» » 5 тиждень вагітності Розвиток плоду і відчуття на 5 тижні вагітності

5 тиждень вагітності Розвиток плоду і відчуття на 5 тижні вагітності

П'ятий тиждень вагітності цікава тим, що майбутня мама все ще може залишатися в невіданні про те, що вона виношує маленького чоловічка. На 5 тижні у вагітної ще немає великого живота, її груди ще тільки починає наливатися, а між тим, її організм вже активно готується до виношування дитини та пологах.

Зміни в організмі на 5 тижні вагітності

У тілі майбутньої мами не відбувається помітних змін, і поки про вагітність жінки ще неможливо здогадатися по її зовнішньому вигляду. Зате в організмі жінки відбуваються бурхливі зміни, насамперед, пов'язані з активним виробництвом цілого ряду гормонів, необхідних для перебудови організму майбутньої мами. Серед них одна з головних ролей належить естрогену, який до кінця 5 тижні стає причиною набухання грудних залоз і збільшення чутливості сосків.

Ще один важливий гормон, що впливає на стан вагітної жінки - прогестерон. Він заспокійливо діє на гладкі м'язи матки, що необхідно для запобігання її гіпертонусу (перенапруги), який може стати причиною викидня. Розслаблюючу дію прогестерону також відчувають органи шлунково-кишкового тракту, в результаті чого сповільнюється перистальтика шлунка, що може привести до печії і нудоти. Також відбувається зниження тонусу кишечника, що може стати причиною запорів.

Стан плоду на 5 тижні вагітностіНа 5 тижні вагітності у малюка лише починається формування серця, центральної нервової системи, головного мозку, м'язів і кісток, а також основи його скелета. Але тим не менш, з точки зору розвитку майбутньої дитини 5 тиждень вагітності дуже важлива. Розмір плоду поки що не перевищує 2 мм, проте його сердечко, позначене тиждень тому, вчиняє перші скорочення, які знаменують початок роботи власної системи кровопостачання зароджується організму.

Також на п'ятому тижні відбувається закладка дихальної системи малюка, оформляється примітивний шлунково-кишковий тракт, а також печінка, нирки і щитовидна залоза.

Відбувається збільшення нервової трубки, формування якої почалося на 4 тижні, активізується розвиток спинного мозку, вздовж якого оформляються зачатки м'язових тканин. Майбутній хребет, має поки вид спинний струни в мезодермі, на 5 тижні починає перетворюватися в жолобок, окаймляющий нервову трубку. Відбувається закладка осьових ліній скелета.

До кінця п'ятого тижня малюк вже має зачатки ручок, які більше схожі на маленькі плавники, у нього активно розвивається шкірний покрив, в якому закладаються крихітні вушка і оченята.

Можливі відчуття на 5 тижні вагітності

Одним із проявів 5 тижні вагітності є початок раннього токсикозу. Він може мати різну ступінь тяжкості, більш-менш значно впливаючи на самопочуття і якість життя майбутньої мами. Багато жінок, вважаючи токсикоз природним процесом, не обтяжене їм і приймають його як належне. Але якщо токсикоз сильно докучає вагітної, то слід звернутися за допомогою до лікаря, щоб не нашкодити самостійним прийомом будь-яких препаратів процесу закладки основ майбутнього організму.

На ранній стадії вагітності жінки нерідко відчувають тягу до прискорене сечовипускання, яка може спостерігатися протягом усього терміну до пологів. Також майбутня мама на такому терміні може мати підвищений апетит. Найчастіше вагітні скаржаться на підвищену стомлюваність. Якщо це відбувається, слід частіше відпочивати і приймати вітаміни, які призначить лікар.

Деякі жінки на 5 тижні вагітності можуть відчувати болі внизу живота. Про них треба обов'язково повідомити лікарю, так як вони можуть супроводжувати гіпертонус матки, який може привести до викидня.

Необхідні дії

Як тільки жінка запідозрить, що вона вагітна, їй варто відразу подбати про хороше медичному догляді. Зазвичай такі підозри відвідують її якраз на 5 тижні, і пов'язані вони з відсутністю менструації, або, як кажуть, із затримкою. Для підтвердження вагітності слід купити тест або звернутися до лікаря. Доктор на такому терміні може призначити жінці аналізи для визначення рівня гормону прогестерону, який необхідний майбутній мамі для успішного виношування малюка.

Загальні рекомендації

Так як в цей період організм малюка розвивається стрімкими темпами, мама повинна серйозно подбати про своє самопочуття і харчуванні. Щоб її організм отримував необхідну кількість вітаміну групи В (особливо фолієвої кислоти), раціон вагітної повинен містити достатню кількість бананів, авокадо, темно-зелених листових овочів, капусти і буряка, печеної картоплі. Жінці слід частіше гуляти на свіжому повітрі, здійснювати піші прогулянки і уникати негативних емоцій.Переглядів: 2944
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!