» » 28 серпня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 28 серпня

28 серпня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 28 серпня

Свята 28 серпня

Битва томатів (Томатина) в Іспанії

Цьому святу іспанські східні міста віддають останній тиждень серпня. Кожен день насичений розважальними подіями: музичними концертами, феєрверками, конкурсами, частуваннями з помідорів. В Буньолі скупчується безліч туристів, особливо в день кульмінації свята - Томатіни, томатної битви. За спеціальним сигналом (в небо запускається петарда) – і всі, хто перебуває в зоні досяжності, починають обстрілювати помідорами сусідів. В забаві беруть участь до сорока тисяч осіб - тільки уявіть собі, скільки потрібно помідорів, щоб обстріляти всіх учасників. Міська площа вже після початку свята перетворюється на справжній помідорний соус.

День королівства Чорногорії

Управління Чорногорією владиками (духовними лідерами) припинилося в 1851 році, коли Владико Данила відмовився від свого сану. Данила правив країною, але тільки як світська, а не духовна особа, проте був убитий в 1860 році. Після його смерті владу отримав Нікола Негош – князь і король Чорногорії, автор популярної пісні « Сербська марсельза » ;. Саме він і проголосив князівство Чорногорія королівством і став його першим королем. У першу світову війну Чорногорія увійшла як самодержавна монархія, цар Росії Микола 2 завітав Негошу чин генерал-фельдмаршала Російської Армії. Перша світова війна закінчилася об'єднанням сербських земель. Королівство сербів, хорватів і словенців проіснувало до 1918 року, потім увійшло до складу нового Королівства.

День явища Крішни

Крішна Джанмаштамі в Індії вважається знаменним всенародним святом представляючи життя в її абсолютному значенні. Для ведов Крішна - Верховна особа Бога, основа і причина всіх причин. У перекладі на російську мову з санскриту - « Всепрівлекающій » ;. П'ять тисяч років тому країною правили люди, які зверталися неправедно зі своїми громадянами. Саме тоді прийшов Крішна і нагадав людині про її справжніх цінностях. Повнота життя – це контакт з трансцендентальним Буттям, в цьому основа вчення Крішни, яке з часом було витіснене відносними аспектами буття. Духовні аспекти Крішни – вічність, знання, блаженство.Венеціанський міжнародний кінофестиваль

Щорічне свято триває близько двох тижнів на італійському острові Лідо. З 1932 року ініційований диктатором Муссоліні фестиваль не проводили всього 2 рази - під час другої світової війни і недовго в кінці шістдесятих років. Сьогоднішній кінофестиваль – справжній еталон моди на кіно, що показує фільми, які глядачі ніколи ще не бачили на фестивалях. Комісія з п'яти експертів з різних країн, додаткові групи іноземних консультантів, міжнародне журі - все це дає можливість об'єктивно розглядати представлені роботи. Кращий фільм отримує головний приз фестивалю « Золотий лев » ;.

Народний календар 28 серпня

Успіння Пресвятої Богородиці

Це свято відзначає і православна і католицька церкви і означає він пам'ять кончини Пресвятої Богородиці, матері Ісуса. Рассазивают, що за три дні до смерті до неї явився архангел Гавріііл і попередив її. В день її смерті в місті зібралися всі апостоли, і вчинили поховання, заваливши вхід в усипальницю камінням. Через деякий час апостол Фома вирішив попрощатися з тілом, і труну було відкрито. Тіла на місці не виявилося - залишилися тільки благоухающие одягу.

Богородиця з'явилася апостолам і повідомила, що вона перебуває разом з ним. Богородиця часто асоціювалася з матір'ю землею, тому в цей день не варто ходити босоніж, встромляти кілки в землю і будь-які гострі предмети. Крім цього є ще одна назва цього дня – Дожинки, тобто, прибирання останнього врожаю. Останній сніп наряджали в сарафан і кокошник і залишали до наступного року. Селянки каталися по землі, просячи у неї силу для стерні. Насіння і колосся хліба приносили до церкви і освячували. Починалося молоде Бабине літо: солили капусту, огірки.

Історичні події 28 серпня

28 серпня 1920 - перша радянська перепис населення

В цей час тривала ще Громадянська війна, і в деяких районах велися воєнні дії. Першими провели повну перепис міста і великі селища в 1923 році, переписані також були всі промислові і торгові підприємства. І тільки в жовтні 1926 року проведена повна перепис населення в країні, в той час налічувалося 147 тисяч жителів. Після переписом 1937 року почалися репресії сталінського режиму – керівництва країною порахувало, що статистики з шкідницьких цілей спеціально применшили кількість населення. Через два роки нова перепис задовольнила вождів більше. Чисельність населення в 1957 році становила 208 800 000 чоловік. За даними 1970 року в країні налічувалося 241 700 000 людина, хот опитано було всього 25% економії. Останній перепис населення Росії завершиться в 2014 році.

28 серпня 1941 – Указ Уряду СРСР про переселення німців Поволжя

Населення німців Автономного Поволжя звинуватили в пособництві фашизму, тому НКВД виселив всіх німців з Поволжя до Сибіру,


Переглядів: 1095
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!