» » Визначення терміну вагітності Як правильно і точно визначити термін вагітності

Визначення терміну вагітності Як правильно і точно визначити термін вагітності

Чому важливо знати термін вагітності?

Перше, що робить лікар на прийомі вагітної жінки – встановлює дату пологів. Знати терміни вагітності дуже важливо з багатьох причин, і не тільки для того, щоб жінка могла самостійно готуватися до пологів. Це ще й основний критерій, на підставі якого визначають правильність розвитку малюка в утробі матері. Лікар призначає аналізи, обстеження, спостерігає за внутрішньоутробним розвитком малюка. Знаючи основні етапи правильного розвитку дитини, порівнюючи з ними результати досліджень на певному терміні, медики можуть коригувати незначні невідповідності. Крім цього, визначення терміну вагітності необхідно і для оформлення документації відпустки по вагітності та пологах. За законодавством жінка може виходити в декретну відпустку по досягненню 30 тижнів вагітності.

Таким чином, точна дата пологів - важливий момент. Із застосуванням сучасної апаратури її сьогодні можна обчислити з точністю до одного дня. Лабораторні дослідження проводяться в строго певні дні. Для самої жінки та її родини є ще й психологічний момент. З одного боку, потрібно купити предмети побуту та одяг для малюка, з іншого важливо зберегти здоров'я малюка, так як передчасні і запізнілі пологи можуть бути складними.

Дата пологів по останньої менструації (формула Негеле)

Тривалість вагітності - близько 10 місячних місяців (40 тижнів або 280 днів). Медики розрізняють акушерський і справжній (істинний) терміни вагітності. Найпростіше відраховувати час від точного параметра, так як дата овуляції може змінюватися. Акушери беруть до уваги дату останньої менструації (як правило-1-1, 5 діб), з цього моменту яйцеклітина починає свій розвиток і дозрівання, надалі її запліднює сперматозоїд. Акушерський розрахунок дозволяє визначити дату пологів за простою формулою - від першого дня останньої менструації потрібно відняти 3 місяці і додати сім днів.

Дата пологів по овуляції

Так розпорядилася природа, що зачаття дитини може наступити тільки в період овуляції, коли дозріла яйцеклітина покидає яєчник, щоб « чекати » сперматозоїд в маткових трубах. Якщо статевий акт відбудеться і зустріч відбудеться, ймовірність зачаття дуже велика. Овуляція триває приблизно добу, по цій даті і відбувається визначення термінів майбутніх пологів. Іноді яєчники відпочивають, і овуляція в організмі жінки не відбувається. У молодої здорової жінки це може відбуватися приблизно 1-3 рази на рік, у жінок старшого віку таких місяців більше. Істинний і акушерський терміни вагітності відрізняються приблизно на два тижні. При менструальному циклі 28 днів овуляція відбувається на 14 день, якщо кількість днів у циклі інше - то і час овуляції зміщене. Звідси і деякі розбіжності в строках вагітності за датою овуляції.Як визначити овуляцію? Для цього розроблені спеціальні тести, які можна придбати в будь-якій аптеці. Інший спосіб - регулярне зміна базальної температури. В першу половину її значення будуть нижче 37 градусів, потім вона знижується (за день до овуляції). Їли температура піднялася вище 37 градусів, і немає ніяких захворювань - можна припускати з великою часткою ймовірності, що це і є день овуляції. Таким чином, термін вагітності починається з моменту підняття температури вище 37 градусів.

Деякі жінки визначають цей день, прислухаючись до свого організму. Це можуть бути деякі відмітні симптоми - з'являється характерна біль внизу живота і специфічні виділення, збільшується статевий потяг. Ця чутливість допомагає їм більш точно визначати для себе дату пологів.

Визначення дати вагітності по УЗД

Але найточнішим способом все ж вважається УЗД. Тільки так можна точно знати, що овуляція настала саме в цей день. Для цього довелося б кілька днів поспіль ходити на УЗД, що незручно і матеріально і фізично, та й чи варто витрачати час всього лише через дату? Тим більше, що варто потерпіти всього лише трохи, і дату пологів можна буде визначити набагато точніше. Діагностичні УЗД проводяться на 12,20,32 тижнях, але визначати дату пологів більш достовірно можна тільки на початкових етапах вагітності.

Справа в тому, що до 6-7 тижнів ембріони ростуть пропорційно, і їх розміри практично однакові. Чим більше термін, тим вони більш різняться між собою за розмірами і видом. Значення матиме зовнішній вигляд батьків, маса, ріст і так далі. Чому важливо пройти УЗД на ранніх термінах вагітності? Точність методу щодо дати пологів після 8-12 тижнів знижується через різного розвитку дітей. Лікарі можуть помилитися і поставити діагноз « Затримка внутрішньоутробного розвитку » ;, що може травмувати майбутню породіллю. Найчастіше це відбувається з жінками, що мають невелику вагу.

Визначення терміну вагітності при гінекологічному огляді

З цієї ж причини огляд гінеколога на перших тижнях вагітності може дати більше інформації про передбачувану дату пологів, так як матка збільшується за певним порядком. Досвідчені гінекологи визначають терміни пологів під час вагінального обстеження з точністю до одного дня, але тільки приблизно до 7-8 тижнів. Наприклад, в 4 тижні матка за розміром нагадує куряче яйце, а в 8 тижнів вже гусяче. Про другому триместрі розміри плоду у різних жінок на однаковому терміні різні, тому і дані піхвового обстеження не можуть бути такими точними як в перші тижні.

Перше ворушіння – як визначити термін вагітності

Жінка, вагітна в перший раз, як правило, відчуває ворушіння дитини в 20 тижнів. Повторнородящі жінки чують це ще раніше - на 18 тижні. Обов'язково потрібно повідомити гінеколога дату першого ворушіння – вона заноситься в карту і має велике значення у визначенні термінів вагітності і дати пологів. До дати першого ворушіння додається 4,5 місяці для первородящей жінки і 5 місяців (18 тижнів) для повторнородящих жінок. Цей метод є тільки допоміжним, так як деякі жінки, особливо худенькі, можуть відчувати ворушіння раніше чи пізніше звичайного терміну. Але багато лікарів вважають, що завчасно рухи дитини відчути неможливо. Жінки приймають за ворушіння рух газів в кишечнику, адже у багатьох під час вагітності газоутворення підвищено.

Визначення терміну вагітності шляхом вимірювання довжини матки і плоду.

Складніший спосіб розрахунку терміну вагітності пов'язаний з вимірюванням розмірів матки. Найбільш точно його справить гінеколог. Сечовий міхур повинен бути порожнім, щоб виключити похибки вимірювання. Лежачи на кушетці жінка повинна випрямити ноги. Сантиметровою стрічкою або тазомером вимірюється довжина матки. Вважається, що вона дорівнює кількості тижнів. Приклад: довжина матки 35 см, – значить і термін вагітності 35 тижнів.

Таким чином, маючи в своєму арсеналі кілька способів, лікарі можуть найбільш точно визначити дату пологів. Іноді бувають розбіжності в різних способах, але вони мінімальні - максимум тижня. Для розвитку вагітності це несуттєво. І не завжди народження дитини збігається з датою, поставленої лікарями. Багато що залежить від гестаційного розвитку плода, а також генетичних особливостей батьків. Якщо пологи відбуваються плюс-мінус кілька днів від терміну, приводу для занепокоєння немає.Переглядів: 2215
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!