переглядів: 709
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!