» » 8 труднощів навчання першокласника: поради батькам

8 труднощів навчання першокласника: поради батькам

Практично кожна дитина в перші кілька років навчання стикається зі складнощами адаптації в новому колективі. Завдання батьків – надати посильну допомогу своєму чаду, виявити причини невдач і усунути їх. Якщо все зробити правильно, то дитина швидко звикне до нових умов. В даній статті розберемо основні проблеми та нюанси, які часто проявляються під час навчання, ймовірні причини та шляхи їх вирішення.

Неуважність

Кожна дитина в деякій мірі розсіяний. Але є особливо складні випадки.

В чому ж причини неуважності? По-перше, до неуважності можуть привести занадто низькі рівні розвитку довільності, стійкості психіки і концентрації уваги. По-друге, переважання ігровий мотивації в процесі навчання.

Як боротися з неуважністю? Необхідно віддати дитину в образотворче мистецтво, дати йому можливість брати участь в сюжетно-рольових іграх. Крім цього, весь процес навчання бажано проводити за допомогою гри. Дуже важливо спілкуватися з ним більш емоційно (особливо, коли мова йде про навчання). При необхідності залучайте до допомоги психолога, який зможе скорегувати психіку дитини, провести діагностику, підібрати найбільш корисні вправи.

Непосидючість

Багато батьків скаржаться, що дитина дуже непосидючий. В принципі, в цьому немає нічого поганого. Головне, щоб в міру.В чому причини непосидючості? По-перше, особливу роль відіграють особливості психіки дитини. По-друге, низька довільність.

Як боротися з непосидючістю? Необхідно зацікавити малюка, приділяти більше уваги сюжетно-рольовим іграм, образотворчому мистецтву і так далі.

Нерозуміння матеріалу

Дитина може не відразу схопити матеріал, який йому дають в навчальному закладі. Причини можуть бути різними – недостатня концентрація, застосування несформованих прийомів навчальної діяльності, недостатній розвиток інтелекту і сприйняття.

Боротися зі складністю сприйняття матеріалу можна через сюжетно-рольові ігри. Головне - навчити дитину переходу з однієї позиції в іншу, вмінню розв'язувати задачі за допомогою гри за правилами.

Неакуратність у зошиті

Часто зустрічаються ситуації, коли дитина неохайно веде записи. Причини можуть бути різні – невміння застосувати прийоми навчальної діяльності, поганий розвиток моторики пальців, слабку увагу і пам'ять. Але з цим можна боротися. Зокрема, моторику пальців рук можна розвивати за допомогою цілого ряду вправ. Крім цього, можна скористатися допомогою фахівця, який проведе діагностику, підбере хороші вправи і підготує програму.

Необхідність частого повторення

Бувають учні, які не відразу розуміють завдання і починають його виконувати тільки після додаткових роз'яснень. Основною причиною можуть бути: низький рівень уваги і довільності, несформованість передумов навчання і нездатність виконання завдань після усного інструктажу. Щоб побороти дану проблему, необхідно більше займатися сюжетно-рольовими іграми, навчити дитину стає на позицію іншої людини.

Погане орієнтування в зошиті

Не всі діти вміють нормально орієнтуватися в зошиті. Причини прості – низька продуктивність, поганий розвиток м'язів рук, слабкий рівень орієнтування в просторі. Рішення проблеми у своєчасній допомозі психолога, розвитку моторики пальців рук, формуванні довільного уваги.

Боязнь питати вчителя

Багато дітей в процесі адаптації боятися ставити питання вчителю. Причини можуть бути різними – знижена самооцінка, часті стреси, проблеми в сім'ї або психологічні особливості особистості. Як боротися? Дуже просто. Потрібно працювати над підвищенням самооцінки малюка. Багато що залежить від учителя, який не повинен використовувати авторитарний стиль під час навчання.

Учень відволікається на уроках (їсть, грає, розмовляє)

Такі проблеми зустрічаються досить часто, коли дитина абсолютно некерований і зриває уроки. Причини різні – неповноцінне сприйняття себе, як школяра, індивідуальні особливості особистості, потужна ігрова мотивація в навчанні, погана концентрація, несформованість прийомів навчання. Основні методи боротьби – допомога психолога та облік індивідуальних якостей малюка.Переглядів: 2523
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!