» » 11 травня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 11 травня

11 травня: які сьогодні свята Події, іменини та дні народження 11 травня

Свята 11 травня

Міжнародний день мігруючих птахів

Відзначається свято щорічно в другі вихідні дні травня. А історія його створення починається з Міжнародної конвенції з охорони птахів, підписаної в 1906 році. Приєднання Росії до даної конвенції відбулося в 1927 році. Сьогодні День мігруючих птахів являє собою всесвітню кампанію, мета якої – проінформувати широкі верстви населення про всі звичках мігруючих птахів, вивчити детально їх місця проживання і траєкторію пересувань. Різні акції, що влаштовуються на честь дня, закликають дбайливіше ставитися до місць перебування мігруючих пернатих, щоб не порушувати звичну для них екосистему.З незапам'ятних часів люди захоплювалися птахами. Складали в їх честь різні легенди, історії, казки, намагалися приручити і використовувати в хазяйської діяльності. Численні елементи єгипетської міфології з зображеннями мігруючих птахів також підтверджують величезна їх вплив на древні цивілізації. Вченими давно доведено, що мігруючі птахи вносять чималу лепту у підтримці сучасної екосистеми Землі: завдяки діяльності цих пернатих, наприклад, запилюються деякі рослини. Втім, в світі немає нічого лішнего- все суще – є ланки єдиного ланцюжка буття, якщо хоча б одна ланка прибрати – цілісність системи опиниться під загрозою вимирання. І древні єгиптяни прекрасно знали про це.

Фестиваль ракет в Таїланді

Фестиваль ракет відноситься до традиційних весняним фестивалям і щорічно проводиться в Таїланді на початку травня, переважно в північно-східних областях країни. Ще за кілька днів до події тайці майструють ракети із всіляких матеріалів, а в самий розпал свята запускають їх в небо. Сьогодні даний ритуал носить скоріше розважальний характер, він символізує собою « випуск пари » перед початком нелегких земельних робіт. Саме тому в період фестивалю народ « відривається » по повній програмі, проводячи яскраві танцювальні вистави і галасливі барвисті паради.

Жителі Таїланду прагнуть запустити ракети в небо так, щоб ті піднялися якнайвище над горизонтом. А в якості пального компонента для запуску споруд люди використовують нехитру конструкцію з пороху і бамбука. Хоча це заняття і є досить небезпечним, тайці анітрохи не бояться. Запуск ракет традиційно починається з проголошення тосту і урочистих вигуків їх творців. Підготовлені подання та концерти часто доповнюють « вигляд » цього воістину &


Переглядів: 2350
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!