» » 21 травня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 21 травня

21 травня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 21 травня

Свята 21 травня

День Тихоокеанського флоту Росії

Встановлення свята 21 травня пов'язане з тим, що саме в цю дату 1731 Сенат захисту морських торговельних шляхів, промислів і земель заснував Охотського військову флотилію і Охотський військовий порт на Тихому океані. З тих пір цей день вважається початком існування Тихоокеанського флоту, який за всю свою історію пережив чимало військових подій. Одним з таких з'явилася участь флоту в доблесної обороні Петропавловська в середині дев'ятнадцятого сторіччя. На даний момент Тихоокеанський флот Росії, будучи складовою частиною Збройних Сил РФ в цілому, зосередив у своєму складі безліч військово-морської техніки, включаючи надводні кораблі, дизельні та атомні підводні човни, ракетні підводні крейсера, морську авіацію і т.д. В основні завдання Тихоокеанського флоту, як оперативного об'єднання ВМФ, входить безліч функцій, які об'єднуються в єдину ціль – забезпечити безпеку російській державі.

День військового перекладача в Росії

День військового перекладача на території Російської Федерації святкується щорічно 21 травня, починаючи з 2000 року, за рішенням ВІІЯ (клуб випускників Військового інституту іноземних мов). А приурочено подія до 1929 року, коли заступником народного комісара по військово-морських справ Йосипом Уншліхт був підписаний відповідний Указ « про затвердження звання військовий перекладач » ;. По суті, дана постанова офіційно узаконило професію, яка почала своє існування за кілька століть до підписання указу. День військового перекладача, безумовно, заслуговує до себе увагу громадськості. Це професійне свято не тільки військових перекладачів, а й усіх лінгвістів країни, і вони сьогодні, як ніхто інший, заслуговують поздоровлень!

21 травня в народному календарі

Іван Долгий

21 квітня православна церква вшановує пам'ять великого євангеліста і одного з дванадцяти апостолів – Іоанна Богослова. Саме Іоанна і його старшого брата Якова Ісус Христос зробив своїми улюбленими учнями. Богослов – автор п'яти глав Нового Завіту, в яких апостол розкриває всю правду про смерть і воскресіння, а також про прихід Месії і кінці днів людських.

В цей день на Русі традиційно займалися посівом пшениці. А ввечері заможні селяни пекли жертовні пироги на честь святого Іоанна і пригощали ними будинків. Найчастіше жінки ходили по вулицях і роздавали пироги жебраком і мандрівникам. Старики 21 травня виходили на найближчі перехрестя і читали спеціальну молитву, щоб Господь послав добра їх сім'ям, друзям, та й просто оточуючим людям. По завершенню молитви, вони розсипали по дорозі принесені з дому крихти від пирогів з метою погодувати птахів. Самому таку випічку вживати не можна було, все роздавали бідним, а крихти – птахам.Сьогодні також було прийнято молитися Іоанну Богослову щоб уникнути різних отруєнь, оскільки сам апостол, згідно доданню, за наказом імператора Доміціана випив келих отрути, але отруйна зілля не подіяло на праведника. Він як і раніше перебував у доброму здоров'ї.

Історичні події 21 травня

21 травня 1502 – Був відкритий острів Святої Олени

Острів, простилати в Південній Атлантиці, був відкритий Жуаном да Нова в день Святої Олени. Саме тому новоспеченої землі дали таке ім'я. Острів Святої Єлени – представляв собою вулканічну місцевість площею 122 квадратних кілометра. Дана земля довгі роки залишалася невідомою іншим дослідникам, аж до кінця шістнадцятого століття, коли на острів прибув мореплавець Кавендіш зі своєю експедицією під час кругосвітньої подорожі. Заселення і освоєння Святої Єлени почалося в середині сімнадцятого століття з нечисленної колонії голландців.

Острів став досить важливим стратегічним об'єктом, оскільки грав роль пункту постачання продовольством і водою пропливають до Індії судів. Голландці були першими поселенцями острова, проте незабаром в результаті впертої боротьби володіння землею перейшло англійцям. Особливо цей острів запам'ятався більшості як останній притулок Наполеона Бонапарта. До речі, саме тут він і помер в 1821 рік.

21 травня 1904 - Підстава в Парижі ФІФА (Міжнародної федерації футбольних асоціацій)

В умовах масової популяризації міжнародних футбольних змагань, почала зростати необхідність у формуванні єдиної організації з метою управління та упорядкування всього світового футболу. Особливо гостро питання про створення подібної організації встав на початку двадцятого сторіччя. І в 1904 році в Парижі, нарешті, була заснована Міжнародна федерація футбольних асоціацій. Головною її метою було об'єднати і зміцнити світовий футбол, а також сприяти проведенню світових змагань. Першим президентом федерації було обрано Роберт Герен. Сьогодні ФІФА являє собою загальнонародне футбольне співтовариство, яке об'єднує понад 150 національних футбольних асоціацій.

21 травня 1937 – Почала свою науково-дослідницьку діяльність станція « Північний полюс-1 » ;, дрейфуюча на крижині під керівництвом І. Папаніна

Розвиток авіації значно полегшило роботу вченим з вивчення Північного полюса. Справжнє вивчення цієї « темної » області Земної кулі почалося тільки в 1937 році – з моменту висадки на дрейфуючий лід першої наукової станції « Північний полюс-1 » ;, яку очолював Іван Папанін. Члени експедиції переслідували благородні цілі, що включають в себе збір наукових даних з атмосферних явищ, метеорології, гідробіології і геофізики. За весь період досліджень вчені зробили безліч відкриттів. Першим ділом ними була виміряна глибина води під льодом - вона дорівнювала 4,29 км. Через 274 діб, дрейфуюча крижина піддалася руйнуванню, в зв'язку з чим було вирішено евакуювати полярників. Доставлена


Переглядів: 2900
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!