Ячмінь у дитини

Ячмінь - це гостра стафілококова інфекція волосяного фолікула і прилеглих залоз. Вона має таку ж природу, як прищ будь-який інший частині тіла, і викликається звичайними гнійними бактеріями. Зазвичай, досягнувши до певних розмірів, ячмінь проривається.

Ячмінь у дитини - причини

Найчастіше причиною розвитку цієї інфекції є вплив на організм дитини золотистого стафілокока, причому, найчастіше до неї схильні діти з ослабленою імунною системою. Також запалення може виникнути у дитини при наявності яких-небудь захворювань шлунково-кишкового тракту, глистів або цукрового діабету.

Ячмінь у дитини - симптомиЦе захворювання можна дізнатися за припухлості на краї століття, яка поступово стає більше в розмірах і червоніє. Веко дитини набрякає, через це очна щілину сильно звужується, і при відсутності лікування хворий взагалі не зможе відкрити очей. Як правило, під час такого запалення дитина страждає від головного болю, у нього сіпається повіку.

Важкий перебіг хвороби або множинні нариви можуть супроводжуватися підвищенням температури тіла. Якщо хвороба протікає без ускладнень, то через 3-4 дні після появи припухлості на її вершині з'являється жовта точка, потім відбувається розтин ячменю з виділенням з нього гною. Після цього починається поліпшення самопочуття дитини. Неприпустимим є видавлювання гнійника, так як це загрожує серйозними ускладненнями до гнійного запалення всього століття або навіть гнійного менінгіту (запалення мозкових оболонок).

Ячмінь у дитини - лікування

Як тільки у дитини будуть виявлені перші симптоми хвороби, потрібно негайно починати лікування. Звичайно, краще, якщо воно буде призначено лікарем після огляду. Медикаментозне лікування полягає в прийомі всередину сульфаніламідів в відповідної віку дитини дозуванні, які по своїй дії схожі з антибіотиками. Локально на запалення можна впливати шляхом закапування очних крапель (наприклад, альбуцида), або закладання під повіку мазі з сульфаніламідами або антибіотиками (призначити її дитині повинен лікар).

При лікуванні дуже ефективними бувають фізіопроцедури. Можна використовувати гарячі примочки на повіку, вони сприяють дозріванню нариву і запобіганню інфекції. Однак, в силу того, що ячмінь є серйозним гнійним запаленням, будь-які процедури при ньому можна робити лише за погодженням з лікарем, не потрібно ризикувати здоров'ям дитини, самостійно застосовуючи будь-які народні засоби.

Щоб інфекція при розтині нариву не поширилася та на сусідні фолікули, потрібно стежити, щоб дитина не тер очі руками і не стосувався їх пальцями при дозріванні нариву.

Крім зовнішнього, буває ще внутрішній ячмінь, лікування якого є більш складним і найчастіше полягає в хірургічному втручанні. Таке лікування застосовується також при запущеній формі зовнішнього очного ячменю.

Кращою профілактикою цього захворювання є зміцнення імунітету дитини. Тому потрібно займатися загартовуванням, давати йому вітаміни, забезпечити повноцінне харчування і дотримання гігієни і режиму. Якщо трапляється повторне запалення, то необхідно здати аналіз крові, причому не тільки загальний, а й на цукор.Переглядів: 1431
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!