» » 2 березня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 2 березня

2 березня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 2 березня

Свята 2 березня

День перемоги в битві при Адуа

2 березня Ефіопія на державному рівні відзначає щорічне свято – день перемоги в битві при Адуа. За всю історію колоніального рабства Ефіопію жодного разу не вдалося зломити, хоча на неї неодноразово зазіхали багато держав. Так в 1872 році вольова Ефіопія приглянулася Італії. Захопивши порт Ассаб, італійці кинулися на місто Массауа, і в 1885 році їм вдалося прибрати його до рук. Через чотири роки між двома країнами був підписаний договір, згідно з яким Ефіопія була протектором Італії. Однак в 1895 році ефіопи об'єднали всі свої зусилля і вирішили дати відсіч окупантам, які зазнали нищівної поразки. У 1896 році 2 березня Ефіопія була офіційно визнана незалежною країною. Крім того, після перемоги над італійцями сформувалося антиколоніальний рух.

Початок поста Бахаї

Бахаї – це одна з релігій одкровення, що має власне Святе письмо. Зародження віри Бахаї сталося в 19 столітті, завдяки засновнику Бахаулла, і в даний час вона об'єднує більше п'яти мільйонів послідовників. Сенс вчення полягає в єдності з Богом, єдності релігій і людства. Письмо свідчить, що існує лише одна релігія на Землі – це віра в Бога. Релігії подібні пірамідам, мають безліч сторін, але єдину верхівку, єдину точку, з якої виходять всі сторони, і ця точка – є Бог. Не важливо, по якій стороні піраміди підіймається людство, адже воно в будь-якому випадку досягне заповітної мети – тієї самої єдиної верхівки.

Як і всі глибоко релігійні люди, послідовники Бахаї дотримуються посту, який набирає чинності з 2 березня і триває до 20 березня. Полягає він в повному утриманні від їжі зі сходу сонця до заходу. Забороняється також вживати рідину і курити. На склад же їжі ніякої заборони не накладалися – після заходу можна їсти все, що завгодно, але в помірних кількостях. Мета посту Бахаї – очищення духу, розуму і тіла, роздум про життя і її справжніх цінностях. Вагітні жінки, немічні люди похилого віку і діти від посту звільняються.

2 березня в народному календарі

День Тирона да Маремьяна

2 березня в народі поминають двох святих – праведну Маремьяну і Феодора Тирона.

За переказами, святий Феодор не відразу виправдав своє звання, спочатку в ньому переважали такі риси характеру як жорстокість і схильність до тиранії (адже недарма його прозвали Феодора Тирона). Але, вчасно одумавшись, юнак змінив свої погляди і почав захищати слабких і немічних людей. Що його сподвигло на кардинальні зміни – точно невідомо, на цей рахунок існує кілька версій. На Русі люди вірили, що святий великомученик Феодор допомагає знайти вкрадені речі, завдяки молитвам і спеціальним обрядом, який проводили 2 березня, щоб дізнатися ім'я злодія.

Праведна старица Маремьяна закріпилася в уяві народу як худенька бабуся невисокого зросту. Деякі вважали її дружиною лісовика або будинкового, однак саме до святої Маремьяне зверталися з проханням захистити будинок від напасті Мари та іншої нечисті. Потвора, на думку предків, найбільше шкодила рукодільницям, ткалям і пряхам, спутуючи їм ганчірки і розмотуючи клубки. 2 березня жінки читали заклинання, отпугивающее Кікімору.

Маремьянін день також вважався вельми вдалим для ворожби. Незаміжні дівчата збиралися і ворожили на майбутнє подружжя. Дивитися на падаючу зірку в небі було вкрай небажано, оскільки вона віщувала зріючого важку хворобу. На Феодора да Маремьяну стежили за погодою, роблячи висновки про прийдешнє літо. Вважалося, якщо погода 2 березня стоїть ясна, значить і літо буде таким же – ясним і врожайним.

