» » Уреаплазма при вагітності

Уреаплазма при вагітності

Широко поширеною і досить часто виявля інфекцією сечостатевої системи є уреаплазмоз. Ця хвороба дуже часто протікає без будь-яких симптомів і викликана найдрібнішим специфічним мікроорганізмом, який називається уреаплазма. Він не має власної клітинної стінки і довгий час вважалося, що він є проміжним варіантом між вірусами і бактеріями.

Уреаплазма мешкає і розмножується на слизовій оболонці сечостатевих органів. Сучасна медична наука відносить уреаплазму до умовно-патогенних мікроорганізмів, які при приєднанні інших інфекцій або на тлі зниження загального імунітету можуть приводити до розвитку запального процесу. Для вагітних уреаплазмоз небезпечний тим, що він може стати причиною невиношування або інфікування плода, а також передчасних пологів.

Причини уреаплазми при вагітностіНайчастіше зараження даним захворюванням відбувається під час незахищеного статевого акту. У рідкісних випадках можлива передача інфекції побутовим шляхом через предмети особистої гігієни від зараженої людини. Від матері до дитини уреаплазма потрапляє через піхву або цірвікальний канал. Потрапляючи в матку, інфекція через амниотический мішечок може проникнути в навколоплідні води і легені дитини. Таке інфікування відбувається на початку вагітності. На більш пізніх термінах можливий шлях передачі інфекції через плаценту, саме він найчастіше призводить до настання передчасних пологів. Але найчастіше дитина інфікується під час проходження по родових шляхах жінки. В такому випадку заражаються не тільки слизові оболонки новонародженого, але і підвищується ризик прояву даної інфекції у вигляді пневмонії, мінінгіта, пієлонефриту або сепсису.

Симптоми уреаплазми при вагітності

Як вже була сказано раніше, часто уреаплазмоз протікає взагалі без будь-яких симптомів. У більшості вагітних жінок це захворювання діагностується тільки лише в ході лабораторних досліджень. У рідкісних випадках майбутні мами можуть виявляти у себе безбарвні не надто рясні виділення зі статевих органів, а також печіння, свербіж або хворобливі відчуття під час сечовипускання. Іноді спостерігаються підвищення температури тіла і ниючі болі в нижній частині живота. Хвороба може протікати, як в хронічній, так і в гострій формі, а її прояви залежать від інфікованого органу.

Чим небезпечна уреаплазма під час вагітності

При вагітності уреаплазмоз може стати причиною її переривання або загрожувати невиношуванням дитини. На ранніх термінах нерідко розвивається завмерла вагітність або наступає раптова внутрішньоутробна загибель плода. У разі потрапляння інфекції до дитини через заражені навколоплідні води можливе формування у нього бронхо-легеневої дисплазії. При уреаплазмозі шийка матки вагітної жінки стає досить пухкої внаслідок розм'якшення її внутрішнього зіву. Це і явялется основною причиною вигнання плода на ранніх термінах. Крім того на тлі загрози переривання вагітності і нестачі поживних речовин для нормального розвитку плода, виникає небезпека народження незрілих і недоношених дітей, з низькою масою тіла і затримкою розвитку. Після пологів невилікуваний уреаплазмоз може призводити до запалення слизової оболонки матки – ендометриту. А при хронічному запаленні придатків уреаплазменная інфекція може стати причиною позаматкової вагітності або безпліддя.

Лікування уреаплазми при вагітності

При нормально розвивається вагітності, необхідність лікування даного захворювання виникає тільки в разі загрози викидня або розвитку ризиків інфікування плода та прояви ускладнень у матері. В інших випадках лікарі лише уважно спостерігають за станом жінки і розвитком дитини. Лікарська терапія при даному захворюванні проводиться протимікробними препаратами або препаратами тетрациклінової групи, більшість яких протипоказано при вагітності через високу ймовірність виникнення у дитини вад розвитку. Тому призначення ліків проводиться тільки за індивідуальними показаннями і з урахуванням підбору самої делікатної схеми лікування, але в будь-якому випадку не раніше двадцятого тижня вагітності. Практично завжди поряд з антибактеріальним препаратом призначають загальнозміцнюючий вітамінний комплекс і різні лікарські свічки, які необхідні для профілактики вторинної інфекції, а також препарати перешкоджають виникненню дисбактеріозу.

При невилікуваного уреаплазмозі новонароджений повинен бути обов'язково обстежений на наявність в його організмі зазначеної інфекції. У разі підтвердження діагнозу проводиться необхідне лікування. Крім того при виявленні уреаплазмоза у жінки показано обстеження і лікування її статевого партнера. Інакше станеться повторне зараження і вся терапія пройде даремно.

Сучасна медицина успішно лікує уреаплазмоз і при правильному веденні таких пацієнток зазвичай вагітність не піддається ризикам. Тому виявлення уреаплазмозу – це ще не привід для її переривання. В даному випадку дуже важливі своєчасна діагностика і правильно підібрані лікарські засоби. Тільки в такому випадку жінка може зберегти і народити здорового малюка.Переглядів: 1169
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!