» » Гравілат - лікувальні властивості і застосування в медицині

Гравілат - лікувальні властивості і застосування в медицині

Гравілат - загальний опис

Гравілат є багаторічним трав'янистим рослиною приналежним до сімейства розоцвітих. Висота рослини близько 70 см. Гравилат має прямий стебло, лировидние прикореневі листя, великі, п'яти-членні квітки світло-жовтого кольору. Рослина дає опушені многоорешковие кулясті плоди. Цвітіння і плодоношення гравілату відбувається на протязі всього літа.

У складі рослини виявлено безліч корисних речовин. У його кореневищах міститься багато гіркоти, флавонов, дубильних речовин, ефірних масел, цукрів, смол. Листя складаються з глікозидів, аскорбінової кислоти, насіння – з жирних олій, евгенола.

Гравілат - види і місця зростання

Рід гравілат включає в себе близько 40 видів багаторічних трав'янистих рослин, які поширені по всій земній кулі. Найбільш поширеними є:

- Гравілат міський в народі ще називають гвоздиковим коренем, Підлісник, вивішніком. Він росте по всій території Росії і України. У цього виду рослини прямий стебло і повзуче товсте кореневище. Рослина дуже невибаглива.

- Гравілат Гельдрайхіі є гібридом з прикореневими листям покритими волосками і помаранчевими квітками.

- Гравілат гірський є європейським видом з темно-зеленими прикореневими листям, чисто-жовтими, одиночними квітками.

- Гравілат річковий називають вивішніком, могущнік великим, зміїним коренем, Одал травою, гравілатом струмкова.Річковий гравілат є багаторічним рослиною з опушеними стеблами, ліровидні листям.

- Гравілат чилійський є багаторічним рослиною з червоними квітками.

- Гравілат повзучий є багаторічним луговим, рідше лісовим рослиною з великими прикореневими листям, жовтими, білими і рожевими квітками.

Гравілат дуже поширена рослина. Його можна зустріти по всій європейській частині Росії, на Кавказі, в Україні. Іншими місцями виростання є Середня Азія і Західна Сибір.

Рослина віддає перевагу сирі, слабокислі, багаті поживними речовинами, піщані, глинисті, мулисті грунти, заливні і сирі луки, територію біля водойм, берегів річок і полян, узбіч доріг.

Гравілат - лікувальні властивості

Народна медицина використовує гравілат для лікування запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, проносів, хвороб печінки. Гравілат надає кровоспинний ефект, тому їм лікують кровотечі, кривавий пронос. Його також застосовують для лікування туберкульозу легенів, кровотечі ясен, запалення ротової порожнини і горла.

Завдяки своїм в'язким здібностям гравілат ефективний при лікуванні дизентерії, кишкових коліків, блювоти, затримки газів, геморою, лихоманки, маткових і гемороїдальних кровотеч, малярії, безсоння, головного болю.

Ванни з відвару кореневищ застосовують для лікування суглобових і м'язових захворювань, вивихів.

Примочки з подрібненого свіжого кореневища знищують мозолі.

Гравілат - лікарські форми

Лікувальними властивостями володіють трава, кореневища і коріння гравілату. Саме в них є великий вміст смол, ефірного масла, гірких речовин, вітаміну С, провітаміну А.

Збір трави необхідно робити в період цвітіння, з травня по червень. Заготівлю кореневищ проводять пізньої осені.

З готового сировини готують настої, відвари, порошки.

Гравілат - рецепти

Для приготування настою з гравілату необхідно подрібнити 1 ст. ложку трави або коріння і залити їх склянкою окропу.

Відвар можна приготувати заливши склянкою води кілька ложок сировини. Кореневища також можна заварювати в якості чаю.

Порошок вживають по одному граму на підлогу стакан теплої води кілька разів на день.

Гравілат - протипоказання

Будь-яких абсолютних протипоказань до застосування гравілату не існує. Але все-таки під час прийому препарату необхідно пам'ятати, що він підвищує згортання крові і тому його потрібно обережно застосовувати людям з підвищеним тромбоутворенням.Переглядів: 1221
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!