Історичні події 2 березня2 березня 1791 – впровадження нової системи зв'язку у Франції

Семафор – так прозвали новий вид зв'язку. Він представляв собою прилад для подачі дозвільних і заборонних сигналів поїздам (нагадаємо, що перші поїзди були сконструйовані на рубежі 17 і 18 століть).

2 березня 1779 – створення прообразу прожектора

Про важливе винаході повідомила газета « Санкт-Петербургские ведомости » ;. Також в джерелі було зазначено, що корисне творіння належить нижегородському механіку-самоука на ім'я Іван Кулібін, який напередодні продемонстрував свій диво-прилад « в усій красі » ;. Пізніше ліхтарі з дзеркальним відображенням почали використовувати в побутових і військових цілях.

2 березня 1824 – публікація першого розділу « Євгеній Онєгін »

Книгу тиражем в 2,5 тис. Примірників надрукувала одна з петербурзьких друкарень. У перші ж тижні, незважаючи на досить пристойну ціну, розлетілося більш ніж 700 примірників. Пушкіна любили, поважали, його ім'я звучало у всіх на вустах. Повна публікація роману « Євгеній Онєгін » здійснилася через дев'ять років після виходу першої глави. До речі, в цей же день 1831 відбулося вінчання Олександра Сергійовича з Наталією Гончаровою.

2 березня 1949 – завершення першого безпосадочного польоту навколо Землі

Літак « Лаки Лейді » (В-50 Superfortress) облетів всю земну кулю за 94 години. Екіпаж у тринадцять чоловік гідно впорався з нелегким випробуванням, а літаків-заправників довелося постаратися подвійно – протягом усього польоту йому довелося заправляти « Лаки Лейді » аж цілих чотири рази.

2 березня 1983 – демонстрація першого компакт-диска у Великобританії

Перші диски за своїм принципом нагадували музичні шкатулки. В них використовувався циліндр, а після – і сам диск. Обертаючись навколо пристрою, диск відтворював впроваджену в його пам'ять звукову інформацію. Однак такий пристрій не могло передати слухачеві найголовнішого – людського голосу. Рішення цього нелегкого завдання взяв на себе американець Томас Едісон, який подарував світові фонограф. Принцип роботи фонографа полягав у передачі звукових коливань людського голосу.

2 березня народилися

Євген Баратинський (1800-1844 гг.) – видатний російський поет першої половини 19 століття. Його останню збірку віршів « Сутінки » ;, випущений в 1842 році, був присвячений князю Вяземському. Однак критики того часу сприйняли видання як образу науки і освіти. Тонка і чутлива душа поета перенесла серйозний удар з боку громадськості, від якого він вже не зміг отямитися до кінця життя.

В'ячеслав Зайцев (Народився в 1938 г.) – відомий російський художник-модельєр, графік і живописець, лауреат державної премії. З 2007 року є дійсним членом РАХ.

Костянтин Ушинський (1824-1871 гг.) – видатний педагог, родоначальник наукової педагогіки в Росії. З відзнакою закінчив юридичний факультет. Саме лекції блискучого філософа Редкіна сподвигли Ушинського зробити остаточний вибір у бік педагогіки.

Василь Звєрєв (1878-1929 гг.) – єпископ російської церкви. Богослужіння Звєрєва збирали величезну кількість віруючих. Для них єпископ став справжнім авторитетом, на що влада не могли просто закрити очі. За « народну любов » Василь Звєрєв розплачувався сповна – його неодноразово піддавали арешту і суду.

Ія Саввіна (1936-2011 гг.) – актриса театру і кіно, лауреат Державної премії, народна артистка СРСР.

Іменини 2 березня

Іменинниками 2 березня є володарі наступних імен: Карл, Марія, Маріанна, Мина, Микола, Михайло, Порфирій, Роман, Федір, Феодор, Агнеса, Павло, Пульхерія.Переглядів: 2057
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!