» » Кольпіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кольпіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кольпит (Друга назва - вагініт) – захворювання, пов'язане із запаленням слизової оболонки піхви. Хвороба є інфекційною, джерелом можуть служити хламідії, мікоплазми, стрептококи, стафілококи, трихомонади і подібні. Крім того, захворювання можуть викликати асоціації мікроорганізмів.

Кольпит – одна з найчастіших гінекологічних хвороб, причому страждають від неї, в основному, жінки репродуктивного віку.

Кольпіт - причини

Виділяють такі причини виникнення кольпіту:

- наявність інфекційних захворювань сечостатевої сфери;

- зниження імунітету, яке може бути викликане будь хронічної інфекціей;

- гормональні збої (хвороби яєчників, ожиріння, менопауза, діабет) ;

- анатомічні особливості влагаліща;

- ушкодження слизової оболонки влагаліща;

- погане харчування слизової або літній вік (атрофічний або віковій кольпіт) ;

- недотримання правил інтимної гігіени;



- наявність алергічних реакцій на різні креми, презервативи або свічки.

Кольпіт - симптоми

Розрізняють симптоми специфічного і неспецифічного кольпіту.

При специфічній формі, викликаної статевими інфекціями, стінки піхви мають бархатисту структуру і при дотику кровоточать.

Неспецифічний кольпіт має інфекційно-запальне походження, часто характеризується гострою формою перебігу хвороби. Для нього виділяють наступні симптоми:

- слизисто-гнійні виделенія;

- свербіж і почервоніння зовнішніх статевих органів;

- біль при сечовипусканні і під час статевого акта;

- біль внизу живота;

- загальне погіршення самопочуття.

Кольпіт - діагностика

Первинна діагностика кольпита полягає в гінекологічному огляді, під час якого доктор визначає ознаки запального процесу, а також ступінь пошкодження епітелію. Далі проводяться дослідження з виявлення збудника хвороби і його чутливості до різних груп антибіотиків.

Для діагностики використовуються такі види досліджень:

- загальний мазок;

- цитологічний мазок шейкі;

- бактеріологічний посів мікрофлори;

- посіви на чутливість до антібіотікам;

- ПЛР (на уреплазми, мікоплазму, гарднерели, хламидию, папіломи, герпес) ;

- за показаннями проводиться ІФА крові;

- в деяких випадках потрібно дослідження гормонального фону.

Кольпіт - лікування і профілактика

Лікування кольпіту, як і будь-якого іншого захворювання, не можна відкладати. По-перше, хвороба приносить психологічний дискомфорт через постійні виділень та свербежу. По-друге, прогресуюча інфекція і роздратування слизової можуть викликати ерозію шийки матки, ендодерма і навіть безпліддя.

Після всіх досліджень проводиться антибактеріальна терапія. При цьому дуже важливо при прийомі антибіотиків повністю дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і не забувати, що багато з них мають протипоказання при вагітності. До таких препаратів належать Бетадин (протипоказаний з 3-го місяця вагітності), Далацин, ноліцін, тержинан, Кліндацін крем та інші. Не мають протипоказань для вагітних Вагатіл, Пімафуцин, а також багато інших антисептики.

Місцеве лікування кольпіту припускає прийом трав'яних ванн, застосування тампонів з маслами обліпихи, спринцювання і використання свічок. При лікуванні кольпіту народними засобами слід проконсультуватися з лікарем і в жодному разі не зловживати даними методиками.

Після завершення курсу лікування необхідно повторно пройти бактеріологічні дослідження, щоб переконатися у відсутності збудників кольпита. Крім того, на час лікування захворювання (2 тижні) рекомендується утримання від статевого життя.

Профілактика кольпита полягає в дотриманні правил особистої гігієни і в своєчасному візиті до гінеколога при появі перших симптомів.



Переглядів: 2048
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!