» » Місячні під час вагітності

Місячні під час вагітності

Чи бувають місячні при вагітності?

Як свідчить медична статистика, з такою проблемою, як місячні під час вагітності, стикається кожна п'ята жінка. Перш ніж дати відповідь на питання, чи є це явище небезпечним для вагітності або до нього можна ставитися спокійно, слід розібратися з його природою. Справа в тому, що внутрішні стінки матки встелені слизовою оболонкою - ендометрієм, покритим численними судинами, що забезпечують його хороше кровопостачання. Ендометрій дуже чутливий до місячного циклу і процесам, що відбуваються в яєчниках. Причина цієї чутливості полягає в жіночих статевих гормонах. Наприклад, коли фолікул збільшується, відбувається виділення естрогену, який викликає збільшення розмірів внутрішньої оболонки матки. При овуляції замість фолікула формується жовте тіло, яке пов'язане з іншим жіночим гормоном - прогестероном.

Накопичуючи корисні речовини в ендометрії, прогестерон готує його до прийняття заплідненої яйцеклітини. Якщо зачаття не відбувається, приблизно через пару тижнів робота жовтого тіла, а значить, і вироблення прогестерону припиняється. Зменшення кількості прогестерону призводить до атрофії і розшарування ендометрію, який при цьому оголює і травмує судини. Ось таким чином з крові, слизу і фрагментів відмерлого ендометрію формується менструальна кров. Якщо зачаття відбувається, то активність жовтого тіло зберігається протягом майже 3 місяців, і продовжується вироблення прогестерону, який в цей час забезпечує збереження вагітності. Поява місячних в таких умовах варто було б розглядати як свідчення відторгнення ендометрію, а значить, викидня. Тому місячні під час вагітності слід розглядати не як звичайну менструацію, а як кровотеча іншої природи, з'ясовувати яку повинен доктор.

Коли місячні під час вагітності не небезпечні

Ось чому, виявивши кров'янисті виділення з піхви, майбутня мама, незалежно від терміну вагітності, повинна проінформувати про них свого лікаря, навіть якщо її вже народжували подружки або інші джерела говоритимуть їй про те, що місячні під час вагітності - це не привід для хвилювання. Звичайно, є жінки, у яких під час вагітності мали місце кров'янисті виділення, і вони благополучно виносили і народили на світ здорових малюків. Лікарі пояснюють такі " благополучні " кровотечі наслідком проникнення (імплантації) яйцеклітини в слизову оболонку, або освітою судинної сіточки в оболонках зародка. Вважається, що кровотеча імплантації не є потенційною загрозою для розвитку вагітності. Хоча потрібно пам'ятати, що в його випадку кровотеча має вигляд всього декількох крапельок крові на білизні майбутньої мами, та й трапляється воно дуже рідко.

Місячні під час вагітності - тривожний симптом

Більшість медиків наполягають на тому, що кров'янисті або сукровичні виділення у вагітної жінки повинні вважатися явною ознакою насувається загрози викидня і вимагають найпильнішої уваги. Особливо це стосується першого триместру вагітності. Є дані про те, що до 80% всіх викиднів припадає саме на перші 12 тижнів вагітності, найчастіше в дні, коли у жінки повинна була початися менструація. Хоча, з іншого боку, фахівці вважають, що місячні під час вагітності на першому місяці цілком можливі, через те, що гормональний фон жінки просто не встиг змінитися. Такі місячні завжди незначні і безболісні. Але на другому місяці такого бути вже не повинно.У кожному разі, ставитися до кров'янисті виділення під час вагітності легковажно не можна, так як вони можуть свідчити про запальних або інфекційних захворюваннях внутрішніх статевих органів, гормональних порушеннях, внутрішніх травмах, розшаруванні плаценти, різних патологіях розвитку плода (наприклад, відшаруванні плідного яйця) і т . д.

Будь-які з перерахованих станів можуть бути небезпечними для здоров'я мами чи малюка. Наприклад, при порушенні вироблення прогестерону, як ми вже говорили, може статися відторгнення маткою плода. Звернувшись своєчасно до лікаря, мама почне отримувати препарати-замінники прогестерону, які допоможуть купірувати загрозу викидня і дозволять їй спокійно виносити малюка.

Іншим гормональним порушенням, провідним до появи кров'яних виділень, є гіперандрогенія, яка полягає в надлишку чоловічих гормонів. Це порушення може стати причиною відшарування плодового яйця і подальшого викидня.

Ще одне небезпечне стан, про який можуть говорити місячні під час вагітності - це позаматкова вагітність, коли зародок розвивається поза порожниною матки. Дізнатися позаматкову вагітність можна по сильних болів, які супроводжуються вагінальним кровотечею і з плином часу стають тривалішими. Щоб підтвердити або спростувати діагноз позаматкової вагітності, жінка повинна без зволікань звернутися до лікаря для проведення необхідних досліджень.

Буває, що місячні під час вагітності говорять про невдалий прикріпленні плода. Це зустрічається, якщо у майбутньої мами спостерігається ендометріоз або міома. В такому випадку виникають проблеми з розвитком ембріона і постачанням його киснем, що також може закінчитися викиднем.

На більш пізніх термінах, зазвичай на 28-32 тижні (в деяких випадках на 16-28 тижні), кровотеча може сигналізувати про передлежанні плаценти, тобто, стані, коли плацента через занадто низького розташування блокує вхід в шийку матки. До групи ризику цього ускладнення відносять жінок, які робили аборт або попередні пологи яких закінчилися кесаревим розтином.

Місячні під час вагітності в дуже рідкісних випадках відбуваються через такого явища: спочатку має місце багатоплідна вагітність, тобто, в матці розвиваються два ембріона. Причому розвиток одного протікає нормально, а другий організм жінки в силу тих інших причин відторгає. Тоді поява кровотечі говорить про його викидень.

Місячні при вагітності: краще звернутися до лікаря

Очевидно, що причини, за якими можуть з'явитися місячні під час вагітності, можуть бути різними і, як правило, не безневинними. Тому майбутня мама, навіть якщо при появі кров'яних виділень вона себе добре почуває і не відчуває болю, повинна звернутися до лікаря. У разі, якщо такі виділення супроводжуються болем у попереку або болями в животі, слід без зволікання викликати швидку допомогу, бо в такому випадку результатом самостійного походу в клініку може стати викидень.

Дуже часто, особливо, якщо кровотеча пов'язано з гормональними порушеннями, медикам в умовах стаціонару вдається запобігти викидень за допомогою гормональних і кровоостанавливающих препаратів. Якщо ж врятувати вагітність не вдається, то своєчасне втручання лікарів допомагає звести до мінімуму пов'язані з викиднем проблеми і дає жінці надію на те, що наступна вагітність у неї буде вдалою.

Організм будь-якої жінки дуже індивідуально реагує на зміни, які відбуваються з ним при вагітності. Тому кожна майбутня мама для зниження ризику виникнення будь-яких проблем, в тому числі місячних під час вагітності, повинна дотримуватися режиму дня та харчування, уникати неприпустимих фізичних навантажень і виконувати всі рекомендації свого лікаря, а у разі появи кровотечі обов'язково звернутися до нього за консультацією .Переглядів: 3498
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!