» » Цервіцит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Цервіцит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Цервіцит - це запальний процес у вагінальному відділі шийки матки. Хвороба характеризується каламутними (гнійними або слизовими) виділеннями, тупими або тягнуть болями внизу живота, досить болючим статевим актом і сечовипусканням. Хронічний затяжний цервіцит призводить до виникнення ерозії, потовщення (гіпертрофії) шийки матки, поширенню інфекції на верхні ділянки статевого апарату.

При певних факторах порушується захисна функція шийки матки, яка перешкоджає попаданню інфекції в верхні ділянки статевих шляхів (слизова пробка, захисний секрет, вузький цервікальний канал) і в матку. Починається проникнення чужорідної мікрофлори, що викликає запальний процес - цервіцит, що включає ендоцервіцит (запалення внутрішньої оболонки каналу шийки матки) і екзоцервіціт (запалення вагінального відділу шийки матки).

Цервіцит - причини

Цервіцит може виникнути при неспецифічної інфекції, яка викликається умовно-патогенною мікрофлорою: кишковою паличкою, стафілококом, грибами, стрептококом і специфічної (микоплазмами, сифілісом, хламідіями, гонококами, вірусами, трихомонадами), при деяких паразитарних інфекціях. Умовно-патогенна мікрофлора проникає в шийку матки через кров або з прямої кишки контактним шляхом, специфічна - статевим шляхом.

Розвитку захворювання сприяють певні чинники: різні травми шийки матки під час переривань вагітності, діагностичних вискоблювання, в пологах, при установці і видаленні контрацептивних засобів. Провокувати цервицит можуть доброякісні пухлини шийки матки і зниження імунітету.Хвороба рідко розвивається ізольовано, як правило, цервіцітах супроводжують інші захворювання статевої системи, такі, як вагініт, вульвіт, бартолініт.

Цервіцит - симптоми

За ступенем ураження розрізняють дифузний і вогнищевий цервицит, за течією - хронічний і гострий. В деяких випадках цервицит протікає в стертою формі. Гострий цервіцит характеризується рясними слизовими або гнійними виділеннями і тупим болем внизу живота. Спостерігається випинання слизової, гіперемія і набряк зовнішнього отвору цервікального каналу.

Цервіцит має різні прояви, все залежить від стану імунітету і характеру збудника. Невилікуваний або невиявлених цервицит переходить у затяжну хронічну форму. Виділення стають мутно-слизовими, відбувається розростання циліндричного епітелію (псевдоерозії) під вагінальної області матки. Запалення може перейти на навколишні залози і тканини, відбувається значне ущільнення шийки матки.

Цервіцит - діагностика

Зазвичай цервицит протікає безсимптомно і хвороба виявляється випадково гінекологом на планових оглядах. Діагноз встановлюють на підставі наступних даних:

- результату кольпоскопії, яка деталізує патологічні зміни епітеліальної тканини шийки матки (ерозію, гіперемію, наявність судинних петель, набряклість слизової) ;

- огляду за допомогою дзеркал шийки матки;

- лабораторних методів (бакпосева на чутливість до антибіотиків і на мікрофлору, мікроскопії мазка, цитоморфологічного дослідження) ;

Цервіцит - лікування і профілактика

Лікування цервицита покликане ліквідувати сприятливі фактори (імунні, обмінні, гормональні порушення) і супутні захворювання. Лікування цервицитов залежить від виявленого збудника і включає в себе застосування противірусних та антибактеріальних засобів. У хронічній стадії хвороби застосовують оперативні методи лікування - лазеротерапію, діатермокоагуляцію, кріотерапію. Лікування цервицитов повинно проводитися під обов'язковим контролем лабораторних аналізів і кольпоскопії.

Профілактика захворювання полягає в своєчасному лікуванні ендокринних порушень, дотриманні особистої гігієни, попередження абортів і виключення статевих інфекцій.Переглядів: 371
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!