» » 16 березня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 16 березня

16 березня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 16 березня

Свята 16 березня

День Національної Гвардії в Казахстані

Національна гвардія, що стоїть нарівні з ВДВ і морською піхотою, в Казахстані була заснована указом президента в 1992 році. Вона являє собою окреме військове формування і по праву вважається одним з найпрестижніших підрозділів країни. Адже недарма її називають візитною карткою Казахстану. Задача гвардійців полягає не тільки в підтримці безпеки в цілому, вони також беруть безпосередню участь у важливих державних церемоніях, справах, несуть варту біля еталонів державного прапора, виконують секретні завдання, охороняють особливо важливі об'єкти.

Відсів кандидатів в Національну гвардію Казахстану йде вельми жорсткий. Більшість, як правило, відсіюються при відборі. Основні критерії відбору такі: зріст не нижче 180 см, середня освіта, хороша фізпідготовка, відсутність зайвої ваги, міцне фізичне здоров'я, витривалість і, само собою зрозуміле, відсутність судимостей (у тому числі серед найближчих родичів). Сім'я призовників повинна бути повною.16 березня в народному календарі

Євтропії день

16 березня в народі вшановують пам'ять преподобного Евтропия Амассійского, що жив на рубежі 3-4 століть у малої Азії. За переказами, святий великомученик упав від рук безбожних язичників за віру в Месію.

На Русі на честь преподобного Евтропия навіть придумали приказку: « Евтропий шлях квапить і сніг топить » ;. В цей день селянам було покладено чинить символічний ритуал, який, за повір'ям, привертав увагу сонця, щоб світило скоріше розтопило весь сніг і вдихнуло життєву силу в землю-годувальницю. Для цього господарі полів обходили свою землю хрест-навхрест і закликали до милості весну. Головною подією в Євтропії день вважалося пробудження ведмедів. Люди вірили, що саме 16 березня люті звірі вибираються з барлогів, починаючи нишпорити в пошуках їжі.

Історичні події 16 березня

16 березня 1831 – Світ вперше побачив перший роман В. Гюго « Собор Паризької Богоматері » ;. Півроку письменник працював над своїм шедевром, і в підсумку він прекрасно розкрив всі аспекти бурхливої


Переглядів: 1999
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!