» » 19 березня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 19 березня

19 березня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 19 березня

Свята 19 березня

День моряка-підводника

Микола II своїм указом від 19 березня 1906р. додав в класифікацію військових кораблів нову категорію – підводні човни. У цьому ж указі говорилося про те, що відтепер до складу судів Російського флоту включено 10 підводних човнів. Це були підводні човни, офіційно поставлені на баланс військового флоту. Насправді ж, підводні кораблі вже брали участь у військових баталіях і раніше. Наприклад, ще в російсько-японській війні (1904-1905) підводна техніка наводила жах на моряків противника. А найперша підводний човен була випущена ще в 1904р. і отримала назву « Дельфін » ;. Так зароджувався російський підводний флот, до складу якого входять в даний час не просто дизельні підводні човни, а сучасні підводні ракетні і торпедні атомні крейсери.

День рівноправності

19 березня в Фінляндії відзначають, як загальнодержавне свято, День рівноправності. В 1844г. в цей день народилася Мінна Кант – фінська письменниця, журналіст, драматург, що жила в 2-й половині 19 сторіччя. Вона створювала твори, в яких описувала важку долю жінок, розповідала про їх пригніченому становищі і несправедливому до них відношенні. Багато в чому завдяки саме їй, з 1906р., Вперше серед всіх європейських країн, у Фінляндії жінкам було дозволено брати участь у виборах і мати право голосу нарівні з чоловіками. На честь свята Дня рівноправності, який був узаконений в 2007р., У Фінляндії 19 березня піднімають державні прапори.

19 березня в народному календарі

Константинови круги

Селяни і простий російський народ дуже шанобливо і трепетно

Переглядів: 3024
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!