» » Виділення при вагітності

Виділення при вагітності

Як правило, під час вагітності жінки ставляться до свого здоров'я з особливою увагою, адже кожне відхилення в ньому може негативно відбитися на розвитку плода. Тому, помітивши у себе виділення, майбутня мама починає хвилюватися і шукати відповідь на питання про норму виділень під час вагітності.

Виділення білей (білі виділення) при вагітності

Тривоги з приводу виділення білей найчастіше виявляються марними. Причиною слизових виділень під час перших 12 тижнів виношування дитини є діяльність гормону прогестерону, регулюючого роботу статевої системи жінки в цей період. Починаючи з 13 тижня під дією гормону естрогену виділення розріджуються, і жінка виявляє рясні прозорі або білуваті виділення (білі), що не мають запаху і не супроводжуються свербінням і палінням. Якщо при цьому дослідження мазка на мікрофлору показує нормальну кількість лейкоцитів і переважання лактобактерій, то такі виділення прийнято вважати нормальними.

Найпростішим способом впоратися з белями є використання щоденних гігієнічних прокладок. Краще, якщо вони будуть не ароматизованими, без добавок, щоб у майбутньої мами не сталася алергічна реакція. Використовувати під час вагітності тампони не можна, оскільки таким чином можна спровокувати розмноження небажаної мікрофлори.Однак, потрібно пам'ятати, що білі виділення творожистой консистенції, які супроводжуються свербінням в області статевих органів, швидше за все, свідчать про появу кандидозу, або молочниці. Для її лікування потрібно без зволікань звернутися до свого лікаря, який порекомендує препарат, відповідний для цього терміну вагітності. Якщо майбутня мама не почне лікувати молочницю своєчасно, захворювання може стати причиною серйозних уражень органів дитини. При появі молочниці перед пологами, які відбуваються природним шляхом, існує небезпека зараження новонародженого, коли він проходитиме по родових шляхах. Таким чином, при появі будь-яких виділень, що вказують на молочницю, слід відразу звернутися до лікаря, який, взявши мазок з піхви і поставивши діагноз, призначить необхідне лікування.

Коричневі виділення при вагітності

Якщо у випадку з белями при відсутності інших симптомів майбутній мамі не слід переживати, то коричневі виділення - це привід для того, щоб обов'язково повідомити про це своєму лікареві. Часто вони з'являються у вагітної жінки в дні передбачуваної менструації, внаслідок порушення гормонального фону і браку гормону прогестерону. Такі коричневі вагінальні виділення, які спостерігаються на ранніх термінах вагітності, є серйозною ознакою загрози її переривання, особливо якщо при цьому жінка страждає від тягнуть болів внизу живота або від запаморочення. У цьому випадку їй буде терміново призначено лікування для збереження вагітності у вигляді препаратів, що містять прогестерон, і строгий постільний режим.

Якщо коричневі кров'янисті виділення з'являються в другій половині вагітності, то вони, швидше за все, говорять про передлежанні плаценти (тобто, її неправильному положенні, звичайно в нижній частині матки, внаслідок чого нею перекривається вихід в канал шийки матки, повністю або частково). Хоча такі виділення можуть виникати і в першій половині вагітності, в цьому випадку вони говорять про кровотечу, що спливає у кровоносних судинах матки. При цьому плід не втрачає кров, зате в недостатній кількості отримує кисень, що також може негативно вплинути на його розвиток. Вихід тут один - ретельний лікарський контроль і повний спокій вагітної, яка повинна виключити всі фізичні і психічні навантаження. Як правило, в такій ситуації всю другу вагітність жінка проводить у лікарні, до самого моменту пологів.

Також коричневі кров'янисті виділення можуть говорити про наявність у вагітної жінки деяких гінекологічних захворювань, наприклад, деяких інфекцій статевих шляхів, ерозії шийки матки і т. Д. Ось чому, плануючи вагітність, майбутня мама повинна добре підготувати свій організм до виношування дитини та пологах, щоб потім не довелося витрачати час і дорогоцінні сили на заліковування старих болячок.

Коричневі виділення, які з'являються в кінці вагітності, можуть говорити про отхождении слизової пробки. Такі виділення прийнято вважати нормальними, що свідчать про приготуванні матки до майбутніх пологів.

Жовті виділення при вагітності

Жовті виділення у вагітної жінки - це теж привід для того, щоб звернути увагу на стан її здоров'я. Такі виділення можуть супроводжувати захворювання, що передається статевим шляхом, наприклад, гонорею. В цьому випадку у майбутньої мами будуть взяті мазки на відповідні інфекції і при необхідності призначено відповідне лікування. Однак, жовті виділення можуть свідчити також про подтекании сечі, так як на великих термінах вагітності жінки часто страждають нетриманням. Іноді виділення жовтого кольору можуть зникнути так само раптово, як і з'явилися, без виявлення будь-якої патології.

Підводячи риску під усім, сказаним вище, можна зробити висновок, що при будь-яких виділеннях, які викликають у вагітної жінки сумніви або страхи, їй слід не гадати про їх нормальності або ненормальності і не займатися самолікуванням, а відразу ж показатися лікарю, щоб уникнути будь-якого ризику для здоров'я майбутнього малюка.Переглядів: 828
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!