» » 2 листопада: які сьогодні свята, події, іменини, дні народження

2 листопада: які сьогодні свята, події, іменини, дні народження

Свята 2 листопада

День працівника культури Киргизстану

Професійне свято діячів культури в Киргизстані святкується саме в цей день в пам'ять про першу театральну постановку п'єси І.Токобаева « Кийгилуу Какей » ;. Драма присвячена одвічній проблемі киргизьких жінок – нерівності в суспільстві. На сьогоднішній день 16 тисяч працівників культури зайняті в 20 професійних театрах, 45 музеях і 1035 бібліотеках.

День поминання всіх покійних в католицькій церквіДля католицької релігії важливим пунктом є дотримання ритуалів. День пам'яті покійних пов'язаний із згадкою про чистилище, в якому знаходяться які пішли люди, для того, щоб очиститися від гріхів. Допомогти їм можуть живі своїми добрими справами, молитвами і покаянням. Цей день був встановлений в кінці першого тисячоліття, і з тих пір католики щоразу намагаються вшанувати пам'ять тих близьких.

А також цього дня:

Фестиваль Європейського кіно в Іспанії (Севілья)

Починаючи з 2001 року найсвіжіші фільми сезону європейського виконання щорічно можна побачити в іспанському місті Севільї на традиційному фестивалі. Протягом тижня майстри кіномистецтва з десятків країн представляють свої роботи на суд глядачів і журі фестивалю. У програму включені ігрові фільми, анімаційні стрічки, документальне та науково пізнавальне кіно. До складу журі входять найзнаменитіші метри кінематографічного жанру, відомі актори, режисери, сценаристи. Головною нагородою фестивалю вважається Golden Silver Giraldillo, друге місце відзначається нагородою Silver Giraldillo. Також існують і інші призи – глядацьких симпатій, призи молодого журі та пр.

Осінні Діди в Білорусі

Восеньскiя Дзяди – це домашнє свято. Він являє день поминання предків незалежно від поховання. Свято дуже шанується в народі, до нього ретельно готуються і символічно запрошують предків до себе додому, для того, щоб пригостити і подякувати їм. Тому перед Дзяди миються в лазні, роблять в будинку генеральне прибирання і готують багато їжі. Чи не менше п'яти страв має бути на столі, і обов'язково подається парне кількість тарілок (наприклад, одне блюдо на двох тарілках). Після читається молитва перед свічкою, частина продуктів відкладається на окремі страви для частування духів. Вечеря стриманий і довгий, в спокійній неквапливої


Переглядів: 3183
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!