» » Мононуклеоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мононуклеоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мононуклеоз (Мононітарная ангіна або залозиста лихоманка) – захворювання, викликане вірусом Епштейна-Барра. Мононуклеоз характеризується збільшення кількості білих кров'яних клітин в організмі.

У більшості людей зрілого віку в крові присутній антитіла до вірусу Епштейна-Барра, тобто більшість людей були інфіковані в ранньому віці і у них виробився імунітет до мононуклеозу. Саме тому захворювання проявляє себе у віковій групі 15 – 17 років, проте воно може розвинутися і у дітей. Чим раніше розвивається мононуклеоз, тим більше важким перебігом супроводжується.

Важливо відзначити, що мононуклеоз часто плутають із захворюваннями схожої симптоматики. При найменших підозрах необхідно провести дослідження, які допоможуть встановити точний діагноз.

Мононуклеоз - причини

Причина виникнення і розвитку мононуклеозу – інфікування вірусом Епштейна-Барра.

Хвороба поширюється через слиз з носа і горла, слину, сльози. Крім того, вірус може передаватися при поцілунках, звідси й прізвисько мононуклеозу – & ldquo-хвороба поцілунків & rdquo-. Якщо ви знаєте, що хворі, не слід передавати предмети особистого користування: зубні щітки, столові прилади та інше.Після того як людина перехворіє мононуклеозом, симптоми хвороби не повертаються ніколи, проте вірус раніше залишається в організмі і може періодично активуватися. Коли він активний, вірус здатний передаватися іншим людям.

Мононуклеоз - симптоми

Найпоширеніші симптоми мононуклеозу – висока температура тіла, збільшення мигдаликів, сильні болі в горлі, збільшення лімфатичних вузлів, загальна втома, слабкість і ломота в тілі. Симптоматика мононуклеозу починає проявлятися після інкубаційного періоду, тобто через 4 – 6 тижнів після інфікування вірусом-збудником.

Ще одним яскравим симптомом хвороби є збільшення селезінки. Іноді тканини селезінки можуть розриватися, про це може свідчити біль у верхній лівій частині живота. У тому випадку, якщо це відбулося, необхідно надання термінової медичної допомоги та негайна госпіталізація.

Мононуклеоз - діагностика

При первинному огляді лікар встановлює основні симптоми захворювання і здійснює загальний огляд. При підозрі на мононуклеоз пацієнту необхідно здати аналіз крові для виявлення ознак захворювання (так званий моноспот-тест), а також для виявлення вірусу Епштейна-Барра. Дослідження крові виключає інші хвороби, які можуть викликати схожі з мононуклеозом симптоми.

Мононуклеоз - способи лікування і профілактики

Специфічна терапія мононуклеозу не розроблена. Для лікування легкої і середньотяжкій форм захворювання необхідний холод, голод і перебування пацієнта в стані спокою.

1. Необхідний постільний режим, щоб відпочити від роботи або навчання і знизити прояви мононуклеозу.

2. Потрібно полоскати горло солоною водою або вживати спеціальні засоби від болю в горлі.

3. Приймати ібупрофен, ацетамінофен для зниження температури, зняття головного болю і болю в горлі.

4. Слід обмежити фізичні навантаження. Особливо небезпечно підняття хворими тягарів. Крім того, напруга м'язів преса або удар в живіт може викликати розрив тканин селезінки.

При тяжкому перебігу захворювання рекомендується приймати кортикостероїди, які сприяють зменшенню набряклості мигдалин, горла і селезінки. Прийом такого роду препаратів необхідно проводити під постійним контролем лікуючого лікаря.

Спеціальних профілактичних заходів при мононуклеозі не передбачено. Зазвичай використовують заходи профілактики, які характерні для ГРВІ. Чималу роль при профілактиці мононуклеозу грають заходи, спрямовані на підвищення загального імунітету людини.Переглядів: 765
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!