» » 24 березня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 24 березня

24 березня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 24 березня

Свята 24 березня

День штурманської служби ВВС

З 2000р. 24 березня в Росії офіційно відзначається День штурманської служби. Ця дата була обрана не випадково, тому саме 24 березня 1916р. генералом Михайлом Алексєєвим був підписаний наказ, що оповідає про створення головної аеронавігаційної станції. Її фахівці мали готувати маршрути для льотного складу і оцінювати метеорологічну обстановку. Штурмани того часу не мали складних навігаційних приладів, тому орієнтувалися по земних об'єктів, розглядали їх в підзорну трубу, зіставляли з картою і рукою вказували льотчику в сторону, куди слід було летіти. З того моменту технічне оснащення льотних машин змінилося, але професія військового штурмана залишилася затребуваною. У разі, якщо в бою прилади вийдуть з ладу, досвідчений штурман легко прокладе потрібний маршрут і без них.

24 березня в народному календарі

Єфімов день

Православна церква відзначає цей день як пам'ять про святих Юхима і Софрона. Архієпископ новгородський Євтимій, що жив в 15 столітті, став відомий завдяки доброчесного життя, залученню уваги до переписування церковних книг і відновленню храмів. Святий Софроній, патріарх Єрусалимський, що жив в сьомому столітті, прославився написанням церковних піснеспівів і молитов. На Юхима з теплих країв прилітали чибиси і зяблики, в саду починалися перші роботи.

Цей день також відзначається як Зоря-зозуля, т.к. зозуля вперше подає голос. Вважається, якщо почувши зозулю на Юхима, встигнути погреметь монетами в гаманці, то весь рік будуть примножуватися гроші.24 березня спостерігали за птахами і помічали, яку чекати погоду на літо. Якщо птахи вили гнізда з південної сторони дерев - до холодного літа, північної – до жаркого. Рано прилетіли ластівки віщували щасливий рік.

Історичні події 24 березня

В 1613р. на престол вступив перший цар з династії Романових

Відбулася ця подія 24 березня 1613р., Коли Земським собором був обраний новий цар – шістнадцятирічний Михайло Романов. На російський престол було декілька претендентів, вибори проходили досить бурхливо, але перевага виявилася на стороні Михайла Федоровича. Щоб отримати згоду на царювання, майбутнього царя довелося довго вмовляти, навіть лякати Божим гнівом. З Михайла Федоровича почалася династія російських царів з Романових, які правили Росією більше трьохсот років.

24 березня 1882р. Роберт Кох оприлюднив відкриття їм туберкульозної палички.

24 березня 1882р. німецький бактеріолог Роберт Кох, виступаючи на засіданні Берлінського фізіологічного товариства, оголосив про те, що йому вдалося виділити мікобактерію, яка викликає туберкульоз. Виявлений їм вірус отримав назву « паличка Коха » ;. Перемогти хворобу не вдалося, але відкриття дало можливість вивчити виявлену бацилу, щоб знайти методи боротьби з нею. У всьому світі, з 1982р., 24 березня офіційно вважається Днем боротьби з туберкульозом.

24 березня 1896р. Олександр Попов вперше справив передачу радіосигналу.

24 березня 1896р. спілкування на відстані перестало бути фантастикою. У Петербурзькому університеті, розташованому на Василівському острові, була прийнята перша радіограма, відправлена


Переглядів: 1758
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!