» » Ваточник - лікувальні властивості і застосування в медицині

Ваточник - лікувальні властивості і застосування в медицині

Ваточник - загальний опис

Ваточник є багаторічним трав'янистим рослиною з ланцетними, довгасто-яйцевидними, розташованими супротивно листям. Квітки рослини мають білий, помаранчевий, рожевий чи червоний колір. Належить до сімейства ластовневих. Рослина у висоту може досягати близько 100 сантиметрів. Цвітіння відбувається влітку або восени, дає щетинисті плоди. Рослина є дуже хорошим медоносом, тому біля нього завжди дуже багато бджіл і метеликів.

Ваточник - види і місця зростання

Рослина вирощують у відкритому грунті. Найкраще рослина почувається на відкритій ділянці, деякі види навіть можуть загинути від нестачі сонця. Рослина дуже поширене в тропіках, субтропіках, в Африці та Америці. Територія вздовж дороги, пустирі, лісосмуги і сміттєві місця - саме тут найчастіше можна зустріти ваточника.

Всього рід ваточника налічує близько 80 видів. Найпоширенішими є:

- Ваточник сирійський, або, як його ще називають у народі, ескулапова трава. Це вид ваточника з щільними, продовгуватими листям є трав'янистим рослиною. Квітне з липня по серпень. На доспілих насінні знаходяться білі шовковисті волоски.- Ваточник Туберозова є рослиною заввишки близько 50 – 70 см. Має яскраві помаранчеві квіти.

- Ваточник м'ясо-червоний є багаторічним рослиною заввишки близько 1 – 1,2 м з гіллястими, облиственими стеблами і червоними або рожево-пурпуровими приємно пахнуть квітками. Квітне з липня по серпень.

Ваточник - лікувальні властивості

Ще з давніх часів ваточник дуже широко застосовували як лікарської рослини і як технічну культуру. Ваточник дуже ефективно справляється з незаживающими гнійними ранами, виразками, їм обробляють місця укусів різних комах.

Рослина також дуже добре зарекомендувало себе в Фітокосметика. Тут його застосовують як омолоджуючий засіб, адже в ньому міститься величезна кількість амінокислот.

Екстракти приготовані з ваточника дуже ефективні в боротьбі з найрізноманітнішими захворюваннями шкіри, включаючи екзему, лишай, псоріаз.

Найбільш важливим гідністю ваточника можна назвати те, що він допомагає лікувати різні форми серцево-судинної недостатності. Він також лікує задишку, аритмію, тахікардію. Все це завдяки вмісту в ньому Строфантину-подібних серцевих глікозидів.

Ваточник - лікарські форми

У медицині використовують суцвіття, коріння та насіння, а також молочний сік. Для цього рослина заготовляють з червня по липень, а насіння збирають, як тільки вони дозріють. З отриманої сировини готують настойки, відвари, порошки.

Ваточник - рецепти

Для приготування відвару з ваточника подрібнюють 10 г коренів, заливають водою і настоюють 15 хвилин. Настоянку готують таким чином: 10 г подрібненого сухого кореневища ваточника заливають 100 мл спирту, настоюють протягом 14 днів. Приймають для лікування захворювань серцево-судинної системи.

Порошок з ваточника використовують як сечогінний і потогінний засіб. Для цього потрібно подрібнити кілька грам рослини і вживати всередину по 0,1 г кілька разів на день.

Дуже ефективним для лікування аритмії, серцево-судинних захворювань є фітозбір до складу якого входить ваточник а також такі мягкодействующей рослини як рута запашна, чина весняний, желтушник сірий, арніка гірська та ваточник.

Ваточник - протипоказання

Приймати рослина потрібно дуже обережно, адже воно є отруйним. Не можна вживати більше двадцяти крапель настоянки на день. Тканини рослини також наповнені отруйним молочним соком, який може викликати подразнення шкіри.Переглядів: 2729
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!