» » Затримка місячних: всі можливі причини

Затримка місячних: всі можливі причини

Затримка місячних – одна з поширених проблем, яку озвучують жінки при при відвідуванні гінекологічного кабінету. Скарги жінок можуть бути однакові, але причини цього відхилення найрізноманітніші. Для того, щоб розглянути найпоширеніші з них, спочатку потрібно звернутися до фізіології жінки.

Нормальний менструальний цикл і затримка місячних

До віку 12-14 років майже у кожної дівчини починаються менархе - перші менструації, які можуть бути нерегулярними протягом 1-2 років. У юному віці це вважається нормою - організм ще не виробив потрібної кількості гормонів. Потрібно пам'ятати про те, що з цього моменту дівчина може вагітніти і виношувати дитину, навіть якщо менструальний цикл нерегулярний. Якщо до того часу, коли гормональний фон вже має встановитися, затримки місячних тривають – краще звернутися до гінеколога, щоб шукати причину.

Проміжки від початку однієї менструації до іншої повинні бути однаковим, в нормі – це 21-35 днів. Якщо цикл подовжується на кілька днів - слід шукати причину, це вже вважається затримкою. Найчастіше менструальний цикл складає 28 днів (деякі бачать в цьому зв'язок з місячним місяцем). Кількість гормонів в організмі протягом місяця неоднаково. Відразу після початку менструації підвищується рівень гормону естрогену, наростає ендометрій в матці, щоб забезпечити заплідненої клітці комфортний розвиток. Паралельно починає рости і дозрівати яйцеклітина.

На 12-14 день настає овуляція - дозріла яйцеклітина виходить з порожнини яєчника і рухається по маткових трубах, де може настати запліднення. Завдяки прогестерону утворюється жовте тіло. У деяких жінок рівень прогестерону може бути недостатній - тоді виникає небезпека викиднів на ранніх термінах вагітності. Якщо відбулося запліднення, то причиною затримки місячних буде вагітність. Далі плід розвивається в матці. У разі, коли зачаття не наступає, рівень прогестерону і естрогену падає, починається менструація. Якщо вагітність не наступила затримка місячних найчастіше пов'язана з рівнем гормонів.

Затримка місячних під час вагітності і після пологів

Протягом усього терміну вагітності місячних у жінки не буває. Після пологів відновлення їх відбувається по-різному - все залежить від індивідуальних особливостей організму. Підвищений рівень пролактину при годуванні дитини може перешкоджати початку роботи яйцеклітин. Якщо жінка годує дитину грудьми, затримка місячних може тривати до тих пір, поки виробляється молоко (це безпосередньо залежить від рівня гормону пролактину, що відповідає за лактацію). Іноді це може відбуватися протягом 2-3 років. Якщо молоко не виробляється, приблизно через 6-8 тижнів наступають нові місячні. Але іноді бувають винятки, коли яєчники починають працювати ще до припинення годування дитини, яйцеклітина дозріває, і жінка може знову завагітніти. Якщо цього не відбувається, новий цикл завершується появою менструації.

Затримка місячних через дисфункції яєчників

Дисфункція яєчників часто пов'язується з затримкою місячних. Деякі лікарі вважають ці терміни синонімами. Якщо у жінки спостерігаються постійні затримки місячних, то говорять про дисфункції яєчників. Причин цього явища кілька. Це можуть бути як патології ендокринної системи, так і самих яєчників. Пацієнтів у таких випадках направляють на консультацію до ендокринолога і рекомендують зробити ряд інших досліджень: томографію мозку, УЗД статевих органів, обстеження щитовидної залози і надниркових залоз.Затримка місячних - гінекологічні причини

Деякі гінекологічні захворювання також можуть викликати збої менструального циклу. Якщо жінка має патології жіночих органів, можна очікувати збоїв в їх роботі. Це трапляється при міомі матки, аденомиозе, ендометріозі, запальних процесах, раці шийки або тіла матки і т.д. якщо відбувається затримка місячних на 5-10 днів, першим ділом краще зробити тест на вагітність. При негативному результаті найчастіше виявляються запальні захворювання внутрішніх статевих органів.

Затримка місячних і полікістоз яєчників

СПКЯ - синдром полікістозних яєчників зустрічається у дівчат найчастіше. При зовнішньому огляді жінки гінеколог не зможе поставити точний діагноз, але можна відзначити основні його ознаки – оволосіння за чоловічим типом (надмірно росте волосся на обличчі, ногах, в паховій області), шкіра обличчя і волосся швидко стають жирними. Але ці ознаки не завжди сигналізують про відхилення в роботі яєчників, у багатьох вони є просто особливостями організму. Основний показник СПКЯ є показник гормону тестостерону, який вважається « чоловічим » ;.

При високому рівні тестостерону овуляція не настає. Його надлишок може розладнати менструальний цикл, і наслідки можуть бути досить серйозними, аж до безпліддя. Сьогодні такі захворювання успішно лікуються. Один з методів лікування - прийом курсами протизаплідних препаратів, здатних « вирівняти » рівень гормонів. Спеціальні оральні контрацептиви рекомендуються саме жінкам з підвищеним рівнем тестостерону, при цьому вони не тільки відновлюють правильний менструальний цикл, а й благотворно діють на зовнішність жінки.

Які ще можуть бути причини затримки місячних

Відхилення від норми ваги

Затримка місячних на 5-10 днів часто буває у жінок з надмірною масою тіла. Перевірити, чи є ви в групі ризику по вазі, можна за допомогою формули для ІМТ (індексу маси тіла). Маса тіла (кг) ділиться на зріст (м) в квадраті. Отриманий результат більш 25 говорить про зайву вагу, менше 18 - навпаки, про його дефіцит. Нормалізувати вагу можна протягом декількох місяців, разом з цим відновлюється і регулярність менструацій.

Важка фізична робота

Жінки, які мають велике фізичне навантаження на роботі, можуть також мати нерегулярні місячні. Усунувши ці проблеми (перейшовши на легшу роботу), місячні відновлюються.

Інші причини затримки місячних - стреси, важка розумова робота, нервові потрясіння, переїзд в іншу місцевість з незвичним кліматом, прийом деяких лікарських препаратів. Іноді затримка місячних відбувається навіть при прийомі контрацептивів.

Затримки місячних - які можуть бути наслідки?

Багато жінок час від часу спостерігають незначні затримки місячних – в цьому немає нічого особливого. Небезпека може бути в тієї причини, яка викликає ці збої. Наприклад, жахливі наслідки може принести підвищення пролактину в зв'язку з розвивається пухлиною мозку (мікроаденоми). Великими проблемами загрожують запальні захворювання статевих органів, пухлини та ендокринологічні захворювання, які можуть привести не тільки до безпліддя, але і до погіршення фізичного стану.

З регулярним менструальним циклом жінці жити простіше і спокійніше - легше контролювати своє статеве життя, оберігатися від вагітності і вчасно її виявити. Хоча нерегулярні місячні і не є самі по собі захворюванням, стежити за цим необхідно, щоб виключити неблагополуччя всього організму.Переглядів: 1030
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!